Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stanisław Michalkiewicz – Najwybitniejszy hipokryta
#90
zefciu napisał(a): Po prostu zwracam Ci uwagę na to, że piszesz o wszystkim i o niczym.

skoro konkretny przypadek posiadania porsche jest o wszystkim i o niczym no to trudno.

zefciu napisał(a): Z jakiej publicznej kasy Kościół się nie rozlicza? Z prywatnych wynagrodzeń kapelanów?

na przykład z takiej: https://www.gov.pl/web/mswia/fundusz-koscielny . Znajdziesz na stronie listę dotacji, jeśli w przestrzeni publicznej jest dostępne szczegółowe rozliczenie to oczywiście wycofuję się z zarzutu.

zefciu napisał(a): No czyli moje argumenty pozostają w mocy – Kościół jest organizacją liczącą ponad miliard ludzi, zatem nie mieszka w mieszkaniu prywatnym, a fakt posiadania kilku złotych na osobę nie robi wrażenia.

nope. Nie rozmawiamy o wszystkich wiernych tylko o organizacji w której wg GUS w 2018 liczyła w Polsce 30 807 duchownych. Nie ma szczegółowych danych odnośnie majątku tej organizacji ponieważ nie była uprzejma jej podać. Są różne publikacje w temacie np. Newsweek stwierdza że:
1. Ile ziemi ma Kościół? Szczegółowych danych brak, ale stan posiadania Kościoła katolickiego można szacować na 160 tys. hektarów. – Poza skarbem państwa nie ma drugiego tak potężnego obszarnika. Od średniowiecza niewiele się zmieniło.
2. Ogółem kontrolowane przez Kościół katolicki grunty można wycenić na jakieś 6-7 mld zł. Kolejne kilka miliardów warte są stojące na nich budynki.

zatem nie jest to kilka zł ale licząc na grubo 10 mld czyli na głowę duchownego przypada ponad 324 tysiące. Powiedzmy. O tej organizacji rozmawiamy.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Stanisław Michalkiewicz – Najwybitniejszy hipokryta - przez Peter - 26.06.2019, 14:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości