Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stanisław Michalkiewicz – Najwybitniejszy hipokryta
zefciu napisał(a):
Peter napisał(a): Kościół wyznaje identyczną zasadę tylko mówi o tym mniej otwarcie.
Nie może wyznawać identycznej zasady, bo nie jest prywatną osobą żyjącą w prywatnym mieszkaniu. Poza tym do drugiego mojego posta oczywiście się nie odniesiesz.

chodziło mi ogólnie o zasadę życia ponad stan. Czasem nie odczuwam potrzeby odnoszenia się do wszystkich postów ani nie wymagam tego od innych ale dobra. Miłościwie nam panujący Jarosław był uprzejmy stwierdzić "kto podnosi rękę na kościół...", sądzę zatem że nie ma w tej chwili szeroko rozumianego klimatu do zmiany o której piszesz w swoim drugim poście. Kościół ma zagwarantowane środki finansowe z których nawet nie musi się rozliczać, PIS ma wyborców więc nie ma na to siły.

W kwestii, jak piszesz, jeb.... instytucji usługowej i cennika - jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację gdy jest się księdzem "po godzinach" a słowo boże jest głoszone za czapkę śliwek w przydomowym ogródku ale ze względu m.in na zasadę o której rozmawiamy nie spodziewałbym się takiej inicjatywy ze strony kk. Poza tym uważam że przepych i prestiż są oczekiwane także przez wyznawców (usługobiorców).

PS. Osobiście nie mam nic przeciwko cennikowi i świadczeniu usług zainteresowanym.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Stanisław Michalkiewicz – Najwybitniejszy hipokryta - przez Peter - 25.06.2019, 14:51

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości