Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Różnorakie statystyki
Czemu nie ma takiego tematu jeszcze? (jedyny pokrewny temat zwie się "ateisty i statystyki" i jest raczej tematem konkretnym a nie tak ogólnym jak ten)

Często poszukuje różnych ciekawych statystyk albo eksperymentów socjologicznych. Zapewne natrafiacie gdzieniegdzie na takie cuś czytając jakieś artykuły więc możecie sypnąć jakimiś ciekawostkami czasem.

Mile widziana bibliografia i inne info (kiedy/kto/ile osób brało udział etc)

######

ze strony: http://www.godlessgeeks.com/WhyAtheism.htm
Cytat:Here are some disturbing statistics, partly from a 2004 CBS News Poll, a 2004 Gallup poll, and a Gallup poll of U.S. teenagers.

# 81% of U.S. teenagers think that God controlled or influenced the origin of humans. (Gallup)
# 65% of Americans think that we should teach both creationism and evolution in schools. (CBS)
# 55% believe that “God created humans in present form.” (CBS)
# 45% believe that the world is less than 10,000 years old. (Gallup)
# 37% think that we should teach just creationism in schools, including 60% of evangelical Christians. (CBS)
# 36% believe in telepathy.
# 35% say that evolution is well supported by the evidence. (Gallup)
# 35% say that evolution is not well supported by the evidence. (Gallup)
# 25% believe in astrology.
# 25% think the sun goes around the Earth.
# 13% think that Joan of Arc was Noah’s wife.
# Only 13% of Americans accept the standard scientific account of evolution, without a god’s involvement. (CBS)

###

mnóstwo zebranych do kupy statystyk o tematyce religijno-demograficznej znajdziemy tutaj: http://kspark.kaist.ac.kr/jesus/intellig...ligion.htm

###

link z linkami do statystyk ( Język )
http://www.regent.edu/general/library/su...istics.cfm

###

strona ze statystykami z UK - http://www.statistics.gov.uk/default.asp

fajnie to zrobili, że można sobie wybrać kategorię na jakiej mają się statystyki skupić: http://www.statistics.gov.uk/focuson/default.asp

np. focus on religion
http://www.statistics.gov.uk/focuson/religion/

###

to tak ogólnie było trochę na dobry początek, chociaż chętniej widziałbym jakieś konkretne kawałki artykułów wraz ze statystykami - ot takie ciekawostki na jakie się natknęliście ale nie warto dla tego czegoś zakładać nowego tematu ( na przykład Język )

Aha, i wyprzedzając marudy: nie musicie tutaj zaglądać skoro was to nie interesuje.
Odpowiedz
[Obrazek: relstat1eh9.jpg]
48% wolnomyślicieli z czego 27% to wyroby raczej deistyczno-podobne i 18% wyroby raczej ateisto-podobne

W Polsce trochę biednie... Język

[Obrazek: relstat2ri0.jpg]

źródło:
http://ec.europa.eu/public_opinion/archi...ort_en.pdf
Odpowiedz
80% polakow jest przeciwko aborcji. Więcej tu.
O_O
Odpowiedz
58% kobiet wierzy w Boga, o 13% więcej niż w przypadku mężczyzn, ciekawe z czego to wynika? Moja kobieta często doświadcza pasji ale nie pytam jej czy Chrystusowej.
Pomoc statystyczna - Blog o statystyce
Odpowiedz
Paweł Susid - jeden z jego obrazów statystycznych

[Obrazek: procentd.jpg]
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Brak skali Duży uśmiech na tym wykresie, ja bym raczej zrobił rozkład Gaussa i robiłbym to na trzeżwo.
Pomoc statystyczna - Blog o statystyce
Odpowiedz
Cytat:# Only 13% of Americans accept the standard scientific account of evolution, without a god’s involvement. (CBS)
To akurat podobny odsetek jak (co najmniej) bakałarzy (licencjatów) z nauk ścisłych i technicznych (11,4%).
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
[Obrazek: 20121024133059.png]
Odpowiedz
[Obrazek: 971620_412334698880573_1993697612_n.jpg]
hm,
Odpowiedz
A na Wikipedii jest inaczej

HIV/AIDS w Afryce:

[Obrazek: 585px-Africa_HIV-AIDS.svg.png]

Albo inna mapka o AIDS/HIV :
[Obrazek: 300px-HIV_in_Africa_2011.svg.png]

Religia w Afryce:
[Obrazek: Religion_distribution_Africa_crop.png]
Odpowiedz
co statystolog to co innego Uśmiech
Odpowiedz
truecrypt napisał(a):co statystolog to co innego Uśmiech
Autor Twoich statystyk najpierw miał gotową teorię, a potem dobrał odpowiednie mapki Oczko
Odpowiedz
może i twój,
Odpowiedz
Ale w czym problem? Bo Wasze mapki pokazują z grubsza to samo.

Hans, z tego samego artykułu, z którego wziąłeś swoje dane:

Cytat:The HIV prevalence rates in North Africa are among the lowest in the world. This is primarily attributed to the salient role of Islam in the region's societies, which has kept infection rates at a negligible level through the faith's strong influence on local mores, values, and government policies. Extra-marital sexual relations are also fervently discouraged in the area's predominantly Muslim communities
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."
Odpowiedz
Co pokazują mapki, które zamieściłem?

A z zacytowanego przez Ciebie wynika, że możesz winić Chrześcijaństwo za to, że nie jest tak radykalne jak Islam. W Islamie za zdradę kobieta zostaje skazana na śmierć Oczko
Odpowiedz
Cytat:The HIV prevalence rates in North Africa are among the lowest in the world. This is primarily attributed to the salient role of Islam in the region's societies, which has kept infection rates at a negligible level through the faith's strong influence on local mores, values, and government policies. Extra-marital sexual relations are also fervently discouraged in the area's predominantly Muslim communities
Jak najbardziej może tak działać. Tylko od kiedy przeciwnicy chrześcijaństwa uważają, że zabranianie stosunków pozamałżeńskich pod bardzo ciężkimi karami (nawet karą śmierci) jest pozytywne, to ja nie wiem Oczko.

Ktoś, kto tworzył ten obrazek, zapewne myślał, że na północy nie ma HIV bo pozwalają używać prezerwatyw, których używania podłe katole zabroniły na południu :lol2:
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
Cytat:Co pokazują mapki, które zamieściłem?

Że w rejonach, w których odnotowuje się najwięcej zachorowań na AIDS dominuje chrześcijaństwo.

Cytat:A z zacytowanego przez Ciebie wynika, że możesz winić Chrześcijaństwo za to, że nie jest tak radykalne jak Islam. W Islamie za zdradę kobieta zostaje skazana na śmierć

Ale o czym Ty w ogóle do mnie mówisz? Co mnie interesuje chrześcijaństwo czy islam i ich radykalizm. Nie o tym rozmawiamy, ja tu nie będę oceniać, która religia jest lepsza. Tym niemniej w rejonach, w których rozpowszechniony jest islam odnotowuje się mniej zarażeń wirusem HIV. Koniec kropka. Przestań być dzieciuchem i kłócić się z faktami, bo Ci nie pasują do teorii, że islam jest z natury zły i wszystko co z nim związane musi być chujowe.

Cytat:Ktoś, kto tworzył ten obrazek, zapewne myślał, że na północy nie ma HIV bo pozwalają używać prezerwatyw, których używania podłe katole zabroniły na południu

No i kolejny. Wyczytujesz z obrazka coś, czego tam nie ma i wkurwiasz się, że autor kieruje się motywami, które sam właśnie wymyśliłeś.
Nie można nawet zauważyć faktu, że islam wpływa na zmniejszenie liczby zachorowań, bo od razu się znajdzie grupka fanatyków gotowych obsrać się z wysiłku, byle tylko dojebać islamowi z drugiej strony, bo jak ktokolwiek śmiał zauważyć jakiekolwiek poztywne aspekty tej religii :roll:
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Odpowiedz
Ann napisał(a):Że w rejonach, w których odnotowuje się najwięcej zachorowań na AIDS dominuje chrześcijaństwo.
Nie we wszystkich rejonach. Ale wiesz co? We wszystkich rejonach, gdzie odnotowuje się zachorowania na AIDS zdecydowaną większością są murzyni. Czyżby kolor skóry wpływał na to? :roll:

Ann napisał(a):Tym niemniej w rejonach, w których rozpowszechniony jest islam odnotowuje się mniej zarażeń wirusem HIV. Koniec kropka.
W rejonach gdzie biała rasa dominuje odnotowuje się o wiele mniej zarażeń wirusem HIV. Koniec kropka.

Ann napisał(a):Przestań być dzieciuchem i kłócić się z faktami, bo Ci nie pasują do teorii, że islam jest z natury zły i wszystko co z nim związane musi być chujowe.
Ja nie mam takiej teorii, że islam jest z natury zły. Po prostu nie uważam, że Chrześcijaństwo powoduje wzrost zachorowania na HIV. Kolor skóry też tego nie powoduje, żeby była jasność.
Odpowiedz
Hans Żydenstein napisał(a):W rejonach gdzie biała rasa dominuje odnotowuje się o wiele mniej zarażeń wirusem HIV. Koniec kropka.
Proponuję spojrzeć na mapkę z całego świata. Nie wiedziałam, że w Rosji przeważa rasa czarna...
The spice must flow
Odpowiedz
Cytat:Nie we wszystkich rejonach. Ale wiesz co? We wszystkich rejonach, gdzie odnotowuje się zachorowania na AIDS zdecydowaną większością są murzyni. Czyżby kolor skóry wpływał na to?

Prędzej warunki, w których przyszło żyć czarnoskórym, gorsza świadomość seksualna, gorszy dostęp do antykoncepcji, gorzej rozwinięta medycyna.

Cytat:W rejonach gdzie biała rasa dominuje odnotowuje się o wiele mniej zarażeń wirusem HIV. Koniec kropka.

A czy ja temu przeczę? Biali ludzie przeważnie rzadziej chorują na AIDS, pełna zgoda. Czemu więc Ty nie przyznasz, że islam ma znaczący wpływ na zmniejszenie się rozpowszechniania się wirusa HIV w Afryce?

Cytat:Ja nie mam takiej teorii, że islam jest z natury zły. Po prostu nie uważam, że Chrześcijaństwo powoduje wzrost zachorowania na HIV. Kolor skóry też tego nie powoduje, żeby była jasność.

Bo nie powoduje. To islam powoduje spadek zachorowań w rejonach najbardziej na nie narażonych.
Inne wnioski wyciągamy z tych statystyk, Ty wyciągnąłeś sobie jakieś z dupy, a potem sam je obalasz. Ja mapkę zrozumiałam w ten sposób, że islam dzięki swojemu radykalizmowi jest zdolny zmusić ludzi do pewnych zachowań, które mają swoje pozytywne skutki uboczne.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości