Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stanisław Michalkiewicz – Najwybitniejszy hipokryta
pilaster napisał(a):
Socjopapa napisał(a): 2. Chrystusowcy - pracodawca Romana B. Dzielnie udawał, że niczego nie widzi

Możliwość że rzeczywiście niczego nie widział, nie jest brana pod uwagę. Cwaniak

Obiecywałem sobie nie wdawać się w dyskusje z socjo, więc w tym miejscu tylko tyle, że dla wyroku kwestia wiedzy lub niewiedzy zakonu jest obojętna. Powinien był to wiedzieć, zanim wrzucał ten argument na szalę.

A dla pilastra: jak wyżej, jest bez znaczenia. Jeżeli hydraulik rozwali rurę, a pracodawca nic o tym nie wie, a nawet jeżeli stanowczo zabraniał pracownikowi rozwalania rury, to mimo to odpowiada. Sąd zadecydował, że ten hydraulik czy ksiądz odpowiada też, jeżeli przy okazji pracy dokona przestępstw. Jest to interpretacja mocno naciągana, ale nadal nie jest związana z wiedzą zleceniodawcy.

Cytat:
Cytat:i skazanego pedofila Romana B. nie chciał usunąć ze swoich szeregów.

Wyrok na Romana B nie obejmował konieczności usunięcia go z szeregów. Oczywiście z moralnego i politycznego punktu widzenia zakon powinien był to, od razu po uprawomocnieniu się wyroku, uczynić. Ale fakt, że tego nie zrobił, nie może być powodem do obrabowywania go z pieniędzy.

Dla wyroku wobec zakonu kwestia, czy R.B. był nadal księdzem, udzielał nadal rekolekcji a nawet czy nadal kontaktował się z innymi dziećmi jest obojętna. Mogłaby być przedmiotem oddzielnego postępowania, AFAIK karnego, gdyby w wyroku karnym były jakieś rygory, które tu zostały przekroczone. Ale w tym procesie cywilnym to był ortogonalne.

(EDIT: dodałem 3x "nadal")

Cytat:
Cytat: Ponosi odpowiedzialność na zasadzie ryzyka na gruncie art. 430 KC co zostało ustalone w dwóch wyrokach sądów cywilnych.

hmm. Czy to nie socjopapa stwierdził był, że kasata wyroku po myśli zakonu jest "praktycznie pewna" ? Czyli ta odpowiedzialność nie jest jednak bynajmniej oczywista, nawet dla socjopapy, któremu przy kontakcie z kwestiami kościelnymi wyłącza się tryb racjonalnego myślenia. Smutny

Ups, czyżby pilaster twierdził, że niektóre osoby wyłączają racjonalne myślenie? Ciekawe w kontekście jego argumentacji, jak to ultra-racjonalni są zboczeńcy seksualni...

A ad rem, niechęć... niektórych userów do Kościoła jest prześcigana jedynie przez ich niechęć do niemiłościwie panującej partii. Prawdopodobieństwo, że wyrok w tej sprawie będzie pisany na Zoliborzu a sędziowie wejdą w ślady Adriana Długopisa Dupy jest, jak pisał zefciu, niezerowe.

Cytat:Po pierwsze nie dane osobowe, bo imię i nazwisko nie są danymi osobowymi (chyba że chodzi o personalia unikatowe)

Po drugie, nie zadnej "ofiary", tylko osoby, która go pozwała do sądu. Nigdzie Michalkiewicz nie napisał, że chodzi o "ofiarę pedofila", czy "ofiarę Romana B"

Gówno prawda. Omijasz ten fakt za każdym razem, jak go przypominam, więc przypomnę jeszcze raz:

"Dostać milion złotych za molestowanie, że tam kiedyś, ktoś tam wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. (...). Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k*** nie są tak wynagradzane na całym świecie."
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Stanisław Michalkiewicz – Najwybitniejszy hipokryta - przez bert04 - 09.12.2019, 11:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości