To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakazać DHMO!
#1
Ku przestrodze dla nie zachowujących umiaru.
Ponoć testowano ten artykuł (choć nie podam bliżej jak i gdzie, bo nie wiem, relacja ustna), i większość badanych uczniów opowiadała się za natychmiastowym zakazaniem DHMO

jak widać, ze wszystkiego można zrobić straszak, dlatego apeluję o 'zluzowanie', powściągnięcie bicia na alarm w byle kwestii i odprężenie Oczko

Cytat:Niewidzialny zabójca

Monotlenek diwodoru (ang. "dihydrogen monoxide", w skrócie DHMO) jest bezbarwny, bezwonny, nie ma smaku i zabija corocznie nieprzeliczone tysiące ludzi. Większość tych zgonów jest spowodowana niezamierzonym wprowadzeniem DHMO do płuc, lecz niebezpieczeństwa związane z tą substancją nie ograniczają się do przypadków inhalacji. Przedłużony kontakt z zestaloną postacią DHMO powoduje rozlegle zniszczenia tkanek. Objawy spożycia DHMO mogą obejmować nadmierne pocenie się, zwiększenie ilości oddawanego moczu, a nawet zaburzenia samopoczucia, nudności, wymioty i zaburzenia równowagi elektrolitycznej organizmu. Pozbawienie dostępu do DHMO oznacza dla osób uzależnionych pewną śmierć.

Monotlenek diwodoru:
jest niekiedy określany jako kwas protonowy i jest głównym składnikiem kwaśnych deszczów,
przyczynia się do zwiększenia efektu szklarniowego na Ziemi,
może być przyczyną poważnych poparzeń,
współuczestniczy w procesach erozji gleb,
przyspiesza korozję i rdzewienie wielu metali,
może spowodować awarię urządzeń elektrycznych,
zmniejsza skuteczność działania hamulców samochodowych,
został wykryty w komórkach nieuleczalnych nowotworów złośliwych,
Zanieczyszczenie osiągnęło rozmiary epidemii!
Duże ilości monotlenku diwodoru zostały znalezione we właściwie wszystkich strumieniach, jeziorach i zbiornikach współczesnej Ameryki. Ale skażenie nie ogranicza się do jednego kraju i przybrało zasięg globalny: substancje te znaleziono nawet w lodzie Antarktydy. W dolinach wielkich rzek DHMO powoduje niekiedy zniszczenia idące w miliony dolarów.

Pomimo zagrożeń, DHMO jest wciąż używany
jako rozpuszczalnik i czynnik chłodniczy w przemyśle,
w reaktorach jądrowych,
w produkcji pianek z tworzyw sztucznych,
jako opóźniacz zapłonu
na wiele sposobów podczas okrutnych doświadczeń na zwierzętach,
podczas rozprowadzania pestycydów; nawet po starannym spłukaniu otoczenie pozostaje zanieczyszczone DHMO,
jako dodatek do "szybkiej żywności" i innych produktów żywnościowych.
Fabryki zrzucają odpadowy DHMO do rzek i oceanów i nie udaje się tego w żaden sposób powstrzymać, ponieważ ta praktyka jest wciąż legalna. Wpływ DHMO na dziką przyrodę jest również przeogromny i nie wolno nam tego dłużej ignorować.

Ten horror trzeba powstrzymać!
Rząd amerykański odmówił wprowadzenia zakazu produkcji, rozprowadzania i stosowania tej niebezpiecznej substancji chemicznej powołując się na jej "ważność dla stanu gospodarki narodowej". Faktycznie, marynarka i inne organizacje wojskowe prowadza eksperymenty z DHMO i projektują kosztujące miliardy dolarów urządzenia do kontrolowania i wykorzystania DHMO podczas wojen. Setki wojskowych instytutów wojskowych otrzymują całe tony DHMO za pomocą skomplikowanych instalacji podziemnych. Wiele z nich przechowuje zapasy DHMO do używania w przyszłości. Jeszcze nie jest za późno!
Zacznij działać TERAZ by uniemożliwić przyszłe skażenia. Dowiedz się więcej o tym niebezpiecznym związku chemicznym. To, czego nie znasz, też może zaszkodzić tobie i innym na całym świecie.

http://chemfan.pg.gda.pl/Chemiczny_Hihot..._DHMO.html
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#2
To już klasyka Uśmiech.
Niejednokrotnie przetestowałem ten tekst na innych.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#3
Jej, toż trzeba być idiotą, by od razu nie zorientować się, o co chodzi:-D

No cóż, większość ludzi JEST idiotamiDuży uśmiech
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#4
Scully napisał(a):i większość badanych uczniów opowiadała się za natychmiastowym zakazaniem DHMO

Kolejny dowód na to, że poziom gimnazjum nie jest tożsamy z wiedzą naukową. :lol2::lol2::lol2:
I live to the day I die
I live to the day I cry
I'm dead the day I lie
Odpowiedz
#5
Avx napisał(a):Jej, toż trzeba być idiotą, by od razu nie zorientować się, o co chodzi:-D

No cóż, większość ludzi JEST idiotamiDuży uśmiech

Zgadzam się.

Artykuł mocny, kogoś kogo to nie interesuje, czyja wiedza jest prawie zerowa (jeszcze lepsze pewnie by było gdyby nie była podana polska nazwa :] ) na pewno wystraszy. No cóż.

Zakazać DHMO!


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz
#6
Ja się nie znam na chemii specjalnie, antytalent ze mnie wręcz w naukach ścisłych, a po przeczytaniu tekstu od razu, bez sprawdzania, wiedziałem, o co chodzi.

Eh, "inteligencja" większości ludzi... *westchnięcie*
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#7
uprasza się Avałkę o niepodniecanie się tak swoim intelektem w moim temacie, raz wystarczy, dziękuję Oczko
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#8
Oj, ale śmieszne...:razz: Myślałby kto :lol2::twisted:
Bez ewolucji nic w biologii nie ma sensu (T. Dobzhansky)

[SIZE="3"]Tu[/SIZE] jestem... [Obrazek: fftoie.gif]
Jest tylko jedno zanieczyszczenie środowiska... Ludzie.
Odpowiedz
#9
stare :-P
Odpowiedz
#10
Pierwsza moja reakcja: "ja pier..., arsen, rtęć, ołów, kadm, radon, żużel, chlor, benzoesan sodu, parakwat, E <permutacje trzycyfrowe>, szynka z Constaru, a kogoś rusza jakieś ADHD czy cuś"... Uśmiech
Null pointer exception
Odpowiedz
#11
Pozbawienie dostępu do DHMO oznacza dla osób uzależnionych pewną śmierć.
To zdanie wygrywa konkurs.
[SIZE="2"]0 wyruchanych kóz + 153 wyruchane kozy = 134 obsrane jelenie i kupa spamujących kamieni. No i Goebbels oczywiście.[/SIZE]
Odpowiedz
#12
Organizm z DHMO oczyszcza doskonale mikrofalówka.

Odpowiedz
#13
A co najgorsze, śladowe ilości DHMO odkryto również na Marsie. Według mnie przekreśla to całkowicie nasze plany kolonizacji tej planety.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#14
Heh. Zajebiaszczy art.
Ja raz testowałem wiedzę z chemi na moich kolegach, po prostu pytałem się, co to jest tlenek wodoru. Duży uśmiech
-Co teraz zrobisz?
-Zamknę oczy i pomodlę się, abyś zniknął.


JID: godlark@jabster.pl
Odpowiedz
#15
kiedys podobny email krazyl o chlebie i jego udowodnionej szkodliwosci dla zdrowia czlowieka
Odpowiedz
#16
Ktoś ten temat na wykop wrzucił Język

Odpowiedz
#17
blasphemic napisał(a):kiedys podobny email krazyl o chlebie i jego udowodnionej szkodliwosci dla zdrowia czlowieka

http://www.physics.uwo.ca/ugrad/p021/cou...bread.html
Odpowiedz
#18
Thor napisał(a):Ktoś ten temat na wykop wrzucił Język

Testowy Uśmiech
Odpowiedz
#19
Chuja tam wrzucił Język
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
#20
Ciekawy artykuł
Nie słyszałem wcześniej o tym..
Myślę , że "ameryknie" wymyślą jakieś super rozwiązanie...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości