Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soundtracki godne uwagi
Wiem, że są od tego inne działy. Ale ten temat był mi emocjonalnie najbliższy, więc zrobię to tutaj.

(Przynajmniej jakieś uwagi i pytania będa offtopem)

Pewne moje sprawy powodują, że muszę się pożegnać z forum. I nie, nie nawróciłem się ani nie straciłem wiary ani nikt tu mnie nie skrzywdził. I dziękuję za wspólny czas.

A na pożegnanie jeszcze jeden soundtrack z kolekcji moich ulubionych.

https://www.youtube.com/watch?v=qaswBIpW...CCA74A73E0

Heat.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem

Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania,
czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania,
czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsania,
czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot i czas wstrzymania,
czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania,
czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia,
czas miłości i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju.

Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Żegnaj bert, życzę Ci, żeby "te" sprawy przyniosły zmiany na lepsze Uśmiech
Naprawdę piękny soundrack.
Dla Ciebie, mój ulubiony kawałek:
https://youtu.be/RxabLA7UQ9k
"Z moich obserwacji obozowych wynika, że kobiety znacznie gorzej znoszą głód fizyczny i seksualny niż mężczyźni. Proste prawo życia obozowego głosiło tedy, że łamiąc opierającą się kobietę głodem fizycznym, zaspokaja się jej obie potrzeby naraz." - " Inny Swiat" Gustaw Herling- Grudzinski.
Odpowiedz
Zaczęłam oglądać Westworld, a tam takie muzyczne perełki:

Brawurowa aranżacja, brawurowe wykonanie, w tle słychać Stonesów, ale pierwszy plan to Dziki Zachód:

i druga perełka:

Dla porównania, Nine Inch Nails w superfilmie wszech czasów Urodzeni Mordercy

Then it comes to be that the soothing light at the end of your tunnel
Is just a freight train coming your way

Odpowiedz
znaLezczyni,

Cytat: Nine Inch Nails w superfilmie wszech czasów Urodzeni Mordercy
Nie oglądałem, ale skoro ten film cenisz przywołam go jako ilustrację piosenki Leonarda Cohena, którą z kolei ja bardzo lubię:
The Future
Odpowiedz
Piękna piosenka, choć moją ulubioną Cohena z tego filmu jest Waiting for a Miracle

A film jest niesamowity, jeden z najlepszych, jakie w życiu widziałam. Może coś więcej napiszę o nim  w wątku o ambitnych filmach.

Odpowiedz
znaLezczyni,

oba utwory Cohena są fantastyczne, choć utrzymane w innych klimatach. Świadomie zrezygnowałem z obejrzenia "Urodzonych morderców" mając przesyt epatowania przemocą na ekranie, ale przytoczone w teledyskach fragmenty mnie zaintrygowały i zachęciły do wypożyczenia tego filmu.
Czekam na Twoją recenzję. Uśmiech

ps. soundtracki z Westworld'u naprawdę genialne.
Odpowiedz
jak science to i fiction

w kinie lepszy efekt, od tych niskich dźwięków wibrował żołądek.
I z trochę innej beczki:

I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down

Odpowiedz
Eric Serra, "uszy Bessona", La Femme Nikita

https://www.youtube.com/watch?v=ZzFMx8toJfI
Odpowiedz
(11.11.2016, 18:23)znaLezczyni napisał(a): Zaczęłam oglądać Westworld, a tam takie muzyczne perełki:

Brawurowa aranżacja, brawurowe wykonanie, w tle słychać Stonesów, ale pierwszy plan to Dziki Zachód:
Czy ta muzyka w ogóle pojawia się w serialu?
Jakoś jej nie kojarzę.
Muzyka w Westworld jakoś specjalnie mnie nie zachwyca, ale jest jeden taki fajny motyw, typowo westernowy, gdy bohaterowie udają się ku przygodzie. To się pojawia góra raz na odcinek. Ciekawe co to jest. Spróbuję to znaleźć.
Zamierzam stworzyć mężczyznę i kobietę z grzechem pierworodnym. Następnie zamierzam zapłodnić kobietę samym sobą, tak abym mógł się narodzić. Będąc człowiekiem, zabiję się w ramach ofiary dla samego siebie aby ocalić Cię od grzechu na który Cię początkowo skazałem... TA DA!!!
Odpowiedz
Pojawia się, i to jak. Popatrz proszę, tu fragment filmu z muzyką, którą przegapiłeś ::)

Drugi utwór też się pojawia.

Odpowiedz
(13.11.2016, 18:14)znaLezczyni napisał(a): Pojawia się, i to jak. Popatrz proszę, tu fragment filmu z muzyką, którą przegapiłeś :Uśmiech
No rzeczywiście, tłumaczę to sobie tak, że to przez tą blondynę z wężem, która najpierw strzela, a później zadaje pytania.
Przejrzałem większość kawałków i ten, który ja kojarzyłem nazywa się "Train Theme":

Zamierzam stworzyć mężczyznę i kobietę z grzechem pierworodnym. Następnie zamierzam zapłodnić kobietę samym sobą, tak abym mógł się narodzić. Będąc człowiekiem, zabiję się w ramach ofiary dla samego siebie aby ocalić Cię od grzechu na który Cię początkowo skazałem... TA DA!!!
Odpowiedz
Jim Airplane. To rzeczywiście on śpiewa?

"when the truth is fo-o-o-o-o-o-u-u-u-u-u-u-und to be li-i-i-i-i-i-i-i-es" Duży uśmiech
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down

Odpowiedz

I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Żarówka 

dynamiczniejsza wersja spod #112
Odpowiedz
Niemiec Chris Huelsbeck to gość, który napisał soundtrack do mojego commodore'owego dzieciństwa:

(muzyczki z "loading screen" nie kojarzę, bo coś takiego nie występowało na dostępnych w Polsce piratach)

Szymon Pyżalski
Odpowiedz
No jak o C-64 mowa, to może na początek Jeroen Tel z grupy Maniacs Of Noise ze swoim przebojem z gierki "Eliminator":

I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości