To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CERN - uruchomienie zderzacza LHC!! (na żywo)
Wczoraj o 18:03 LHC zakończył pierwszy pełny cykl pracy. Rekord świata energii kolizji został ustanowiony - 2,36 TeV!! Ponownie uruchomienie w lutym, po planowej przerwie technicznej.
Odpowiedz
http://public.web.cern.ch/public/
First attempt at 7 TeV collisions scheduled for 30 March
Odpowiedz
Jutro wielki dzień!
Status LHC jest dostępny tutaj:
http://op-webtools.web.cern.ch/op-webtoo...p?usr=LHC1
A tu jest rozkład jazdy:
http://press.web.cern.ch/press/lhc-first...s/webcast/
Odpowiedz
Mam nadzieję, że wreszcie znajdą te czarne dziury Oczko

Odpowiedz
Miejmy nadzieję, że obejdzie się bez bagietek Oczko
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
I że nie wysadzą Watykanu i nie spowodują FlashForward:lol2:
"Przypadkowa przechadzka po szpitalu wariatów pokazuje, że wiara nie dowodzi niczego" - Heinrich Heine
Odpowiedz
Cleo napisał(a):Jutro wielki dzień!
Widze jakieś niezrozumiałe wykresy i cyferki. Oczko

Ciekawe kiedy będzie dostępna jakaś analiza zderzeń. Jakieś ciekawe obserwacje ich wyników.
.
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
aktyn napisał(a):Widze jakieś niezrozumiałe wykresy i cyferki. Oczko

To Matriks - nie mógł unieść takich energii i zastąpił je kodem.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
Cleo napisał(a):Jutro wielki dzień!
Status LHC jest dostępny tutaj:
http://op-webtools.web.cern.ch/op-webtoo...p?usr=LHC1
Właśnie, co te wykresy i komentarze oznaczały.
Koło godziny 10 czy 11 rano, wstrzyknięto protony i wykres "FBCT Intensity" wzrósł do wartości 2E10. Potem nastąpił długi etap: "beam ramp" czy coś w tym stylu. Po lewej stronie na wykresie rosło jakieś napięcie czy prąd elektromagnesów czy czegoś a energia wiązek rosła. Następnie jakoś przed 13 osiągnięto energię 7000GeV i pojawił się komentarz w stylu "beam stable". Po godzinie 13 wykres "Intensity" powoli spadał przez następne godziny.
Nie bardzo tylko rozumiem, jak samo zderzenie (zderzenia) protonów mają się objawiać na tej "tablicy rozdzielczej"?
Zamierzam stworzyć mężczyznę i kobietę z grzechem pierworodnym. Następnie zamierzam zapłodnić kobietę samym sobą, tak abym mógł się narodzić. Będąc człowiekiem, zabiję się w ramach ofiary dla samego siebie aby ocalić Cię od grzechu na który Cię początkowo skazałem... TA DA!!!
Odpowiedz
von.grzanka napisał(a):To Matriks - nie mógł unieść takich energii i zastąpił je kodem.
Kiedyś próbowałem sobie pewne zjawiska wyobrazić. Na bazie fal lub czegoś podobnego, jakiś reakcji, czy to pole magnetyczne, czy to np przemiana jadrowa w ciepło i ciśnienie. I właśnie czasem dochodziłem przy dużych wartościach do wniosku że łatwiej coś zapisać w wartościach liczbowych niż unaocznić.

NotInPortland napisał(a):Nie bardzo tylko rozumiem, jak samo zderzenie (zderzenia) protonów mają się objawiać na tej "tablicy rozdzielczej"?
Tutaj raczej nie będzie analizy zderzenia, na jedno zderzenie przypada cała masa danych. Po odsianiu wielu informacji i tak zostaje tego bardzo wiele. Teraz mi sie nie chce szukać ale można znaleźć informacje na ten temat bez większego problemu
.
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości