To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Waffen SS - Bohaterowie czy zbrodniarze ?
#41
Oto prawdziwa równość!

Liberté-Égalité-Fraternité, wszyscy po równo, tak samo zabici i tak samo martwi.

Tyle że tak nie można. Czapa? Moze w niektórych przypadkach. Trzeba próbować zmienić tych ludzi. A najlepiej jest w ogóle nie dopuszczać do powstania takich idei.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#42
Przykro mi, jest to niewykonalne.

Ideowość wynikająca z przekonań.
Ideowość wynikająca z "egzotyki" ("o jaaaa, ale fajne, ja też chcę mieć naszywkę ze swastyką!")

Ta pierwsza jest gotowa do ofiar, lecz nieliczni są jej akolici.

Ta druga jest modą, rozprzestrzenia się jak zaraza.

Jedno plus drugie równa się "nie da rady".


A prawdziwy przykład równości masz w moim podpisie - masońska grafika Uśmiech
Null pointer exception
Odpowiedz
#43
Bart napisał(a):Dla mnie takim samym skurwysynem jest ktoś, kto zamordował jednego człowieka, jak ten, który zamordował - lub kazał zammordować - milion. Obu należy się czapa.
To jest wybór pomiędzy złymi a jeszcze gorszymi. Jedno i drugie złe, ale jak nie ma wyboru, to lepiej być w obozie tych "jedynie" złych, aby pokonać jeszcze gorszych.
Nations do not survive by setting examples for others. Nations survive by making examples of others.
Odpowiedz
#44
Xenomorph, Twoja chęć prowadzenia dyskusji na podane przez Ciebie tematy jest irracjonalna, by nie powiedzieć infantylna, a jej motywacja wysoce dla mnie niejasna.
Po pierwsze niesposób dyskutować nt. "Waffen SS - Bohaterowie czy zbrodniarze?".
Oczywistym jest, że należy wszelkie formacje SS (jakie by one nie były) uznać za zbrodnicze. I nie jest to bezpodstawna ocena a priori, a niezaprzeczalny fakt gruntownie udokumentowany. Śmieszą mnie - choć przyznaję, że nie powinno być do śmiechu nikomu, gdy ktoś ewidentnie wybiela jeden z najbardziej charakterystycznych symboli jednej z najbardziej zbrodniczych ideologii w dziejach świata - Twoje próby nadania formacjom SS jakichś zasług; jakichkolwiek. Pozwolę sobie przytoczyć gwoli przykładu:

"Leon Degrelle pisze w swojej pracy ''Gdyby Waffen SS nie istniało, Europa została by całkowicie zalana przez bolszewików do roku 1944. Dotarliby do Paryża na długo przed Amerykanami. Heroizm Waffen SS powstrzymał sowieckiego kolosa pod Moskwą, Charkowem, Czerkasami i Tarnopolem. Stracili oni ponad dwanaście miesięcy. Bez SS, Rosjanie osiągnęliby Normandię przed Eisenhowerem (...) Tak bezinteresownego idealizmu i bohaterstwa nie odnotowano od czasów średniowiecznych wielkich zakonów religijnych. W tym wieku materializmu, SS świeciło przykładem uduchowienia.''

Coś w tym jest, kiedy taka rzesza ludzi rusza do walki o wspólną sprawę. Kwestie narodowościowe czy nawet rasowe zeszły na plan dalszy, jednoczył ich wspólny cel- obrona Europy przed komunizmem
". (Xenomorph)

Zapewne jednymi z bardziej obiektywnych ocen są te, których udziela ktoś nt. czegoś, czego sam był nieodłącznym elementem, jak cytowany przez Ciebie Leon D.
Fragment podkreślony uważam za wyjątkowo cyniczny, wręcz bezczelny. To już nie jest próba wybielania, a jawna gloryfikacja czegoś, co należałoby doszczętnie zetrzeć z powierzchni Ziemi. Żaden żołnierz SS, żaden żołnierz III Rzeszy nie walczył by bronić Europy przed komunizmem. To wprost żałosne. Wystarczy tylko sobie przypomnieć, jak żołnierze niemieccy traktowali żołnierzy radzieckich (m.in. jeńców) po agresji na ZSRR. Traktowali ich jak podludzi, prawie że ludzkie małpiszony, a było to efektem propagandy prowadzonej przez władze III Rzeszy. Poza tym II wojna światowa to było wielkie starcie dwóch potężnych ideologii skutecznie implementowanych w struktury dwóch ówczesnych ogromnych mocarstw - III Rzeszy i ZSRR. Walka, która się między nimi toczyła była bez wątpienia walką o tle narodowościowym, rasowym (rasa panów z Zachodu niewątpliwie bardziej zasługiwała na "przestrzeń życiową", która przypadła rasie podludzi ze Wschodu) i ideologicznym. Poza tym Fuhrer nienawidził komunizmu (nawet jako ideii) chyba najbardziej ze wszystkiego.
Wiele zmieniło się, zwłaszcza dla rasy panów, gdy "karta obróciła" się pod Stalingradem. Co do zasady przestała to już być walka li tylko dla chwały Narodu Niemieckiego i przestrzeń życiową dla niego, ale walka o przetrwanie: żołnierza niemieckiego, rodziny żołnierza niemieckiego, kraju żołnierza niemieckiego i wszystkiego co do tej pory wywalczył żolnierz niemiecki, oraz Wielkiego Wodza żolnierza niemieckiego. Podejrzewam, że prawie każdy żołnierz niemiecki zdawał sobie sprawę z faktu, że w przypadku przegranej zostanie potraktowany tak, jak jeszcze niedawno sam traktował pokonanych. To dodatkowo musiało motywować do walki, czynić ją wręcz desperacką.
Każdy żołnierz formacji SS i każdy inny żołnierz niemiecki walczył o przetrwanie swoje i swojego kraju. Walka z komunizmem na pewno była nieodłącznym elementem agresji na ZSRR, ale gdy widmo klęski zaczęło zaglądać w nazistowskie oczy, charakter owej walki zmienił się z walki z ideologią na walkę o przetrwanie, bo komunizm przestał już chyba jawić się jako ideologia, a raczej jako totalne unicestwienie.

Po drugie:
"Czy układ powojenny, sił politycznych w Europie to zasługa Waffen SS ?" (Xenomorph)

Cóż dodać, cóż ująć? W sumie j.w.
Wybacz, ale dyskusję z Tobą uważam za bezcelową. Tyle z mojej strony w tym temacie.
Odpowiedz
#45
Xenomorph napisał(a):Waffen SS była armią Europy. Niemcy stanowili tylko jedną trzecią całości, historycy szacują że ok. 400 000. Reszta ponad 650 000 stanowiła reszta europejskich ochotników, różnych rasowo !

pzdr

Obcokrajowców było co najwyżej 360 tys., reszta to Niemcy. Na 950 tys. żołnierzy to chyba nie większość (za angielską Wikipedią) .

Poza tym ta angielska Wikipedia to też fajne źródło informacji o indoktrynacji ludzi służących w SS. Jest tam napisane, zę wszyscy zostawali jej poddawani a idee te upadały na podatny grunt.

Nie wiem skąd wziąłeś swoje dane.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#46
Uff, dzięki za pomoc Metall. Naprawdę cieszę się, że ktoś mnie jeszcze rozumie Uśmiech .
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#47
Metall napisał(a):Xenomorph, Twoja chęć prowadzenia dyskusji na podane przez Ciebie tematy jest irracjonalna, by nie powiedzieć infantylna, a jej motywacja wysoce dla mnie niejasna

Zgadzam się kiedy ktoś ma klapki na oczach i bazuje tylko na tym co pisza historycy w szkolnych książkach, trudno o dyskusję. Historia pełna jest sprzeczności i dyskusji, zamykanie tematu to tylko chowanie głowy w piasek.

Metall napisał(a):Po pierwsze niesposób dyskutować nt. "Waffen SS - Bohaterowie czy zbrodniarze?".
Oczywistym jest, że należy wszelkie formacje SS (jakie by one nie były) uznać za zbrodnicze. I nie jest to bezpodstawna ocena a priori, a niezaprzeczalny fakt gruntownie udokumentowany.

W zasadzie Twoja bezwartościowa i poprawna politycznie lewacka wypowiedź nie wnosi niczego nowego. Zaznaczyłem w temacie o jaki aspekt mi chodzi, wojna jest wojną, pacyfiści czy ciotowaci społeczniacy moga pisać takie bzdury jak Ty, nie zmienia to jednak tego że możemy podyskutowac. Takie tematy są dla Was niebezpieczne, kneblem tolerancji i poprawności chcielibyście zapchać wszystko co wolne i nieskalane.

Nie wybielam zbrodniarzy, rozpatruje tą kwestię w innych kategoriach - której najwyraźniej nie rozumiesz. Nie wnikam jakimi motywami się kierujesz, czy jesteś pedałem, żydem czy po prostu lewakiem - jeśli podejmujesz dyskusję to dyskutuj, a jeśli chciałeś dac popis swoim oratorskim wizjom to daruj sobie dalsze pisanie, nie jesteś pierwszy i nie ostatni który pisał takie oburzenia.

Metall napisał(a):Zapewne jednymi z bardziej obiektywnych ocen są te, których udziela ktoś nt. czegoś, czego sam był nieodłącznym elementem, jak cytowany przez Ciebie Leon D.

A kogo mam cytowac jak nie samego Leona Degrelle który uczestniczył w kampanii antykomunistycznej i osobiście walczył, dodatkowo uważa się go za jednego z twórców całej ideii Waffen SS. A może mam się powołac na wypowiedź takiego lewaka jak Ty który w zyciu nic nie przezył i pisze opinię siedzac w gaciach przed komputerem. Wolne zarty Duży uśmiech

Metall napisał(a):żaden żołnierz III Rzeszy nie walczył by bronić Europy przed komunizmem.

Waffen SS nie było armią III Rzeszy, naucz się pewnych faktów nieświadomy ignorancie.

Waffen SS było tworem internacjonalistycznym, jego charakter niektórzy historycy porównują do NATO.

Metall napisał(a):Wystarczy tylko sobie przypomnieć, jak żołnierze niemieccy traktowali żołnierzy radzieckich (m.in. jeńców) po agresji na ZSRR

To przypomnij (?) Duży uśmiech Piszesz bzdury, nie ma żadnego świadka spośród niemieckich żołnierzy który przeżył niewolę radziecką, a wśród rosyjskich żołnierzy takowi są.

Metall napisał(a):Wiele zmieniło się, zwłaszcza dla rasy panów, gdy "karta obróciła" się pod Stalingradem

Karta obróciła się na łuku Kurskim. I dzięki temu Metall stał w latach 50-tych (o ile wtedy był już na świecie) z kartką po chleb.

Metall napisał(a):ale walka o przetrwanie: żołnierza niemieckiego, rodziny żołnierza niemieckiego, kraju żołnierza niemieckiego i wszystkiego co do tej pory wywalczył żolnierz niemiecki, oraz Wielkiego Wodza żolnierza niemieckiego

To ci heca. I co w tym złego ? Rozpisałeś się ale w zasadzie nie napisałeś nic istotnego co wniosło by jakiś pozytywny wkład w ten wątek.
Odpowiedz
#48
Xenomorph napisał(a):Zgadzam się kiedy ktoś ma klapki na oczach i bazuje tylko na tym co pisza historycy w szkolnych książkach, trudno o dyskusję. Historia pełna jest sprzeczności i dyskusji, zamykanie tematu to tylko chowanie głowy w piasek.

No jasne, lepiej bazować na neonazistowskiej propagandzie.

Xenomorph napisał(a):W zasadzie Twoja bezwartościowa i poprawna politycznie lewacka wypowiedź nie wnosi niczego nowego. Zaznaczyłem w temacie o jaki aspekt mi chodzi, wojna jest wojną, pacyfiści czy ciotowaci społeczniacy moga pisać takie bzdury jak Ty, nie zmienia to jednak tego że możemy podyskutowac. Takie tematy są dla Was niebezpieczne, kneblem tolerancji i poprawności chcielibyście zapchać wszystko co wolne i nieskalane.

Ooch, może powiesz jeszcze, ze Waffen SS tak w ogóle było jednostka szpitalno-orkiestrowo-kucharską?
Knebel tolerancji? Co to w ogóle ma być? Metall jest o wiele bardziej tolerancyjny niż ty, bo nie gloryfikuje zbrodniarzy.

Xenomorph napisał(a):Nie wybielam zbrodniarzy, rozpatruje tą kwestię w innych kategoriach - której najwyraźniej nie rozumiesz. Nie wnikam jakimi motywami się kierujesz, czy jesteś pedałem, żydem czy po prostu lewakiem - jeśli podejmujesz dyskusję to dyskutuj, a jeśli chciałeś dac popis swoim oratorskim wizjom to daruj sobie dalsze pisanie, nie jesteś pierwszy i nie ostatni który pisał takie oburzenia.

No tak, pedały, Żydzi i lewacy, zawsze jedna śpiewka. A może wreszcie zrozumiesz, ze ludzie mają się o co oburzać, skoro przyrównujesz Waffen SS do bohaterów?

Xenomorph napisał(a):A kogo mam cytowac jak nie samego Leona Degrelle który uczestniczył w kampanii antykomunistycznej i osobiście walczył, dodatkowo uważa się go za jednego z twórców całej ideii Waffen SS. A może mam się powołac na wypowiedź takiego lewaka jak Ty który w zyciu nic nie przezył i pisze opinię siedzac w gaciach przed komputerem. Wolne zarty Duży uśmiech

A może ty "coś" przeżyłeś, co Xeno? Może zabiłeś kiedyś kogoś poprzez strzał w czoło? Może uczestniczyłeś w masowym mordzie? Albo pacyfikacji getta? O takie "coś" ci chodziło?

A może chciałbyś to zrobić, co Xeno? Na pewno poczyłbyś się silniejszy i pewny siebie, jeżeli zastrzeliłbyś takiego adVice-a za to, ze ma innych niż ty przodków co?

Degrelle to szmata, która zdradziła swój kraj i całą ludzkość, wyrzekając się podstawowych uczuć a teraz chce chronić swój tyłek pisząc peany na cześć Waffen SS.

Xenomorph napisał(a):Waffen SS nie było armią III Rzeszy, naucz się pewnych faktów nieświadomy ignorancie.
A czyją jeśli nie III Rzeszy? Może to była armia San Marino?

Xenomorph napisał(a):Waffen SS było tworem internacjonalistycznym, jego charakter niektórzy historycy porównują do NATO.
...

Xenomorph napisał(a):To przypomnij (?) Duży uśmiech Piszesz bzdury, nie ma żadnego świadka spośród niemieckich żołnierzy który przeżył niewolę radziecką, a wśród rosyjskich żołnierzy takowi są.
No jasne. Żadnych. Żaden żołnierz niemiecki nie przeżył spotkania z armią czerwona. Żaden. Nigdy.

Xenomorph napisał(a):Karta obróciła się na łuku Kurskim. I dzięki temu Metall stał w latach 50-tych (o ile wtedy był już na świecie) z kartką po chleb.
W latach 50-tych z kartką po chleb? Coś ci się pomyliło

Xenomorph napisał(a):To ci heca. I co w tym złego ? Rozpisałeś się ale w zasadzie nie napisałeś nic istotnego co wniosło by jakiś pozytywny wkład w ten wątek.

Taa...
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#49
adVice napisał(a):No jasne, lepiej bazować na neonazistowskiej propagandzie.

Wypraszam sobie. Gdybym bazował na neonazistowskiej propagandzie inaczej bym pisał. Podałem lektury i źródła, których niestety nie czytałeś a szczekasz tutaj jak najęty Smutny

adVice napisał(a):Metall jest o wiele bardziej tolerancyjny niż ty, bo nie gloryfikuje zbrodniarzy.

A kto gloryfikuje zbrodniarzy ? Przysłałeś na to forum Metalla bo nie dawałeś rady w tym wątku ? Jeju ludzie czytajcie ze zrozumieniem :/

adVice napisał(a):A może ty "coś" przeżyłeś, co Xeno? Może zabiłeś kiedyś kogoś poprzez strzał w czoło? Może uczestniczyłeś w masowym mordzie? Albo pacyfikacji getta? O takie "coś" ci chodziło?

Nie, dlatego powołuje się na osoby które brały w tym udział. Widzisz różnicę ?

Metall pisze ''wystarczy przypomnieć jak traktowali jeńców'' - zatem proszę, czekam na relację jakiegoś radzieckiego oficera. Prosze przytoczyć fakty a nie rzucac co ślina na język przyniesie.
adVice napisał(a):Degrelle to szmata, która zdradziła swój kraj i całą ludzkość, wyrzekając się podstawowych uczuć a teraz chce chronić swój tyłek pisząc peany na cześć Waffen SS.

Degrelle już nie żyje, daj mu spokój Duży uśmiech

adVice napisał(a):A czyją jeśli nie III Rzeszy? Może to była armia San Marino?

Armią III Rzeszy był Wehrmacht, znawco tematu. A ów Wehrmacht dzielił się na Luftwaffe, Kriegsmarine i piechotę.

Teraz widac jasno...To sie nazywa zabieranie głosu w temacie w którym nie za wiele ma się do powiedzenia poza oczywiście oczernianiem przeciwnika i wyzywaniem go od nazisty.

pzdr
Odpowiedz
#50
Xenomorph napisał(a):Wypraszam sobie. Gdybym bazował na neonazistowskiej propagandzie inaczej bym pisał. Podałem lektury i źródła, których niestety nie czytałeś a szczekasz tutaj jak najęty Smutny
Skoro historycy tak piszą w książkach, to może tak było? Skończ z tą spiskową historia dziejów i tezą o oczernianiu SS.

Xenomorph napisał(a):A kto gloryfikuje zbrodniarzy ? Przysłałeś na to forum Metalla bo nie dawałeś rady w tym wątku ? Jeju ludzie czytajcie ze zrozumieniem :/
Ty gloryfikujesz zbrodniarzy, ponieważ, mówisz, że są bohaterami. To gloryfikacja prawda?

Xenomorph napisał(a):Nie, dlatego powołuje się na osoby które brały w tym udział. Widzisz różnicę ?
Tacy ludzie kłamią jak najęci, byle tylko ocalić swoją skórę i twarz.

Xenomorph napisał(a):Metall pisze ''wystarczy przypomnieć jak traktowali jeńców'' - zatem proszę, czekam na relację jakiegoś radzieckiego oficera. Prosze przytoczyć fakty a nie rzucac co ślina na język przyniesie.
-zamordowanie koło Dunkierki ok. 65 brytyjskich jeńców,
-zamordowanie w Taganrogu ok. 4 tysięcy jeńców radzieckich,
-zamordowanie ok. 20 tys. mieszkańców Charkowa[2], obywateli radzieckich, w masowej egzekucji w marcu 1943
-spalenie żywcem 32 polskich jeńców w Podgajach
-mord na 103 bezbronnych jeńcach alianckich (103 kanadyjskich, 3 brytyjskich i 1 amerykańskim), wziętych do niewoli w Normandii, 7-21 czerwca 1944
-masakra od 71 do 84 żołnierzy armii amerykańskiej wziętych do niewoli pod Malmedy (Masakra w Malmédy), grudzień 1944,

To chociażby niektóre zbrodnie Waffen SS na jeńcach.

Xenomorph napisał(a):Degrelle już nie żyje, daj mu spokój Duży uśmiech
To nie oznacza jeszcze, że nie jest szmatą. Ładnie byśmy wyglądali, gdyby śmiercią można by się było od wszystkiego wykręcić.

Xenomorph napisał(a):Armią III Rzeszy był Wehrmacht, znawco tematu. A ów Wehrmacht dzielił się na Luftwaffe, Kriegsmarine i piechotę.
Użyłem słowa armia w znaczeniu oddziały zbrojne. Wiem jak się dzielił Wehrmacht i wiem o jego opozycji w stosunku do SS.

Xenomorph napisał(a):Teraz widac jasno...To sie nazywa zabieranie głosu w temacie w którym nie za wiele ma się do powiedzenia poza oczywiście oczernianiem przeciwnika i wyzywaniem go od nazisty.
Skąd wiesz, ze nie znam się na temacie?

Xenomorph napisał(a):pzdr

No tak, nie ma to jak ponaigrywać się z kogoś a później go pozdrowić.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#51
adVice napisał(a):Skoro historycy tak piszą w książkach, to może tak było? Skończ z tą spiskową historia dziejów i tezą o oczernianiu SS.

No przecież po to przytoczyłem tytuły książek historycznych - czytaj co piszę. Narazie tylko ja przytoczyłem nazwiska historyków i książki z tej tematyki. Ty ani metall nie zrobiliście niczego poza zwyczajnym nieracjonalnym oburzeniem.


adVice napisał(a):Ty gloryfikujesz zbrodniarzy, ponieważ, mówisz, że są bohaterami. To gloryfikacja prawda?

Nieprawda. Po prostu popieram tezę o wkładzie Waffen SS w zatrzymanie komunizmu.

adVice napisał(a):Tacy ludzie kłamią jak najęci, byle tylko ocalić swoją skórę i twarz

No tak, pytanie tylko co Ci zrobił Degrelle, skoro oceniasz go surowiej aniżeli oceniła go historia (?) I na jakiej podstawie dokonujesz tej oceny ?

Wyładowujesz tylko emocje, nic więcej.

adVice napisał(a):-zamordowanie koło Dunkierki ok. 65 brytyjskich jeńców,
-zamordowanie w Taganrogu ok. 4 tysięcy jeńców radzieckich,
-zamordowanie ok. 20 tys. mieszkańców Charkowa[2], obywateli radzieckich, w masowej egzekucji w marcu 1943
-spalenie żywcem 32 polskich jeńców w Podgajach
-mord na 103 bezbronnych jeńcach alianckich (103 kanadyjskich, 3 brytyjskich i 1 amerykańskim), wziętych do niewoli w Normandii, 7-21 czerwca 1944
-masakra od 71 do 84 żołnierzy armii amerykańskiej wziętych do niewoli pod Malmedy (Masakra w Malmédy), grudzień 1944,

Nie wykręcaj się, prosiłem o przedstawienie w jaki sposób Niemcy traktowali jeńców radzieckich - żołnierzy a Ty wyskakujesz z Dunkierką.

Tak na marginesie wszystkiego Dunkierka była klęską brytyjczyków i efekt był zwyczajnym efektem wojennym. Wróg wroga bije.

Tego typu, podobne zestawienie można przygotować w odniesieniu do morderstw aliantów, pytanie tylko co to wniesie ?

NIC.

Tym bardziej że ludzie Twojego pokroju do dnia dzisiejszego twierdzą że za Katyń odpowiedzialni są Niemcy. O ironio losu Smutny

adVice napisał(a):To chociażby niektóre zbrodnie Waffen SS na jeńcach.

Podobne na swoim koncie mają siły alianckie i co to wnosi ?

adVice napisał(a):To nie oznacza jeszcze, że nie jest szmatą.

Leon Degrelle był wybitnym mówcą, wojskowym strategiem i charyzmatyczną postacią. Nic złego w tym że po wojnie schował się pod pachę gen. Franco.

adVice napisał(a):Skąd wiesz, ze nie znam się na temacie?

Ponieważ stwierdziłeś że Waffen SS było armią III Rzeszy.

pzdr
Odpowiedz
#52
Wiesz co, to śmieszne.

Poza tym wiem, że za Katyniem stali Rosjanie, komunistów nienawidzę tak samo jak faszystów.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#53
Xenomorph napisał(a):A Hiszpania ?

Pod koniec wojny Franco zasłużył się aliantom więc pozostał nietykalny. Chodzi mi o to że powiedziałeś że Armia Czerwona jak gdzieś weszła to już nie wyszła. To prawda ale to samo by się tyczyło Wehrmachtu.

Tak więc pytanie, po której stronie byli bohaterowie a po której zbrodniarze jest proste: byli po obu. Jeśli chodzi o system polityczny to moim zdaniem mniejszym złem dla Europy był komunizm, co nie zmienia faktu że Stalin odpowiada za milionowe ludobójstwa na Polakach, Ukraińcach i innych.

Też pzdr i szacunek za w końcu kulturalną debatę Uśmiech.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#54
Gdyby naziści nie stępili zębów komunistom swoim atakiem na nich, nic by ZSRR nie powstrzymało przed zajęciem całej Europy, co najmniej Europy. Pomimo wszystkich ich zbrodni które uczynili, to trzeba im przyznać. Zrujnowali plan, który Stalin miał dla Europy i reszty świata.
Gdyby to się nie stało, zimna wojna samotnych USA (ze wsparciem Kanady i Australii, oraz możliwym wsparciem Japonii, jeśli ta nie zostałaby zajęta przez komunistów) przeciwko rozciągającemu się na całą Europę i Azję, a prawdopodobnie i większość Afryki obozowi komunistycznemu mogłaby mieć niezbyt ciekawe wyniki. Potencjał przemysłowy i ludnościowy tego obozu byłby przytłaczający. Co gorsza, do czasu osiągnięcia potencjału pełnego nuklearnego odstraszania ze strony USA w latach 50 (lub później, z racji braku pomocy europejskich sojuszników w tej wersji zdarzeń), nowy, wielki ZSRR miałby wolną rękę do inwazji na USA, i znaczące szanse powodzenia.
Nations do not survive by setting examples for others. Nations survive by making examples of others.
Odpowiedz
#55
Skywalker napisał(a):Pod koniec wojny Franco zasłużył się aliantom więc pozostał nietykalny.

W jaki sposób Franco zasłużył się aliantom ?
Odpowiedz
#56
Xenomorph napisał(a):Proszę zatem wskazać państwa w których Armia Czerwona weszła na pomoc i wyszła nie zostawiając śladu?
Jak już raz weszła to nie tak łatwo wyszła i to jest różnica między Waffen SS a Armią Czerwoną.
Różnica jest taka, że Waffen SS była częścią systemu, która chciała nas(Polaków) zniszczyć jako naród a Armia Czerwona nie. Wolę Stalina, jego Armię Czerwoną i komunizm od Hitlera, Waffen SS i hitlerowskiego faszyzmu, który by nas fizycznie zniszczył jako naród
Odpowiedz
#57
Naziści z Waffen ratowali własne tylki .Wiedzieli co ich czeka.Zasłużona kara za masowe ludobójstwa szczególnie na terenie Europy wschodniej , obłąkany antysemityzm, doprowadzenie Europy do materialnej ruiny.Stalinizm powstrzymał rozwój nazizmu, ponieważ nie był tak obłąkańczo destrukcyjny.Prawdziwym bohaterem okresu wojny jest wysiłek wojenny Anglików dowodzonych przez Churchilla, który nie miał dziecinnych złudzeń co do nazimu czy bolszewizmu.Tam przetrwała wolnośc. Alianci mogli przyśpieszyć interwencję ale gdzie dwóch się bije....Co do nazistów z Waffen oni wiedzieli co z nimi zrobią bolszewicy, czekała ich pełna męki długa droga do śmierci, którą oni sami fundowali swoim ofiarom.Niech teraz w neonazistowskich pisemkach nie pisza bzdur, że służyli twórczym ideom.Zbrodnicza organizacja.A teraz osobista reflesja:osobliwa jest selekcja tematów na tym forum .Subiektywna.Problem odnośnie wafen ss jest fałszywy i prowokujący.Niczemu nie służa te rozważania w sensie merytorycznym.Ale jakieś cele pewnie sa.
Odpowiedz
#58
mimia napisał(a):Naziści z Waffen ratowali własne tylki .Wiedzieli co ich czeka

No i co z tego ? Ty byś nie ratował własnego tyłka ?

Poza tym wciąż zapominasz że w Waffen SS większość nie była nazistami ale ochotnikami, którzy dobrowolnie zaciągnęli się do tej formacji, kiedy ogłoszono że ideą jest powstrzymanie komunizmu.

mimia napisał(a):Prawdziwym bohaterem okresu wojny jest wysiłek wojenny Anglików dowodzonych przez Churchilla, który nie miał dziecinnych złudzeń co do nazimu czy bolszewizmu

Churchill był największym tchórzem w II wojnie światowej. Sprawa z Polską powinna dać Ci do myślenia. Z drugiej strony wypada też wspomnieć że w pewnym momencie Churchill skłonny był do rokowań i sojuszu z Hitlerem przeciwko Stalinowi.
Po co poleciał Hess do Anglii ? Niestety było już za późno.

Po wojnie komuniści zamordowali Hessa w Spandau.

mimia napisał(a):Alianci mogli przyśpieszyć interwencję ale gdzie dwóch się bije

Nie mogli przyspieszyć. Sami Anglicy nie mieli na tyle środków by działać, zobacz na operację w Grecji, albo kompletnie bezsensowny front we Włoszech.

mimia napisał(a):Niczemu nie służa te rozważania w sensie merytorycznym.Ale jakieś cele pewnie sa.

Tak, chcemy uruchomić Auschwitz... co Ty bredzisz ? Może to jakiś spisek ? Wehrwolf ? Duży uśmiech
Uważaj na nas.

pzdr
Odpowiedz
#59
Już był podobny temat: http://forum.ateista.pl/showthread.php?t=1647 Uśmiech

A z drugiej strony Xeno podaje sporo ciekawych informacji. Ich wartości nie umiem ocenić, bo nie jestem historykiem. Natomiast skłaniają do zainteresowania się tematem. Inna sprawa, że nie każdy ma na to czas - ja wcale. Dlatego lubię poczytać, jak inni dyskutują, sprzeczają się (czyli prostują wzajemnie).
Null pointer exception
Odpowiedz
#60
Ciekawostką jest oddział muzułmański; Waffen SS - Handżar.

Kiedy świat obiegła idea walki z komunizmem, mufti Jerozolimy al-husajni skontaktował się z Hitlerem w celu powołania ochotniczej dywizji na bałkanach. Powód tego kontaktu był prosty- Al-Husajni był zagorzałym przeciwnikiem ZSRR. Komunizm też dał się we znaki islamistom Duży uśmiech Ta górska dywizja złożona była w całości z muzułmanów, odniosła wiele sukcesów.

[Obrazek: 002.jpg]

Dla zainteresowanych http://www.serbianna.com/columns/savich/104.shtml

pzdr
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości