Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stanisław Michalkiewicz – Najwybitniejszy hipokryta
pilaster napisał(a): (...)

Cytat:Twoje zdanie, nawet w kontekście dyskusji, można interpretować na dwa sposoby:

- jako komentarz do sprawy pani "Katarzyny" przeciwko zakonowi chrystusowców

- jako komentarz do sprawy pani "Katarzyny" przeciwko panu Michalkiewiczowi.


Na trzy. Ponieważ, jak się można zorientować owa "Katarzyna" jest tu ofiarą w niewiele mniejszym stopniu niż Michalkiewicz.

Wcale nie na "trzy" tylko na "jeden":

Cytat:Przyszli  do niej jacyś fajni i mili goście, naopowiadali że jest masa piniondzorów do zarobienia na przeróżnych wrednych katolach i faszystach, że oni już sie wszystkim zajmą, tylko trzeba o tu! podpisać i załatwione. Wywracanie oczami

Że rzeczywistego sprawcy nie ma co nękać i po sądach ciągać to było w miarę oczywiste. Nie ma co próbować wyciskać krew z kamienia, tzn z gołodupca. Można i nalezy za to skosić winowajców zastępczych, znacznie bardziej zasobnych

Tego jednak, że owi zastępczy winowajcy, zaatakowani, złośliwie będą się bronić, także w sposób mało elegancki, tego jednak już rzeczonej "Katarzynie" nie powiedzieli. Smutny

Pisałem dłuższą odpowiedź, ale jak widać, miałeś jednak na myśli sprawę "Katarzyna" vs. zakon. I w tym kontekście użyłeś słowa "pedofilia" w cudzysłowie.

A to jest obrzydliwe.

Są w polszczyźnie dwie możliwości użycia cudzysłowia: w cytacie albo przy podważaniu znaczenia słowa. Ty tutaj nie cytowałeś. Miałeś na myśli sprawę wytoczoną zakonowi. O obciążenie zakonu skutkami aktów pedofilii. Pedofilii udowodnionej prawomocnym wyrokiem.

Można podważać zasadność przerzucania odpowiedzialności z zakonnika na zakon. Bert to powyżej też robił. Jednakże obrzydliwością jest podważanie tego, że podstawą oskarżeń są akta pedofilii.

Więcej z mojej strony nie będzie, już i tak za bardzo rozczarowałeś mnie.PS: Przypomnę też w tymi miejscu, że przy słowach "kurwa", czy "oszustka" cudzysłowia nie używałeś. Mimo, że to byłyby cytaty. Nie trzeba tu psychologizacji, po prostu jesteś konsekwentny w swoich poglądach na temat pani "Katarzyny".
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Stanisław Michalkiewicz – Najwybitniejszy hipokryta - przez bert04 - 04.12.2019, 16:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości