To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co wiecie o elektronie?
#21
FlauFly napisał(a):Czym jest pole magnetyczne?
A czym jest siła? Czym grawitacja? Czymże znowu jest masa?
Odpowiedź jest jedna: nie mam pojęcia! Wiem jak to zmierzyć i jak na podstawie tego wyliczyć znowuż inne wielkości, lecz nie mam pojęcia czymże to miałoby to być. Toż to metafizyka waćpanie, nie fizyka...

Na samym poczatku pisalem, ze przedstawie swoje hipotezy (m.in. czym jest grawitacja i co stanowi o wystepowaniu masy). Nie wiem kiedy sie z tym wykokosze, ale uczynie to na pewno. A kwestie te naleza do fizyki w najczystszej postaci. Takie jest moje zdanie i nie zmienie go, chocbym mial byc jedyna osoba o takim pogladzie na rzeczywistosc. Tych zas, którzy sadza, ze zasypie ich szczególami o budowe elektronu, musze rozczarowac. Jeszcze nikomu nie udalo sie wziac go szczypczykami pod lupe. Jest jednak w nim pewien szczegól, który wymaga wyjasnienia.

I to nabylo by tyle. Trza leciec w kimono.
Those who admit that understood Relativity, automatly admit that understood nonsense.
Odpowiedz
#22
Wiesz, ja czekam z niecierpliwością na Twoje hipotezy. Robisz nam wszystkim smaka, ciekawe jak go zaspokoisz!
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#23
FlauFly napisał(a):Co to pole magnetyczne? Ty wiesz, sychu? (...)
A co to siła?
No moim skromnym zdaniem odpowiedzi częściowo udzieliła a w przyszłości udzieli jeszcze szerszej właśnie fizyka, a nie żadna metafizyka, która nawiasem mówiąc wcale nie istnieje.
W chrześcijaństwie najbardziej lubię to, że nie jest islamem - Pat Condell
Odpowiedz
#24
Jak brzmi to wyjaśnienie? Czym jest pole magnetyczne (opierając się na obecnej wiedzy)?
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#25
FlauFly napisał(a):Jak brzmi to wyjaśnienie? Czym jest pole magnetyczne (opierając się na obecnej wiedzy)?
[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Pole_fizyczne"]Pole fizyczne
[/url]
Pole elektromagnetyczne
Elektrodynamika kwantowa
Mechanizm oddzialywan elektromagnetycznych
Mała unifikacja

Po lekturze lepiej będziesz rozumiał czym jest pole elektromagnetyczne, jeśli zaś szukasz jakiejś filozoficznej odpowiedzi o "pierwszą przyczynę", czy "zrozumienie absolutne" to wiedz, że jest to poszukiwanie podobne do religijnego poszukiwania bogów. W fizyce rozumiemy czym jest pole poprzez odkrywanie jego właściwości i poszukiwanie mechanizmów jakie sterują jego działaniem.
W chrześcijaństwie najbardziej lubię to, że nie jest islamem - Pat Condell
Odpowiedz
#26
grawitacja to taki fakt że pewne rzeczy dzieją się tak jak te wzory je opisują.
niestety odpowiedź na pytanie "czemu akurat tak się zachowują" daje poczucie zrozumienia tylko bardzo miernym umysłom. naukowca takie kwestie mitologiczne (nie metafizyczne, właśnie mitologiczne) nie bardzo obchodzą. natomiast obchodzą jakiś niuejdżowców i innych półinteligentów.

Odpowiedz
#27
Cytat:Po lekturze lepiej będziesz rozumiał czym jest pole elektromagnetyczne, jeśli zaś szukasz jakiejś filozoficznej odpowiedzi o "pierwszą przyczynę", czy "zrozumienie absolutne" to wiedz, że jest to poszukiwanie podobne do religijnego poszukiwania bogów. W fizyce rozumiemy czym jest pole poprzez odkrywanie jego właściwości i poszukiwanie mechanizmów jakie sterują jego działaniem.

I dokładnie o tym mówiłem, a wydaje się, że niebieskieucho oczekuje czegoś zupełnie innego i stąd moje teksty.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#28
Cytat:(...)metafizyka, która nawiasem mówiąc wcale nie istnieje.
Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#29
No właśnie. Nie znamy pierwszej przyczyny. Albo udajemy, że jej nie ma i twierdzimy, że wiemy, o czym mówimy, albo otwarcie to ignorujemy, mówiąc, że nam to niepotrzebne (chociaż fizycy marzą, oj jak marzą o "teorii wszystkiego", która da odpowiedź na pytanie "dlaczego").

Oczywiście do rozwoju nauki to wystarczy. Z użyciem teorii zgodnej z empirią da się budować nowe rzeczy. I to się dzieje. Nie ma tutaj potrzeby drążyć wgłąb.

Natomiast absolutnie nie mamy prawa twierdzić, iż fizyka coś "wyjaśniła" w zakresie fundamentów. Nie wyjaśniła, tylko opisała z zewnątrz, przybliżyła, użyła analogii. Jedną abstrakcję opisała inną, nie istniejącą w praktyce (abstrakcje matematyczne).

Pytanie - co komu wystarczy.

A metafizyką są chociażby wartości stałych Uśmiech I wszystko to, na co odpowiedzi poznać nie można, ponieważ jest fundamentem. Zerem bezwzględnym, poza które nie można się już cofnąć Uśmiech
Null pointer exception
Odpowiedz
#30
lumberjack napisał(a):Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat?
Nie bardzo wiem co można więcej pisać o nieistniejących rzeczach....
W chrześcijaństwie najbardziej lubię to, że nie jest islamem - Pat Condell
Odpowiedz
#31
Ciekawi mnie czemu tak uważasz. W nauce przecież też istnieją założenia metafizyczne tyle, że ukryte i często nieuświadomione. Poczytaj o scjentystach i neopozytywistach logicznych; o ich projekcie całkowitego usunięcia metafizyki z nauki.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#32
A ja sądzę, że przyczyna i skutek są tożsame, tylko nie z perspektywy naszego wymiaru.

Dziękuję.
|. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |
|. .. ..|. . .. |... . .|. ... .| .. ...| . .. .|.. . ..| ...
http://radiojazz.fm/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości