Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wypisanie się z lekcji religii
No i koniecznie dopisek rodziców, że biorą odpowiedzialność za syna/córkę w czasie trwania zajęć z religii.
Odpowiedz
Tak?
Ja nie musiałam czegoś takiego przynosic ani w gim, ani w LO.

Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:

Odpowiedz
A mogłaś robić w tym czasie co chciałaś, czy musiałaś przebywać w konkretnym miejscu, np. czytelni?
Odpowiedz
Björn napisał(a):A mogłaś robić w tym czasie co chciałaś, czy musiałaś przebywać w konkretnym miejscu, np. czytelni?

Ja nie mogę opuszczać terenu szkoły.

Odpowiedz
No widzisz. A jak w tym czasie jesteś pod opieką rodziców, to możesz robić co chcesz.
Odpowiedz
Super sprawa, w szkole coś ruszyło, teraz na religię się chyba trzeba ZAPISYWAĆ Duży uśmiech Przynajmniej moja klasa musiała Język W każdym razie ja tego nie podpisałem.
Odpowiedz
Björn napisał(a):A mogłaś robić w tym czasie co chciałaś, czy musiałaś przebywać w konkretnym miejscu, np. czytelni?

Jak mam religię ostatnią to mogę iść do domu, jak mam w czasie lekcji to TEORETYCZNIE powinnam być w szkole, ale praktycznie nikt mi nic nie zrobi jeśli wyjdę.
Poza tym - do czego mi potrzebne wychodzenie ze szkoły jeżeli mam dostęp do neta, gazet i ŻAKA przez godzinę? :-P

Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:

Odpowiedz
A ja mam taki problem ;[
U mnie w szkole religii uczy dyrektor, i głupio mi dawać mu ten świstek...
Jak myślicie, nie potrzebnie panikuje, czy jak ? Tymbardziej, że z natury wydaje się być głęboko wierzący, proszę o odpowiedż.
Odpowiedz
Ale macie dzieci problemy. Czy na tym forum są w ogóle jacyś dorośli ateiści? Czy wszystkich już po banowano?
Odpowiedz
Niejaki Vacarius był ostatnim Dorosłym Ateistą. Teraz rządzi banda niepoważnych gówniarzy, którzy nawet nie potrafią napisać zdania złożonego Smutny
Odpowiedz
Problem z religią. A czy na tym forum były omawiane jakieś problemy dorosłych ateistów w wyznaniowym kraju? Chyba nie.
Odpowiedz
iKarola napisał(a):A ja mam taki problem ;[
Jak myślicie, nie potrzebnie panikuje, czy jak ? Tymbardziej, że z natury wydaje się być głęboko wierzący, proszę o odpowiedż.

Zbytnio panikujesz.

Odpowiedz
Cytat:Problem z religią. A czy na tym forum były omawiane jakieś problemy dorosłych ateistów w wyznaniowym kraju? Chyba nie.
Pomagamy wszystkim.

Cytat:A ja mam taki problem ;[
Jeśli:
a) jesteś gimnazjalistką, i/lub
b) może to mieć dla Ciebie konsekwencje społeczne/szkolne...

...lepiej nie.
Odpowiedz
iKarola napisał(a):A ja mam taki problem ;[

Ma obowiązek ten świstek przyjąć. A skoro Cie nie uczy niczego innego to raczej jazdy mieć nie będziesz Oczko Ja swojej dyrekcji groziłem swojego czasu kuratorium jeżeli nie będą respektować moich praw Język Pomogło :]
Odpowiedz
Kurde ja się dziś pytałem czy jest możliwość wypisania z religii to dyrektorka powiedziała mi że deklaracja była na początku września (ale ja nic o takiej deklaracji nie słyszałem) no i co teraz? jako ateista mam chodzić na religie tylko dlatego że we wrześniu nie złożyłem deklaracji ?
Nie potrafię wyobrazić sobie Boga, który nagradza i karze istoty przez siebie samego stworzone, którego zamysły przykrojone są na naszą miarę - krótko mówiąc, Boga, który nie jest niczym innym, jak odbiciem ludzkich słabości.
Odpowiedz
Zgodnie ze stosownym rozporządzeniem ministra ds. edukacji oświadczenie składają osoby/prawni opiekunowie chcące uczęszczać na religię, w teorii przez domniemanie uznaje się że uczeń uczęszczać na te zajęcia nie będzie. Niezależnie od tego ww. rozporządzenie stwierdza, że deklaracja ta może być wyrażona w najprostszej formie i może być w dowolnej chwili zmieniona.
Piotr Ratajczak - redaktor, webmaster
Odpowiedz
i co proponujesz ?
Nie potrafię wyobrazić sobie Boga, który nagradza i karze istoty przez siebie samego stworzone, którego zamysły przykrojone są na naszą miarę - krótko mówiąc, Boga, który nie jest niczym innym, jak odbiciem ludzkich słabości.
Odpowiedz
Praktycznie to napisz oświadczenie że rezygnujesz z uczestnictwa w religii a jakby mieli jakieś wątpliwości to powołaj się na § 1.pkt.2. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach. (Dz.U. Nr 36, poz. 155, z późn. zm.).
Piotr Ratajczak - redaktor, webmaster
Odpowiedz
Napisz.

Cytat:Oświadczam, że rezygnuję z uczęszczania na lekcje religii/etyki w roku szkolnym 2009/2010.
(Podpis.)
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
Cytat:2) w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych - na życzenie bądź rodziców (opiekunów prawnych), bądź samych uczniów; po osiągnięciu pełnoletności o pobieraniu religii i etyki decydują sami uczniowie.

To fragment tego rozporządzenia. Czy wynika z tego, że decyzja o tym do czasu osiągnięcia pełnoletności musi zależeć od rodziców? Bo mi się to kłóci trochę z Deklaracją Praw Człowieka.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości