To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soundtracki godne uwagi
znaLezczyni,

Cytat: Nine Inch Nails w superfilmie wszech czasów Urodzeni Mordercy
Nie oglądałem, ale skoro ten film cenisz przywołam go jako ilustrację piosenki Leonarda Cohena, którą z kolei ja bardzo lubię:
The Future
Odpowiedz
Piękna piosenka, choć moją ulubioną Cohena z tego filmu jest Waiting for a Miracle







A film jest niesamowity, jeden z najlepszych, jakie w życiu widziałam. Może coś więcej napiszę o nim  w wątku o ambitnych filmach.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
znaLezczyni,

oba utwory Cohena są fantastyczne, choć utrzymane w innych klimatach. Świadomie zrezygnowałem z obejrzenia "Urodzonych morderców" mając przesyt epatowania przemocą na ekranie, ale przytoczone w teledyskach fragmenty mnie zaintrygowały i zachęciły do wypożyczenia tego filmu.
Czekam na Twoją recenzję. Uśmiech

ps. soundtracki z Westworld'u naprawdę genialne.
Odpowiedz
jak science to i fiction

w kinie lepszy efekt, od tych niskich dźwięków wibrował żołądek.
I z trochę innej beczki:
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Eric Serra, "uszy Bessona", La Femme Nikita



https://www.youtube.com/watch?v=ZzFMx8toJfI
Odpowiedz
znaLezczyni napisał(a): Zaczęłam oglądać Westworld, a tam takie muzyczne perełki:

Brawurowa aranżacja, brawurowe wykonanie, w tle słychać Stonesów, ale pierwszy plan to Dziki Zachód:
Czy ta muzyka w ogóle pojawia się w serialu?
Jakoś jej nie kojarzę.
Muzyka w Westworld jakoś specjalnie mnie nie zachwyca, ale jest jeden taki fajny motyw, typowo westernowy, gdy bohaterowie udają się ku przygodzie. To się pojawia góra raz na odcinek. Ciekawe co to jest. Spróbuję to znaleźć.
Zamierzam stworzyć mężczyznę i kobietę z grzechem pierworodnym. Następnie zamierzam zapłodnić kobietę samym sobą, tak abym mógł się narodzić. Będąc człowiekiem, zabiję się w ramach ofiary dla samego siebie aby ocalić Cię od grzechu na który Cię początkowo skazałem... TA DA!!!
Odpowiedz
Pojawia się, i to jak. Popatrz proszę, tu fragment filmu z muzyką, którą przegapiłeś ::)




Drugi utwór też się pojawia.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
znaLezczyni napisał(a): Pojawia się, i to jak. Popatrz proszę, tu fragment filmu z muzyką, którą przegapiłeś :Uśmiech
No rzeczywiście, tłumaczę to sobie tak, że to przez tą blondynę z wężem, która najpierw strzela, a później zadaje pytania.
Przejrzałem większość kawałków i ten, który ja kojarzyłem nazywa się "Train Theme":

Zamierzam stworzyć mężczyznę i kobietę z grzechem pierworodnym. Następnie zamierzam zapłodnić kobietę samym sobą, tak abym mógł się narodzić. Będąc człowiekiem, zabiję się w ramach ofiary dla samego siebie aby ocalić Cię od grzechu na który Cię początkowo skazałem... TA DA!!!
Odpowiedz
Jim Airplane. To rzeczywiście on śpiewa?



"when the truth is fo-o-o-o-o-o-u-u-u-u-u-u-und to be li-i-i-i-i-i-i-i-es" Duży uśmiech
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Żarówka 
dynamiczniejsza wersja spod #112
Odpowiedz
Niemiec Chris Huelsbeck to gość, który napisał soundtrack do mojego commodore'owego dzieciństwa:


(muzyczki z "loading screen" nie kojarzę, bo coś takiego nie występowało na dostępnych w Polsce piratach)

Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
No jak o C-64 mowa, to może na początek Jeroen Tel z grupy Maniacs Of Noise ze swoim przebojem z gierki "Eliminator":

I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Nie wiem czy już był ten utwór ale jeden z moich ulubionych z filmu: Wszystko za życie (Into the Wild):

Odpowiedz
Naruto było fajną serią, choć bardzo heterogeniczną, tak pod względem treści jak i soundtracku. Sadness and Sorrow jest klasykiem, Grief and Sorrow jest w podobnym tonie a podkłady walk czy głównych złych (Orochimaru) też dają ciary w plecy. Ale obok tego są i dłużyzny, i błazenady i "wypełniacze", także muzyczne.

Natomiast Naruto Shippuden już przy pierwszym sezonie wbija w fotel. A OST jest jednorodnym scorem z przemianą akcji i emocji. Humoru jest dużo mniej, ale to OK. Można marudzić na pewną powtarzalność, ale to jest serial a nie film, a i motywy podlegają wariacjom aranżacji przy różnych scenach. Poniżej Playlist z całego NS:



Najlepiej lubię track 18, Hyakkaryouran ( Emergence Of Talents ), łączy on motywy emocji i akcji podczas finalnej Puppet Fight.

PS: Jestem na początku drugiego sezonu, więc bez spoilerów proszę.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Oglądam sobie po raz drugi Skins (oczywiście, brytyjski pierwowzór). Niesamowite, jak dobre seriale potrafią Brytyjczycy kręcić i jak dobrze mogą grać nastoletni aktorzy.
Dużo dobrej muzyki.




Powyżej playlista pierwszego sezonu. Na niej taka np. perełka: Cat Power Hate

Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
Bert04 napisał(a):Jestem na początku drugiego sezonu, więc bez spoilerów proszę

Drugi Sezon był dziwny. Ponieważ [uwaga małe spoilery]:
Spoiler!
Odpowiedz
Przy ekranizacjach gier komputerowych oczekiwania nie są specjalnie wygórowane. Ja tam ze sceny gier już dawno odeszłem... odszedłem... poszłem sobie. Ale od czasu do czasu zerknę, co tam na Netflixie dają. I zdarzają się takie muzyczne perełki.



Link do strony, gdzie chyba wszystkie dostępne oryginały znaleziono. Wszystkie trzy:

http://ineedtune.com/dota-dragons-blood-ost/

Niestety oryginalnych soundtracków jest na jutubie niewiele, ale jeden gostek parę motywów przetworzył, co daje kolejne 5.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL...hSsZUaiKcH

Całość to coś pomiędzy Zelda a Stranger Things.

I jako bonus:


Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Bert04
Cytat:Przy ekranizacjach gier komputerowych oczekiwania nie są specjalnie wygórowane. Ja tam ze sceny gier już dawno odeszłem... odszedłem... poszłem sobie. Ale od czasu do czasu zerknę, co tam na Netflixie dają. I zdarzają się takie muzyczne perełki.
Muzycznych perełek w świecie gier jest bez liku, gdybym jednak musiał zdecydować się na jeden i tylko jeden tytuł, to bez chwili wahania stawiam na muzykę z Deus EX Human Revolution autorstwa Michaela McCanna. Tu znajdziesz (chyba) wszystkie ścieżki zapętlone do godziny.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz






Do dzis uważam że Metin 2 miał jeden z najelszych soundtracków ze wszystkich MMO. Ostatnio pobrałem sobie Officjala i musze przyznać że nie jestem zachwycony. Z 12 lat temu w Metka grało pewnie z kilkaset tysięcy Polaków a dziś? Pustki. No ale Gameforge potrafi zepsuć wszystkie swoje gry np. Nostale czy 4Story(w to akurat nie grałem). Tymbardziej że po tej fuzji nie mam dostępu do swojego konta a miałem tam kilka fajnych rzeczy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości