To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraken
#1
Kraken-ta niezwykła istota widziana od starożytności do nowożytności jest jedną z niewyjaśnionych zagadek.Blokował podobno Cieśninę Gibraltarską za Pliniusza Starszego.Być może jest to jakiś pradawny gatunek. A Wy co o tym myślicie?
Odpowiedz
#2
Przepraszam za pisanie nie na temat ale piękna nazwa działu:

"Niewyjaśnione, jak dotychczas. Lub też zwyczajnie głupie.
Tu wyżywamy się na astrologii, czarach, feng-shui, Nostradamusie i tym podobnych. A także rozważamy teorie do dziś niesprawdzone."

:mrgreen:
Odpowiedz
#3
Anteros napisał(a):Kraken-ta niezwykła istota widziana od starożytności do nowożytności jest jedną z niewyjaśnionych zagadek.Blokował podobno Cieśninę Gibraltarską za Pliniusza Starszego.Być może jest to jakiś pradawny gatunek. A Wy co o tym myślicie?

Ja myślę, że mieści się to w "... lub też zwyczajnie głupie." Brak jakikolwiek dowodów naukowych na istnienie takiego stworzenia.
Odpowiedz
#4
Jeżeli pod pojęciem "kraken" rozumiemy wielkiego kalmaropodobnego stwora to jest w tym ziarnko prawdy. Jednak daleko temu zwierzęciu do niewyjaśnionej i tajemniczej kryptydy.

[Obrazek: architeuthis-2.jpg]
Architeuthis dux
The only thing we have to fear is fear itself - Franklin D. Roosevelt

Cdesign proponentsists
Odpowiedz
#5
to zależy - jeśli rozumieć za krakena przerośniętą ośmiornicę to jest to możliwe, - tak jak w przypadku rekina ludojada. - twierdzi się że największy rozmiar to ok7 metrów a parę razy się zdarzyło około 12 metrowe.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#6
Element folkloru marynistycznego? Wielka osmiornice atakujaca statki raczej nalezy wrzucic do tego samego worka co wszelkie rodzaju Yeti, potwory z Loch Ness i Chubacabre. Poprostu czlowiek ma bujna wyobraznie i chwla mu za to. Dzieki takim historyjom swiat staje sie ciekawszy, ale jak zawsze lepiej wszystko traktowac z przymruzeniem oka.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#7
Na dużych głębokościach żyją kałamarnice sięgające 20 metrów. Niestety póki co nie widziano żadnej żywej, ale znajdowano martwe, wyrzucane na brzeg. Wystarczy że w starożytności natknięto się na jakąś i wyobraźnia oraz plotki zrobiły swoje.
"Szedł korytarzem wyłożonym białymi kaflami, z uczuciem, że idzie w słońcu; za nim maszerował uzbrojony strażnik. Jeszcze chwila i od dawna upragniona kula rozsadzi mu mózg."
G. Orwell, Rok 1984
Odpowiedz
#8
fragmenty dużych mięczaków, nawet kilkudziesięciometrowych znajdowano też w żoładkach wielorybów.

a tu coś z forum od avidala
:
avidal napisał(a):coś współczesnego, prawdziwy rarytas.
[Obrazek: news_squid1.jpg]
Mesonychoteuthis hamiltoni. Nie ma jeszcze polskiej nazwy, jest kałamarnicą. Jedyny dotąd złowiony i zachowany okaz na zdjęciu powyżej jest osobnikiem młodocianym. Szacuje się, że dorosłe osobniki mają od 20 do, uwaga, 60 metrów długości łącznie z ramionami uzbrojonymi w 25 zębokształtnych haków zdolnych rozerwać kaszalota. Zazwyczaj żyją w głębinach, ale ostatnio podobno zaczęły pijawiać się coraz bliżej powierzhcnii. Uważaj! Są na krótkim dystansie piekielnie szybkie dzięki napędowi odrzutowemu, a mało co ujdzie ich uwadze. Dojrzą i Ciebie-mają wszak pólmetrowe oczy, największy narząd wzroku w świecie zwierząt.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#9
No nie, Avidal straszy ludzi kałamarnicami, do czego to doszło Oczko

Ciekawe, czy te zwierzęta są faktycznie agresywne, czy jest to wytwór ludzkiej fantazji
Get into the car
We'll be the passengers
We'll ride through the city tonight
We'll see the city's ripped backside
We'll see the bright and hollow sky
We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight!
Odpowiedz
#10
kłopot w tym że częściowo ma rację.
po pierwsze - to jest gatunek z największymi oczami - ten okaz miał 30 cm a jest młodociany.
wielkość też się zgadza - długie macki odnalezione w żołądkach np kaszalotów. a siła? - blizny dość dużej wielkości na kaszalotach, powiązane z mackami.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#11
To takie niezbyt wiarygodne szacunki niektórych badaczy, te 60 metrów. Połowa tej wartosci jest bardziej realna.
edit: właśnie sobie przypomniałem, ze zapowiadałem osobny temat o walkach kałamarnic z kaszalotami. To bedzie dla mnie przyjemnosc, więc chyba się zabiorę wkrótce za to. Agresja jako ewolucyjne dziedzictwo moze trochę poczekać.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#12
W oceanach jest jeszcze wiele niezwykłych gatunków, a gigantyczne kałamarnice odpowiadają wyobrażeniom Krakena.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości