To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gloria Polo
#1
Jestem ateistką nie wierze w rzeczy nadprzyrodzone ale ciekawi mnie jeden fenomen a mianowicie Gloria Polo http://aro7777.wrzuta.pl/pliki/60YxLKY3Y...loria_polo

http://gloriapolo.neuevangelisierung.org/indexpl.html

Jak myślicie to po prostu fenomen i dała przekazy niemożliwe do spełnienia przez ludzi np żeby nie nosić krótkich spódnic dekoltów itp, czytałam jej książkę i jest to pismo chorej osoby.
Odpowiedz
#2
Kościół taki bogaty, a wyłożyć na porządną stronę internetową nie potrafi...
Odpowiedz
#3
Racjonalistko, nie zaprzataj sobie głowy cudami, także tymi niewyjaśnialnymi. Zazwyczaj zdarzenia uznane za cuda obrastają legendami, tak że ciężko wywnioskować jak było naprawdę. Poza tym żaden cud nie może służyć za dowód boskiej działalności, bo prowadzi to do błędnego koła. Cuda dowodzą istnienie czynnika, ktory powoduje cuda. Dlatego cud ma znaczenie tylko dla juz wierzących, dla których istnienie Boga jest prawdą objawioną. A Ty jesteś ateistką, rzekome cuda są więc dla Ciebie bez znaczenia. Gdybyś zaś miała wierzyć w rzetelność śwaidectw, powinnaś równiez uwierzyć w zapładnianie Ziemianek przez kosmitów.
Cuda to po prostu estradowa strona religii, a jednocześnie wyraz tęsknoty za pogańską magią. Interesujące jako zjawisko psychologiczne i nic poza tym.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#4
Gloria Polo budzi u mnie lęk. A co jeśli to jednak prawda? Co jeśli Gloria Polo, rzeczywiście została "cudownie" uzdrowiona przez Boga i doznała przy tym objawienia, z którego by wynikało, że Bóg jest zimnym [...]?
May all beings be free.
May all beings be at ease.
May all beings be happy
Odpowiedz
#5
To po co czytasz o Glorii jakiejśtam skoro budzi lęk, a nie lubisz się bać? Zmień lekturę.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
#6
znaLezczyni napisał(a): To po co czytasz o Glorii jakiejśtam skoro budzi lęk, a nie lubisz się bać? Zmień lekturę.
Bo poleciła mi ją pewna (moim zdaniem "nieco nawiedzona") osoba, sugerując, że ta książka mi jakoś pomoże. Byłem ciekaw a i też nie chciałem "tchórzliwie" przed tym uciekać. I tak chyba dobrze, że nie czytałem samej jej książki,  a jedynie o niej.
May all beings be free.
May all beings be at ease.
May all beings be happy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości