Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stanisław Michalkiewicz – Najwybitniejszy hipokryta
#5
Sofeicz napisał(a): Możesz rozwinąć to zdanie?
Jakiej polityki amerykańskiej?

Jeśli Niemcy dążą do uniezależnienia się od polityki amerykańskiej i jeśli Amerykanie chcą mieć wpływ na politykę w Europie, to muszą mieć sojusznika. Moglibyśmy być takimi sojusznikami za cenę wsparcia technologicznego i zacieśnienia więzów handlowych (tak jak Izrael).

Myślę, że to byłoby lepsze dla całej Europy niż monopol władzy w rękach Niemiec. Gdyby Niemcy chciały za bardzo bratać się z Rosjanami Ameryka mogłaby wzmocnić Polskę przy obopólnej korzyści. Już teraz widać, że w branży energetyczno-politycznej bliżej nam do interesów amerykańskich niż niemiecko-rosyjskich.

Jeśli PO to stronnictwo pruskie, PiS antypruskie, teoretycznie propolskie, a praktycznie trochę prorosyjskie, to ja jestem stronnictwo pruskoneutralne i proamerykańsko-żydowskie. Przynajmniej na chwilę obecną.

Wolałbym, żeby Polska była krajem i politycznie i gospodarczo konkurencyjnym dla Niemiec; żeby miała gospodarkę konkurencyjną zamiast być przybudówką dopełniającą gospodarkę niemiecką. Potencjał mamy i przy innych politykach niż obecnie + przy wsparciu ze strony USA moglibyśmy to zrealizować.

W sumie to powinno się teraz wspierać hegemonię Niemiec. Im większy zakres hegemonii tym bardziej USA zechcą ją ograniczyć.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Stanisław Michalkiewicz – Najwybitniejszy hipokryta - przez lumberjack - 25.07.2017, 06:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości