To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wideoteka ateisty
#1
Jestem nowy na forum, więc jeśli ten temat jest zdublowany, przenieście go lub usuńcie Uśmiech
Poniżej kilka wartych uwagi filmów zebranych przez mojego przyjaciela:

Richard Dawkins - Wykład w Berkeley
Część pierwsza
Część druga
Część trzecia
Część czwarta
Część piąta
Część szósta

Wrogowie rozsądku - (cz.1) Niewolnicy Zabobonu
Część pierwsza
Część druga
Część trzecia
Część czwarta
Część piąta

Wrogowie rozsądku - (cz.2) Irracjonalna Służba Zdrowia
Część pierwsza
Część druga
Część trzecia
Część czwarta
Część piąta

Źródło wszelkiego zła? - (cz.1) Bóg urojony
Część pierwsza
Część druga
Część trzecia
Część czwarta
Część piąta

Źródło wszelkiego zła? - (cz.2) Wirus wiary
Część pierwsza
Część druga
Część trzecia
Część czwarta
Część piąta

Wielkie pytania - Dlaczego istniejemy?
Część pierwsza
Część druga
Część trzecia

Discovery - Wielkie pytania - Jak skonczy sie swiat
Część pierwsza
Część druga
Część trzecia

Richard Dawkins - "Genius of Darwin"
Część pierwsza
Część druga
Część trzecia

TABU
Część pierwsza
Część druga
Część trzecia
Część czwarta
Część piąta

Zeitgeist Final Edition
Część pierwsza

Zeitgeist: Addendum
Część druga

Jesus Camp
Część pierwsza
Część druga
Część trzecia
Część czwarta
Część piąta
Część szósta
Część siódma
Część ósma
Część dziewiąta

Penn & Teller The Bible Is Bullshit (Kłamstwa w biblii)
Część pierwsza
Część druga
Część trzecia
Odpowiedz
#2
mimo, że wiele z tych filmów zostało już umieszczonych na forum, to myślę, że dobrze byłoby przykleić ten wątek Uśmiech
argumentacja:
1. ziom obejrzał film, podniecił się
2. chcąc zaszpanować, chce się nim pochwalić
3. w tym celu zakłada nowy wątek, na ateiście
4. pełen zapału czeka na odpowiedź
5. odpowiedź nadchodzi:
to już było:
tu
tutaj
i jeszcze tutaj
wątek zamykamy, spadaj :p

ale gdyby zamiast 3-5 było:
3. ziom wie, że na ateiście jest lista filmów, na wszelki wypadek ją sprawdza
4. o kurwa ten film jest na liście :p

co zyskujemy - mniejszą ilość tematów do przeczytania :p
Odpowiedz
#3
zabrakło punktu 0: ziom ma przyjaciela...
Odpowiedz
#4
Adam Curtis - the Century of the self
część pierwsza
część druga
część trzecia
część czwarta

Adam Curtis - the Trap
tu

Money as debt
tu

Aaron Russo - America: from freedom to fascism
tutaj

Derek Jarman - Wittgenstein
tutej

Odpowiedz
#5
Część pierwsza the Trap nie działa...

Popieram przyklejenie wątku.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#6
juz dziala

Odpowiedz
#7
Dziekować! Jutro se obejrzę cosik...

A tu tylko ateistyczno-poważne można wrzucać czy zapodać linki do skeczów np. Georga Carlina?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#8
burdel sie zrobi...

Odpowiedz
#9
NoBody napisał(a):mimo, że wiele z tych filmów zostało już umieszczonych na forum, to myślę, że dobrze byłoby przykleić ten wątek Uśmiech
argumentacja:
1. ziom obejrzał film, podniecił się
2. chcąc zaszpanować, chce się nim pochwalić
3. w tym celu zakłada nowy wątek, na ateiście
4. pełen zapału czeka na odpowiedź
5. odpowiedź nadchodzi:
to już było:
tu
tutaj
i jeszcze tutaj
wątek zamykamy, spadaj :p

ale gdyby zamiast 3-5 było:
3. ziom wie, że na ateiście jest lista filmów, na wszelki wypadek ją sprawdza
4. o kurwa ten film jest na liście :p

co zyskujemy - mniejszą ilość tematów do przeczytania :p
Pisałem, że jeśli się powtarzam, można usunąć temat. Wystarczyłoby napisać: Słuchaj taki temat jest już tutaj : link, więc ten zamykamy/usuwamy, ale nie, lepiej się ponabijać z nowego użytkownika.
1. obejrzałem film, nie podnieciłem się, ale uznałem, że może zainteresować innych
2. jak można chwalić się nie swoim filmem? Nie mam potrzeby szpanować przed innymi tym, że umieszczam film... Jeśli dla Ciebie jest to coś czym można zaimponować drugiej osobie to gratuluje...
3. forum jest rozbudowane i niestety ciężko je ogarnąć na początku, dlatego nowy wątek
4. nie czekam na odpowiedź, nie jestem trollem, który podnieca się wywołaniem dyskusji...
5. tak jak pisałem, trzeba było od razu napisać "zamykamy wątek"
Wszyscy jesteśmy ateistami, gdy chodzi o większość bogów, w których wierzą ludzie.
Niektórzy z nas po prostu nie wierzą w jednego boga więcej.
Odpowiedz
#10
PawelG napisał(a):Pisałem, że jeśli się powtarzam, można usunąć temat. Wystarczyłoby napisać: Słuchaj taki temat jest już tutaj : link, więc ten zamykamy/usuwamy, ale nie, lepiej się ponabijać z nowego użytkownika.
1. obejrzałem film, nie podnieciłem się, ale uznałem, że może zainteresować innych
2. jak można chwalić się nie swoim filmem? Nie mam potrzeby szpanować przed innymi tym, że umieszczam film... Jeśli dla Ciebie jest to coś czym można zaimponować drugiej osobie to gratuluje...
3. forum jest rozbudowane i niestety ciężko je ogarnąć na początku, dlatego nowy wątek
4. nie czekam na odpowiedź, nie jestem trollem, który podnieca się wywołaniem dyskusji...
5. tak jak pisałem, trzeba było od razu napisać "zamykamy wątek"
hej, to nie była krytyka tego wątku czy też nabijanie się z nowego użytkownika ...
Ty podałeś listę filmów, które warto obejrzeć, i bardzo dobrze, taka lista może się przydać, dlatego zaproponowałem przyklejenie tego wątku.

Natomiast moja "krytyka" dotyczyła wątków dotyczących po raz setny jakiegoś, dobrze tu znanego filmu,
zakładanych zazwyczaj przez nowych użytkowników, zaraz po obejrzeniu tego filmu.
Odpowiedz
#11
ok,
w takim razie odrzućmy nieporozumienia Uśmiech
Wszyscy jesteśmy ateistami, gdy chodzi o większość bogów, w których wierzą ludzie.
Niektórzy z nas po prostu nie wierzą w jednego boga więcej.
Odpowiedz
#12
ok Uśmiech
Odpowiedz
#13
Zgoda, zgoda - a Bóg wtedy rękę poda :]
Odpowiedz
#14
...gdy już umrzecie [Obrazek: spanking.gif]
Odpowiedz
#15
Moim skromnym zdaniem, podejrzewam, że 90% ateistów, którzy budują ateizm na wiedzy, widziało 90% tychże wymienionych filmów bo to standardziki na ten temat na youtubie. Za to przynajmniej Idiota wstawił coś nowego.
Odpowiedz
#16
http://www.youtube.com/watch?v=1rHxA43Bt0k

O hipnozie i "kontroli"
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#17
W razie gdyby wcześniej nie było:

Johnatan Miller's Rough History of Disbelief.

http://www.youtube.com/watch?v=lxdRq15ySDA
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#18
Cholera jakby to było jeszcze z napisami polskimi lub po Rosyjsku.... jak komuś się chce to może przetłumaczyć ;D ale to oczywiście prośba , bo z moim angielskim nie jest zbyt dobrze Oczko
Odpowiedz
#19
http://www.youtube.com/watch?gl=GB&hl=en...HWVkS2g7xo
Niestety wiele filmików trudno znaleźć po Polsku...
Ten taki krótki i prosty bo jest pisemny.

I jeszcze krótka bajeczka.
Ateista spotyka boga-napisy pl
http://www.youtube.com/watch?v=LlrQ4WGul...re=related
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#20
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości