Ankieta: Film oceniam na
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
1
0%
0 0%
2
0%
0 0%
3
7.14%
1 7.14%
4
0%
0 0%
5
0%
0 0%
6
7.14%
1 7.14%
7
0%
0 0%
8
7.14%
1 7.14%
9
28.57%
4 28.57%
10
50.00%
7 50.00%
Razem 14 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Derren Brown - Messiah (polskie napisy)
Niesadze, skoro w ksiazce opisuje niektore swoje techniki ;-).
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"

Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Odpowiedz
sztuczka ktora wykonal Derren z tym facetem, jest czyms co moze dokonac prawie kazdy czlowiek z wyczuwalna pewnoscia siebie - na osobie srednio podatnej. Wydaje mi sie tylko, ze odgrywal tam duza role cien Derrena, czego na filmiku niestety nie mozemy zoabczyc.
Moze tez miec to zwiazek z cieplem jakie imituje nasze cialo, w kazdym badz razie tego typu sztuczki sa jak na ironie najprostszym sposobem na wprowadzenie w silny stan sugestii. Gdyz swiaodmy umysl zupelnie nie koncentruje sie na niesprawnych ruchach poczatkujacego hipnotyzera.
Mozecie to zrobic sami. Oto przepis:
Dobierzcie sobie osobe conajmniej srednio podatna na sugestie, powiedzcie jej aby zamknela oczy i zlaczyla nogi. Powiedzcie jej, ze energia waszych rak bedzie wybijac ją z rownowagi. Przed przejsciem do rzeczy istotne jest zbudowanie dobrego kontaktu z testowanym, jak rowniez rozgrzanie jego umyslu poprzez kilka zgrabnych opowiesci, ktore pomaga testowanemu wizualizowac sobie stany transowe. Bystry obserwwator pewnie zauwazyl, ze Derren czesto powtarza ,,,zaufaj mi", jest to szalenie wazny aspekt budowania raportu z testowanym, ktory przygotowuje umysl badanego do pewnej uleglosci wobec osoby przeprowadzajacej hipnoze.
Gdy zbudujecie dobry raport i podzialacie pewnymi obrazami na umysl testowanego to mozecie przejsc do konkretnych czynnosci.
Przylozcie wasze obie dlonie do glowy testowanego, mniej wiecej 5 centymetrow odleglosci od uszu testowanego. Po kilku sekundach, zacznijcie powoli przesuwac wasze dlonie do tylu, a zobaczycie ze osoba bedzie rowniez wychylac sie do tylu.
Jest to jedna z najprostszych sztuczek hipnotycznych. Podobnie zreszta jest z mostem kataleptycznym, gdyz osoba, ktora jest poddawana takim sugestiom nie wymaga az tak duzej podatnosci na sugestie.

najtrudniejszy rodzaj hipnozy zwiazany z blyskawicznymi indukcjami wykonuje ten mlodzieniec. ---> http://pl.youtube.com/watch?v=_Uyf_W_6Ii...annel_page Osobiscie jestem pelen podziwu, bo to juz wyzsza szkola jazdy Uśmiech
Odpowiedz
facet jest po prostu genialny. manipuluje ludźmi jak chce.

muszę przeczytać jego książkę, bo bardzo mnie zaintrygował. ciekawi mnie to pierwsze "czytanie w myślach"...

Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:

Odpowiedz
hellou, wy naprawde wierzycie, ze to nie sa podstawieni ludzie? sadzac po ilosci "10" chyba tak...

ateisci...
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
Sadzisz ze przekupil tych pseudonaukowych guru z filmo?
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"

Aldous Huxley

Fight Club
Odpowiedz
Moze nie wszystkich, ale pierwsza babke z pewnoscia. Skoro nawet na tym forum, ktore powinno przycagac ludzi sceptycznych wiekszosc uwierzylo jego sztuczkom, a pare zakupilo jego ksiazke to musiala mu sie kasa szybko zwrocic
Odpowiedz
Skoro nie wszystkich to jednak ma jakies umiejetnosci ktore pozwolily mu nabrac pozostalych.Zreszta nie rozumiem cie facet przyznaje ze nie ma w tym zadnej magii czy paranormalnych zdolnosci tylko iluzja i psychologia.
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"

Aldous Huxley

Fight Club
Odpowiedz
Progmast napisał(a):Zreszta nie rozumiem cie facet przyznaje ze nie ma w tym zadnej magii czy paranormalnych zdolnosci tylko iluzja i psychologia.

O, no właśnie. Ja np chcę się zagłębić w ten temat, dlatego kupuję jego książkę, potem zobaczymy, może poszukam głębiej.
Iluzja i psychologia, ale jaka wiarygodna, eh. Oczko

Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:

Odpowiedz
Nie dajcie się oszukać, że psychologia to jakaś nauka odsłaniająca sekrety ludzkiego umysłu, pozwalająca na manipulację ludźmi. Jest to po prostu nieprawda. Po lekturze Zimbardo Psychologia i Życie dementuję.
W chrześcijaństwie najbardziej lubię to, że nie jest islamem - Pat Condell
Odpowiedz
progmast napisał(a):Skoro nie wszystkich to jednak ma jakies umiejetnosci ktore pozwolily mu nabrac pozostalych.
Ta kobieta od puszki ze snami to podejrzewam ze sama go nabierala, w koncu bylo to w jej interesie (ciekawy gosc w jej programie), tego pastora zas moze nie przekupil, ale mogl za to przekupic te niby ateistke i ipozostalych uczestnikow seansu. O to mi chodzilo. Dalej nie ogladalem

Cytat:Zreszta nie rozumiem cie facet przyznaje ze nie ma w tym zadnej magii czy paranormalnych zdolnosci tylko iluzja i psychologia.
Tak to probuje tlumaczyc. Jednak nie wierze, ze psychologia pozwala odczytywac kogos mysli przez sciane

takie numery jakie zaprezentwal Derren, to ja sam moglbym zrobic
Odpowiedz
- ||| - napisał(a):Tak to probuje tlumaczyc. Jednak nie wierze, ze psychologia pozwala odczytywac kogos mysli przez sciane

Tu nie chodzi o to, co zrobił, gdy ona znalazła się już za ścianą, a o to co zrobił nim jeszcze była obok niego.

sychu, co takiego Zimbardo napisał? Czytałeś Cialdiniego? Uśmiech
Odpowiedz
Ja tam po przeczytaniu jego ksiazki sklaniam sie ku temu, ze kolles nie oszukuje.
- ||| - napisał(a):Ta kobieta od puszki ze snami to podejrzewam ze sama go nabierala, w koncu bylo to w jej interesie (ciekawy gosc w jej programie), tego pastora zas moze nie przekupil, ale mogl za to przekupic te niby ateistke i ipozostalych uczestnikow seansu. O to mi chodzilo. Dalej nie ogladalem

Tak to probuje tlumaczyc. Jednak nie wierze, ze psychologia pozwala odczytywac kogos mysli przez sciane

takie numery jakie zaprezentwal Derren, to ja sam moglbym zrobic
I myslisz, ze po przekupieniu takiej ilosci ludzi zaden(chocby dla kasy) nie odwazylby sie powiedziec tego mediom?
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"

Aldous Huxley

Fight Club
Odpowiedz
prrrszalony napisał(a):Tu nie chodzi o to, co zrobił, gdy ona znalazła się już za ścianą, a o to co zrobił nim jeszcze była obok niego.
Moze czegos nie zakumalem w tym filmiku, ale co mial wtedy zrobic?

progmast napisał(a):I myslisz, ze po przekupieniu takiej ilosci ludzi zaden(chocby dla kasy) nie odwazylby sie powiedziec tego mediom?
Jesli mieliby udzial w zyskach ze sprzedazy ksiazki to nie opacaloby im sie tego publicznie zdradzac. Zreszta nie wiem czy ktores media bylyby zainteresowane; te powazniejsze takimi indywiuami jak Derren sie nie zajmuja, a brukowce wiecej kasy maja z rozpowszechniania mitu o jego (para)psychologicznych zdolnosciach niz ich obalaniu

A czesto zdarza sie tego typu rzeczy dlugo utrzymywac w tajemnicy. Tak bylo m.in. z "Calendario Romano", ktory ukazywal sie od 4 lat i dopiero calkiem niedawno wyszlo na jaw, ze nie sa tam prawdziwi ksieza. Rowniez do premiary nowej ksiazki np Harrego czy jakiegos kultowego filmu albo serialu nie wiadomo co zobaczymy, mimo ze pelno ludzi bylo w to zaangazowanych.
Odpowiedz
Widze ze to jak oceniamy Derrena wiaze sie mocno z tym jak chcielibysmy go widziec Uśmiech.Mi odpowiada obraz iluzjonisty wykonujacego umyslowe sztuczki a ty jestes bardziej sceptyczny.Jednak dalej bede obstawal przy swoim :-](ksiazka mnie w tym utwierdza).
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"

Aldous Huxley

Fight Club
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości