To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księgarnia dla ateisty
#1
Tak się zastanawiałem dziś, czy nie fajnie jest budować wątek z tanimi książkami, które mogą nam pomóc w budowaniu naszego światopoglądu?

Dziś przeglądając allegro natrafiłem na kilka takich ofert.

Tutaj zamieściłem książki, które są nawet o 70% tańsze niż na rynku!!

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4441733

Np. ta kultowa książka: http://allegro.pl/item461689073_papieze_a_zydzi.html , jest w cenie 25zł, a kształtowanie umysłu naukowego za 29zł, choć w empiku sprzedają za 44zł!

Jestem ciekaw- czy Wy również posiadacie jakieś książki na oku?
Odpowiedz
#2
Książki nie powinny budować światopoglądu. Światopogląd powinniśmy budować sami a książki mogą jedynie go utrwalić. I tak było w moim przypadku. Mam nadzieje ze w twoim tez?
Odpowiedz
#3
książki zawierają pewną wiedzę, która UMOŻLIWIA budowanie światopoglądu.
Jednak nie są warunkiem, swój światopogląd można oprzeć na wierze czy autorytecie (innych rodzajach wiedzy)

W moim przypadku tak nie było, nie wiem czego jest to wynikiem- jednak musiałem się odwoływać do nauki by umacniać swój ateistyczny światopogląd.
Często w ramach ciekawości. Dlatego książki, a ściślej treści zawarte w owych książkach, budowały we mnie pewien zespół postaw i poglądów, które następnie tworzyły mój światopogląd.
Odpowiedz
#4
Vacarius napisał(a):Książki nie powinny budować światopoglądu. Światopogląd powinniśmy budować sami a książki mogą jedynie go utrwalić. I tak było w moim przypadku. Mam nadzieje ze w twoim tez?


Jedyne co budowałeś na podstawie książek, to takie fikuśne domki, prawda?
Get into the car
We'll be the passengers
We'll ride through the city tonight
We'll see the city's ripped backside
We'll see the bright and hollow sky
We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight!
Odpowiedz
#5
Tak jak ty?
Odpowiedz
#6
Vacarius napisał(a):Książki nie powinny budować światopoglądu. Światopogląd powinniśmy budować sami a książki mogą jedynie go utrwalić. I tak było w moim przypadku. Mam nadzieje ze w twoim tez?
Nie można odrzucić wiedzy i literatury, ponieważ budując swój światopogląd jako głupcy i ślepcy, utrwalilibyśmy go w postaci głupoty i ślepoty i nic więcej.
Odpowiedz
#7
Czytajcie ze zrozumieniem. Ja nie pisałem o odrzuceniu literatury. Ale o tym ze literatura powinna tylko utrwalać twoje poglądy a nie budować. Bo jeśli buduje twoje poglądy to jesteś zindoktrynowany od dziecka jak katol.
Odpowiedz
#8
No, Vacarius...
A skąd bierzesz wiedzę na podstawie której budujesz światopogląd?
Wyczarowujesz?
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#9
Sam wymysla.

I są tego efekty...
zetodwudziestoslaw

"Najpierw jest góra,
Potem nie ma góry,
Potem jest."

"Wszystko, co wiesz, jest nieprawdą"
Odpowiedz
#10
Vacarius, jak widać jest przywódcą groźnej sekty. I jako taki przywódca musi byc wszechwiedzący,a współczesna nauka- zawarta w książkach, jako duchownemu, nie jest potrzebna. Bo po co? Mamy wyjaśnienie, ale nie odbiegajmy już od tematu...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości