To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Papież w piekle z homoseksualnymi diabłami"
#1
http://wiadomosci.onet.pl/1824631,12,item.html

Włoska komediantka Sabina Guzzanti stwierdziła, że papież Benedykt XVI może pójść do piekła, gdzie będzie dręczony przez homoseksualne diabły. Teraz grozi jej nawet do 6 lat pozbawienia wolności - pisze "Times".

Straszyła ona, że w ciągu najbliższych 20 lat to Watykan będzie wybierał nauczycieli. W końcu wypaliła: - Ale potem papież będzie tam, gdzie jego miejsce: w piekle, dręczony przez wielkie zniewieściałe demony, bardzo nagrzane, a nie ospałe. Śledczy twierdzą, że słowa te naruszyły godność osobistą papieża i uderzają w jego honor.

-----
No cóż, babka była dosyć nonszalancka w żartach...

Zastanawiam się jaką linię obrony mogłaby przyjąć. Trudno mi to uznać za zniewagę, a tak sobie myślę, że właściwie posłużyła się nijako dyskursem religijnym w swych słowach.

Gdyby ona spytała papieża:
"Nie chadzam do spowiedzi, pluję na słowo boże, jestem złym człowiekiem. Co będzie ze mną po śmierci?"
Wtedy odpowiedź-prognoza papieża nie byłaby zapewne wiele inna od tego, co ona mu zwiastowała. :-]

Nawiązując do tego, to w zasadzie to co powiedziała należy uznać za hipotezę religijną, za którą nie można jej ukarać. Bo jeżeli ona w to po prostu wierzy? A co istotne - i to akcentuję - że swe domysły oparła na hipotezach wysnuwanych przez samego pokrzywdzonego.
|. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |
|. .. ..|. . .. |... . .|. ... .| .. ...| . .. .|.. . ..| ...
http://radiojazz.fm/
Odpowiedz
#2
Cytat:No cóż, babka była dosyć nonszalancka w żartach...
Powinna powiedzieć, że to część jej prywatnej religii. I już. Wtedy jest nie do tknięcia.
Odpowiedz
#3
Al-Rahim napisał(a):Powinna powiedzieć, że to część jej prywatnej religii. I już. Wtedy jest nie do tknięcia.
Albo, że to jej interpretacja pisma świętego.
|. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |
|. .. ..|. . .. |... . .|. ... .| .. ...| . .. .|.. . ..| ...
http://radiojazz.fm/
Odpowiedz
#4
Mnie w mlodosci wiele osob straszylo pieklem, a czesc wrecz byla pewna mojej tam obecnosci. Homoseksualnych diablow sobie nie przypominam, chociaz zapewne tez nie bylo ciekawie, szczegolnie ze takie grozby na rozum ~10 latka napewno mocno oddzialuja. Czy mam szanse starac sie w sadzie o zadoscuczynienie? Czy grozba "pojdziesz do piekla" jest grozba karalna? W koncu z prawnego punktu widzenia jestem rowny papiezowi i mam takie same prawa.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#5
Tgc napisał(a):Czy grozba "pojdziesz do piekla" jest grozba karalna? W koncu z prawnego punktu widzenia jestem rowny papiezowi i mam takie same prawa.

Jeżeli oznacza grożenie trwałym uszkodzeniem ciała, lub pozbawieniem życia to tak, jest karalna. :-]

W sumie to tak jest ze wszystkimi. Jeśli ksiądz z ambony, czy w ogóle ktokolwiek publicznie czy też nie grozi komuś innemu piekłem i demonami-pedałami, to godzi w honor tej osoby i uwłacza jej godności, co daje podstawę do wytoczenia procesu. Heh, ciekawe, jak by to wyglądało, gdyby wszyscy nagle zaczeli przykładać do tego uwagę i te wszystkie liczne groźby tego typu kończyły się lawina pozwów w sądach.Uśmiech
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#6
jak mowilem oskarzenie bedzie musialo udowodnic ze papiez nie pojdzie do piekla. ciezka sprawa zwazywszy ze Wojtyła juz tam jest...
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#7
Cytat:oskarzenie bedzie musialo udowodnic ze papiez nie pojdzie do piekla.
Czy dobrze rozumiem? Najpierw panowie oskarżający wyszcekaną panią będą musieli udowodnić istnienie tego przybytku? To fantastycznie! Wreszcie koniec z teologicznymi kótniami! Będziemy wiedzieli jak wygląda piekło, i czy na pewno idą tam wszyscy francuzi!
Odpowiedz
#8
moze dwie strony pojda na ugode w temacie istnienia piekla.

swoja droga myslicie ze mozna legalnie mowic o dowolnych okropnosciach ktore spotkaja czlowieka po smierci? zasadniczo obrazac ohjej swietych glow panstw nie wolno wiec moze ilekroc bede mial ochote obrazic kaczora bede mowil "po smierci Lech Kaczynski trafi do piekla gdzie beda mu wsadzac gorace zelazo tam gdzie nalezy kaczorowi wsadzic gorace zelazo"?
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości