Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Agenci UB i SB w Kościele
Delegatem był Jankowski . Sprawa jasna od 2 lat.
Fakty i Mity podawały mnóstwo informacjhi na ten temat. (już 2 lata temu)
Odpowiedz
Okazuje się że na PRL-owskiej Służbie Bezpieczeństwa można było „polegać jak na Zawiszy”. Obiecała księdzu Stanisławowi Wielgusowi opiekę i pomoc w osiągnięciu kariery naukowej i słowa dotrzymała.
Wielebny dzięki owocnej współpracy – jako agent ps. Adam, Adam Wysocki i Grey nr ew. J7207 - ukończył teologię i filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz filozofię na Uniwersytecie Monachijskim. W 1972 r. został doktorem filozofii na KUL. 6 grudnia 2006 r. Nieomylny papież Benedykt XVI mianował go na nowego arcybiskupa metropolitę warszawskiego, którego zawołaniem jest "Odwiecznej Mądrości i Miłości" a herbem - księga i wiązka zboża.
Każda religia to kult szakali wyznawany przez osły. Nigdzie, poszukujący Prawdy umysł ludzki, nie pada tak często ofiarą własnych fikcji i złudzeń, jak na tajemniczych polach twórczości religijnej.
Odpowiedz
Arcybiskup warszawski agentem PRL. Jajca jak berety.

Aha. Nie wmawiajcie mi, że Wielgus jest tak samo gadajuszczy i pyskaty jak Zyta, bo nie uwierzę Język
pieprzona_lumpenliberałka (dawniej Maria z Magdali)
Jak to możliwe, że tak wielu ludzi skłonnych jest uwierzyć w istnienie głównego bohatera pewnej bardzo starej, wielotomowej sagi, podczas gdy inne opowieści (czasem równie stare) uznają za mitologię lub literaturę fantastyczną i - jedynie jako zwykli ich miłośnicy - poszukują tylko jego odzwierciedlenia w rzeczywistości?
Odpowiedz
Mnie najbardziej przeraża, że w takich sytuacjach według wypowiedzi hierarchów kościelnych osoby te ustapią ze stanowiska dopiero jeśli będą dowody. Nie liczy się prawda tylko dowody. Jeśli ich nie ma to najgorszy zdrajca do końca udaje że ma w miejscu twarzy coś innego niż tylną część ciała. I to jest przerażające, bo to są osoby zaufania publicznego, które wiedząc o swoich błędach powinny podjąć jakiekolwiek działania. Zniknąć z życia publicznego, przeprosić, wyjasnić itp. Chyba tylko jeden z nich o ile pamietam, przyznał sie do wszystkiego ale także dopiero po ujawnieniu dowodów...
egoista
Odpowiedz
Ogladaliscie dzisiejszy (04-01) dziennik ? UB-cka swinia jednak ma duze szanse na ingres.

Gdzie katolicka moralnosc ?

Jruzelskiego na szubienice, a z tym co ? Tyle lat wspolpracowac z UB i miec czelnosc oczekiwac na ingres, nie ustepujac ze stanowiska ?

No i jak sie czujecie, katoliccy moralisci ? Moze jakies slowko obrony swojego szefa ?
Null pointer exception
Odpowiedz
Joki napisał(a):Mnie najbardziej przeraża, że w takich sytuacjach według wypowiedzi hierarchów kościelnych osoby te ustapią ze stanowiska dopiero jeśli będą dowody. Nie liczy się prawda tylko dowody. Jeśli ich nie ma to najgorszy zdrajca do końca udaje że ma w miejscu twarzy coś innego niż tylną część ciała. I to jest przerażające, bo to są osoby zaufania publicznego, które wiedząc o swoich błędach powinny podjąć jakiekolwiek działania. Zniknąć z życia publicznego, przeprosić, wyjasnić itp. Chyba tylko jeden z nich o ile pamietam, przyznał sie do wszystkiego ale także dopiero po ujawnieniu dowodów...
No to proszę: http://wiadomosci.onet.pl/9365,21,0,pokaz.html
Poczekamy zobaczymy.
Mnie tam nie obchodzi czy będzie dymisja czy nie. Jak siądzie na tym swoim biskupim tronie to już jako żywy trup publiczny. Będzie medialne danse macabre. Lepiej dla siebie, aby zrezygnował.
Odpowiedz
Wiesz co, DarkWater? Ostatnio w Polsce panuje tendencja do groteskowych zachowań i sytuacji. Zombie czy nie: im straszniejsze, tym śmieszniejsze.
Jak to możliwe, że tak wielu ludzi skłonnych jest uwierzyć w istnienie głównego bohatera pewnej bardzo starej, wielotomowej sagi, podczas gdy inne opowieści (czasem równie stare) uznają za mitologię lub literaturę fantastyczną i - jedynie jako zwykli ich miłośnicy - poszukują tylko jego odzwierciedlenia w rzeczywistości?
Odpowiedz
Athei Overlord napisał(a):Ogladaliscie dzisiejszy (04-01) dziennik ? UB-cka swinia jednak ma duze szanse na ingres.
Mimo wszystko, nie używałbym jednak aż tak mocnych słów. Tym bardziej, że w stosunku do samych
SB-ków i UB-ków (ateistów), należałoby używać jeszcze mocniejszych. A tego byście nie chcieli, prawda?

Athei Overlord napisał(a):No i jak sie czujecie, katoliccy moralisci ? Moze jakies slowko obrony swojego szefa?
Po pierwsze, to nie "szefa", bo On urzęduje w Watykanie.

A jak się czujemy? Nie narzekamy. Zobaczymy, co będzie dalej. Jeśli akta nie zostały w jakiś cudowny sposób spreparowane, a same podpisy są autentyczne, to decyzja odpowiednich władz kościelnych powinna być jednoznaczna, nie pozostawiająca żadnych wątpliwości. Ale ostatnią grupą społeczną, która ma prawo się w tej kwestii wypowiadać, to są ateiści oraz wszelkiej maści antyklerykałowie i libertyni.
Odpowiedz
Athei Overlord napisał(a):Ogladaliscie dzisiejszy (04-01) dziennik ? UB-cka swinia jednak ma duze szanse na ingres.

Zacytuję sam siebie (post z 30.05.2006 z tego topicu)

Cytat:Potwierdzają się słowa R. Kostrzewskiego: "kler zawsze z diabłem spał". Obłuda kościoła katolickiego wydaje się nie mieć granic, zresztą nie często zdarza się by jakikolwiek ksiądz bił się w pierś - wszakże mogłoby to zachwiać niepodważalnym autorytetem kościoła. Jakiś czas temu media donosiły o skandalu wywołanym przez artystę - który w koloratkę wpiął znaczek SS. Środowiska pro-kościelne oburzyły się. Ta artystyczna prowokacja, na tle ostatnich informacji wydaje się dość celna (znaczek SS wypadałoby zamienić na symbol SB).

No i rzeczywiście. Myślę, że nie będzie przesadą stwierdzenie, że KK nasiąkł agentami, współpracownikami itp. bardziej niż jakakolwiek inna organizacja.

konserwatysta_MW_ napisał(a):Ale ostatnią grupą społeczną, która ma prawo się w tej kwestii wypowiadać, to są ateiści oraz wszelkiej maści antyklerykałowie i libertyni.

O tak. Najlepiej, żeby sprawą i moralną oceną zajęła się komisja "Pamięć i troska". Pamiętajmy o księżach współpracujących z SB i troszczmy się o nich, chroniąc przez krwiożerczymi ateistami. Amen.
Odpowiedz
konserwatysta_MW_ napisał(a):Ale ostatnią grupą społeczną, która ma prawo się w tej kwestii wypowiadać, to są ateiści oraz wszelkiej maści antyklerykałowie i libertyni.

Ach, ojej, a dlaczego ? To wam waszym szefom w sutannie wolno oceniac UBkow w cywilu, ale nam nie wolno oceniac UBkow w sutannie ? Duży uśmiech Coz za sprawiedliwosc Duży uśmiech

Zastanowmy sie: jesli dla Jaruzelskiego WY chcecie szubienicy, to czego MY zazadamy od UBka w sutannie, jesli okaze sie winy JESZCZE BARDZIEJ ? Duży uśmiech

Przeciez ta ubecka swinia nalezy do grupy spolecznej ktorej srodowiska najwiecej mowia o LUSTRACJI i USUWANIU UBEKOW Z ZYCIA PUBLICZNEGO.

Coz za bezczelnosc wszechpolska - Jaruzelskiemu odebrac wszystko, a UBka w sutannie wywindowac na oltarze ?

Dzieki za otworzenie mi oczu. Jesli bedzie debata nad wasza delegalizacja, juz mi reka nie zadrzy.

Alez ja gluuuuuupiiiiiiii byleeeeem..... bronic wszechpolakow, LPRowcow i PIS to jak jadowitego gada chowac w kieszeni.
Null pointer exception
Odpowiedz
Ja się tak zastanawiam i się pytam? CO NAS TO OBCHODZI???? Ta sprawa Wielgusa strasznie mnie już męczy, w miedach słyszę tylko o tym. Mam dość. Naprawdę mam głębo i szeroko ten cały jego ingres, co jest nasza sprawa czy Kościoła. Dla mojej przyjemności może zostać tym całym metropolitą, Kościół jeszcze bardziej się skompromituje wysuwając SBeka na czoło archidiecezji. Księża współpracownicy nie są wielką tajemnicą, z tego co wiem to koło 10% współpracowało. Mnie tam to nie oburza, takie były czasy, kto współpracował ten zarabiał...
Moje zdanie jest takie, że należy te wszystkie teczki albo naraz otworzyć i powszechnie ujawnić albo spalić w cholerę i raz na zawsze o nich zapomnieć. Póki jest jak jest, to niestety co przyjdzie nowa ekipa to szuka w IPNie brudów na opozyjcę.
A co do lustracji w Kościele to jest tylko ich sprawa i mnie naprawdę nic to nie obchodzi.
Odpowiedz
Ja tez mam w d... gleboko kto stoi na czele kosciola.

Albo nie. Nie mam. Bo potem ten szefo kosciola bedzie urzadzal POLOWANIE NA UBEKOW Duży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiech

Ale jedno w tym wszystkim jest de best - w niedziele Kaczynski kleknie przed UBkiem.

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
Null pointer exception
Odpowiedz
Athei Overlord napisał(a):Ale jedno w tym wszystkim jest de best - w niedziele Kaczynski kleknie przed UBkiem.

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
Uklęknie mimo walki z tzw. "układem" Szczęśliwy
Odpowiedz
Sa UBecy i UBecy :]

Ale badzm uczciwi: kto by zniósł takie tortury i wymuszanie jak Wielebny ?

Najpierw położyli mu na biurku banany, kiwi, kiełbachy różnego rodzaju mięsiwa, pomarancze, mandarynki, walutę obcą i paszport. I mówią: panie Wielgus może to pan wszytko mieć a jak nie to marsz do kolejki po mydło, papier toaletowy i kości wołowe na kartki. Kto by sie nie załamał?
Null pointer exception
Odpowiedz
pieprzona_lumpenliberałka napisał(a):Wiesz co, DarkWater? Ostatnio w Polsce panuje tendencja do groteskowych zachowań i sytuacji. Zombie czy nie: im straszniejsze, tym śmieszniejsze.
Jeszcze tylko czekamy na Powrót Żywych Trupów Uśmiech
Odpowiedz
Już są. Wystarczy popatrzeć na sejmowe ławy Język
Odpowiedz
http://wiadomosci.onet.pl/1459994,,,,,12...mspec.html

Pozdrawiamy ToW. Metropolite !
Null pointer exception
Odpowiedz
Swoja droga kumacie bezczelnosc kleru? Uśmiech Chamsko, z wyrachowaniem, klamia wiernym w zywe oczy, leja zupelnie na jakiekolwiek zasady ktore sami ustanawiali... Hipokryzja, zaklamanie, buta ponad wszystko... Zalosny spektakl chylacej sie ku upadkowi kliki...

Naprawde, ciezko byc jednoczesnie ksiedzem i porzadnym czlowiekiem...
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
Biskup publicznie skłamał i ma to gdzieś. To jedno, drugie to kto w ogóle wierzy ludziom, którzy zawodowo ludziom wciskają kłamstwa? Jak można ufać ludziom, których misją jest wciskanie ciemnoty, przesądów, fałszów, zaszczepianie zabobonów? Oni są mistrzami kłamstwa większymi niż politycy, bo ich nikt nigdy nie rozlicza w wyborach, nie odpowiadają przez opinią publiczną, są świętymi krowami.
Odpowiedz
No coz, w koncu extra ecclesia nulla salus
Null pointer exception
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości