To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W jaki sposób mózg produkuje uprzedzenia?
#1
Cytat:Niewykluczone, że ludzki mózg jest wyposażony w mechanizm separujący grupy różniące się między sobą rasowo lub politycznie. Taki wniosek można wysnuć z nowych badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Harvarda.
W jaki sposób mózg produkuje uprzedzenia
Odpowiedz
#2
link nie dziala

:]
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
#3
amci napisał(a):link nie dziala

Już działa. Pozwoliłem sobie poprawić (jedno l za duzo [*.htmll]).

Pozdrawiam.
T.K.
Odpowiedz
#4
Chyba nigdy nie poznamy działania ludzkiego mózgu do końca... co chwilę jakieś nowe badania naukowców przedstawiają swoje nowe osiągnięcia i spostrzeżenia na podstawie badań.
Dla mnie samego jest to niesamowite, że ewolucja doprowadziła gatunek ludzki do tak wysokiej inteligencji.>> Aż boję się pomyśleć co będzie za jakieś milion lat (jak przetrwamy Duży uśmiech )
Odpowiedz
#5
schuster21 napisał(a):Chyba nigdy nie poznamy działania ludzkiego mózgu do końca... co chwilę jakieś nowe badania naukowców przedstawiają swoje nowe osiągnięcia i spostrzeżenia na podstawie badań.

Masz rację, mózg to bardzo skomplikowana struktura, jeszcze długo
o ile wogóle) nie poznamy wszystkich jego tajemnic.
Katecheta w przerwach obmacuje chłopców skrycie
W pierwszą komunię trzeba pipić należycie.
Odpowiedz
#6
Zależy w jakim kontekście uprzedzenia. Bo jeśli potraktujemy je jako odruchy... to możemy opierać się na ludzkiej pamięci.
Minął tamten czas- już nie wróci... Zapomnisz.
Odpowiedz
#7
to jest możliwe..ale i tak np za 10 lat badania nad mozgiem człowieka osiągną większy poziom i obalą,poprawią lub ulepszą te wsyztskie dotychczasowe tezy...ale jednak nigdy nie zbadają go do konca (tak uważam)
"Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego."

Erich Fromm
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości