Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stanisław Michalkiewicz – Najwybitniejszy hipokryta
#94
zefciu napisał(a): Hmmm... Zastanówmy się. Na świecie żyje ponad miliard katolików. Zdaniem Osirisa Kościół żyje ponad stan, bo ma „miliardy”. Czyli definicją życia ponad stan według Osirisa jest posiadanie kilku złotych na osobę.
Chodzi Kościół w Polsce i jego miliardy. Tych miliardami przeciętny katolik przecież nie dysponuje. Chyba, że uważasz, że może sobie jakiś głodujący katolik iść do biskupa i poprosić o pieniądze? Zapewnie może, ale pocałuje tylko złote klamki. 
Cytat:Michalkiewicz z zasady nie może robić „tego samego”, bo Michalkiewicz to osoba prywatna, a Kościół to instytucja zrzerzająca ponad miliard ludzi. Zatem sensownym byłoby znaleźć jakąś analogię. Jak na razie znalazłem taką analogię ja. Ty nawet nie próbujesz, tylko powtarzasz mantry
O którą analogię chodzi? Porównywanie Michalkiewicza i Kościoła pod względem prawnym czy społecznym jest bez sensu. Chodzi o wymiar etyczny - Michalkiewicz jest (podobno) bez pieniędzy i prosi o jałmużnę.  Kościół jest bogaty ale mimo to ciągle o nią prosi i czasem gromadzi majątek w wątpliwy sposób (np. miasto oddaje teraz Kościołowi za złotówkę, który ten sam teren odsprzedaje za miliony). 
Cytat:Taka, że biskup nie prosi o datki bezpośrednio dla niego, bo potrzebuje nowego mercedesa.
Dobrze, w takim razie niech zefciu przedstawi strukturę finansową Kościoła i jak te pieniądze są wydawane. To chyba nie zbrodnia prosić Kościół o przejrzystość finansową?
Cytat:Poza tym z twierdzenia o dziwkach wynika, że w ogóle nie wiesz, jaka jest między tymi pojęciami różnica i jak jest zorganizowany Kościół hierarchiczny (podpowiem – tym ktosiem, który może coś zrobić jest biskup). 
Oczywiście, że biskup coś może zrobić, i zrobi to, co biskup często robił, gdy mu się trafił ksiądz pedofil w parafii - zamiótł pod dywan. Jesteś naiwny jeśli wierzysz, że biskup na poważnie zajmie się księdzem defraudującym pieniądze - przecież nikt go za to nie rozliczy i nikt nie kontroluje.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Stanisław Michalkiewicz – Najwybitniejszy hipokryta - przez Osiris - 27.06.2019, 09:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości