Ankieta: Czym jest teoria ewolucji Karola Darwina?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Teorią naukową, która znajduje mocne popracie w faktach
93.62%
44 93.62%
Jedną z wielu teorii naukowych, niezbyt dobrze popartą faktami
0%
0 0%
Słabo uzasadnioną hipotezą naukową
0%
0 0%
Równie dobrą teorią jak kreacjonizm, który zakłada stworzenie świata przez Boga
2.13%
1 2.13%
Nie posiadam wystarczającej wiedzy, aby odpowiedzieć
4.26%
2 4.26%
Razem 47 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankieta na temat ewolucji
rys. 1
[Obrazek: sondacl2.jpg]

rys. 2
[Obrazek: believesinevolutionzp3.jpg]

Wyniki powyższych dwóch się mniej więcej zgadzają ze sobą.
Ciekawe czy u nas ankieta wypadnie podobnie, ciekawie jak wielkie są różnice.
Odpowiedz
"słabo uzasadnioną hipotezą naukową" - 8 %

Jak widać ignorantów nie brakuje...
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Ok. Przyznać się kto głosował za krecjonizmem?
Miłość to ekonomia, tu się handluje DNA.
Odpowiedz
śmiem twierdzić, ze umieszczanie takiej ankiety na forum ateista.pl raczej mija się z celem

szczególnie od kiedy zbanowano Nabukomba Oczko

ktoś może sobie najwyżej zagłosować za kreacjonizmem dla jaj...
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
"Teorią naukową, która znajduje mocne popracie w faktach"
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
Nie posiadam wystarczającej wiedzy aby odpowiedzieć
Odpowiedz
Tunga napisał(a):Nie posiadam wystarczającej wiedzy aby odpowiedzieć

...
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
Moja siostra ma dziurki po skrzelach koło uszu. Ewolucja jest ok Duży uśmiech

Odpowiedz
Oczywiście powinienem zaznaczyć "teoria naukowa.." bo to oczywiście prawda, ale Darwin wyprowadzał tą teorię na podstawie własnych obserwacji i niekoniecznie we wszystkim miał racje. A co do pochodzenia człowieka to nie wiem, zapewne ewolucja tylko wiele rzeczy mi nie pasuje, więc nie wiem. Bynajmniej nie jestem kreatonistą
Odpowiedz
Cytat:ale Darwin wyprowadzał tą teorię na podstawie własnych obserwacji i niekoniecznie we wszystkim miał racje.

Dzisiejsza teoria ewolucji to nie tylko koncepcje Darwina. To znacznie więcej.
Poza tym na czym innym jak nie na obserwacjach miał wyprowadzać teorię Zdezorientowanyhock:?
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
FlauFly napisał(a):Dzisiejsza teoria ewolucji to nie tylko koncepcje Darwina. To znacznie więcej.
Poza tym na czym innym jak nie na obserwacjach miał wyprowadzać teorię Zdezorientowanyhock:?

Pytanie brzmiało: "czy zgadzasz się z teorią ewolucji Karola Darwina" a nie czy zgadzasz się z obecną teorią ewolucji.

Swoją drogą słowa teoria oznacza, że to tylko teoriaOczko

Która ma srogie poparcie w faktach, ale szczerze mówiąc nie znam się na naukowych aspektach, stąd odpowiedź, piąta.
Odpowiedz
Tunga napisał(a):A co do pochodzenia człowieka to nie wiem, zapewne ewolucja tylko wiele rzeczy mi nie pasuje, więc nie wiem.
Wiele znaczy ile i co dokładnie?
The only thing we have to fear is fear itself - Franklin D. Roosevelt

Cdesign proponentsists
Odpowiedz
Tunga napisał(a):Która ma srogie poparcie w faktach, ale szczerze mówiąc nie znam się na naukowych aspektach, stąd odpowiedź, piąta.

To zrozumiałe.

Tunga napisał(a):Swoją drogą słowa teoria oznacza, że to tylko teoriaOczko

A to dość podstawowy błąd.
Słowo teoria rzeczywiście oznacza (o kurcze) tylko teorię (heh, truizm :-P ) ... ale to nic nie tłumaczy, bierzemy po prostu potoczną definicję teorii.

Lecz teoria naukowa... http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_naukowa
Raz, że "Wieńczy badania naukowe." Dwa, że nie należy teorii mylić z hipotezą. Trzy, że jest to kompleksowe wytłumaczenie które musi pasować do świata otaczającego i odpowiadać na wszelkie pytania (potwierdzać się w praktyce).

Ergo - nie tylko teoria - a: teoria.
Odpowiedz
kreacjonizm ma jeden głos - ktoś tu szpieguje i donosi

NJN Skrajna Prawica?!
Odpowiedz
Dla mnie opcja pierwsza, którą mógłbym zaznaczyć, nie wyklucza kreacjonizmu, wiec nie wiem co zaznaczyć.
Mam na myśli kreacjonizm w sensie stworzenia świata, nie wierzę aby Bóg osobiście tworzył człowieka z gliny, czy prochu jakiegoś.
Prorok vs fanatyzm :wall:
Odpowiedz
Swoją drogą teraz zauważyłem, że wszędzie (na screenie, w ankiecie i w cytowaniu Rotheina) jest literówka: popracie :-P
Odpowiedz
Allex napisał(a):Wiele znaczy ile i co dokładnie?

Nie za bardzo chciałbym się wypowiadać się na temat ewolucji, bo natychmiast wyjdzie, że się na tym totalnie nie znam, co jest prawdą, lecz te podstawowe rzeczy, jak słynne brakujące ogniwo, czy książka, którą kiedyś czytałem pt: "Zakazana archeologia" gdzie autorzy wykazywali, że jest wiele dowodów sprzecznych, które naukowcy zamiatają pod dywan, lub zwyczajnie niszczą, tylko dlatego, że nie pasuja do koncepcji ewolucji.
Wiele z takich głosów skłania mnie do milczenia w tym temacie w uznaniu, że się po prostu zbyt mało znam, by wypowiedzieć się merytorycznie.

To moje osobiste refleksje, z góry przepraszam, jeżeli wykażę się naiwnością, ale może przy okazji mi wyjaśnicie:

1.Dlaczego u człowieka wykształcił się tak duży mózg, skoro do dzisiaj używa niewielkiej ilości jego potencjału.

Kolega mi kiedyś zaprezentował teorię, że duży mózg wykształcił się od wysokich temperatur, by nadążyć za chłodzeniem ciała. Lecz ta teoria mi nie pasuje, bo gdyby tak było, murzyni byliby inteligentniejsi niż biali, a jednak afryka jest chyba 3000 lat do tyłu.

2.Dlaczego pojawił się człowiek tak nagle, małpy zostały i nie ma form pośrednich: czyli brakujących ogniw. Najbliżej człowiekowi jest szympans, a jest on cholernie daleko od człowieka.
Nasuwa mi się tylko teoria, że reszta form została wymordowana przez człowieka bo stanowiły konkurencje, ale też mi do końca nie pasuje, że nie zachował się nawet jeden pieprzony szkielet niczego, co może być pośrednie w tak wielkiej odległości ewolucyjnej jak szympans i człowiek.

3. Książka o której wspominałem: 'Zakazana archeologia" czytałem jako dzieciak, ale utkwiły mi w pamięci precyzyjne i udokumentowane odkrycia zaprzeczające ogólnie uznawanej dziś toerii: takie jak liczne odkrycia datujące ludzkie cywilizacje na 300 000 lat p.n.e czy ślady stóp ludzkich sprzed kilku milionów lat, czy rysunki ludzi walczących z dinozaurami, czy słynne kule w afryce datowane na ponad miliard lat, gdzie naukowcy zgodzili się, że nie mogłyby być zbudowane rękami natury.

Te trzy głowne wątpliwości powodują, że coprawda jestem za oczywistą teorią ewolucji, ale bardzo pokornie.
Odpowiedz
Również czytałem tą książkę i bardzo polecam Strzałka
Szczególnie tym co bezkrytycznie podchodzą do teorii ewolucji, tfuu... do Dawrwinizmu niech będzie.
Odpowiedz
Ad1 Częściowo regulacja temperatury, ale w większości to włączenie mięsa do diety. I to nie było tak, że duży mózg pojawił się nagle. Po prosty średnio każde następne pokolenie miało mózg nieco większy, a ponieważ jest on najlepszym narządem służącym do polowania i analizowania środowiska ci z genami determinującymi duży mózg częściej przekazywali go dalej.
Ad 2 Typowy błąd. ogniwo pośrednie to KAŻDY organizm pomiędzy przodkiem i potomkiem. Widziałeś kiedyś bardzo dobrze zrobiony morfing w filmie? To podziel to na paręset pokoleń i będziesz miał obraz ewolucji.
Ad3 Taaa.... Danikena też poczytaj. "Zakazana archeologia" to zbiór tak bardzo naciąganych i NIEZWERYFIKOWANYCH historyjek, że szkoda na to tracić czas.

P.S. Poczytaj może "Samolubny gen" zamiast tych bajeczek.
Miłość to ekonomia, tu się handluje DNA.
Odpowiedz
Ale czytałeś "Zakazną Archeologię, czy tylko znasz z podwórkowych opowieści :?:
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości