Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Operacja ''Walkiria''
Xenomorph napisał(a):Vaterland był słaby, bardzo słaby.

Jasne. Ale nic innego nie było.

"Czerwony świt" to nie historia alternatywna, tylko tzw "bliski zasięg". O tamtum wspomnianym przez flaufly filmie koreanskim nie słyszałem.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
Chwała Bohaterom !
''Ludzie wiedzą że przedłożyliśmy zasady ponad osobiste korzyści''

Werner Karl von Haeften (ur. 9 października 1908 r. w Berlinie, zm. 21 lipca 1944 r.)

Claus von Stauffenberg (ur. 15 listopada 1907 w Jettingen w Bawarii, zm. 21 lipca 1944 r.)

Friedrich Olbricht (ur. 4 października 1888r. - zm. 21 lipca 1944r.)

Albrecht Ritter Mertz von Quirnheim (ur. 1905, zm. 21 lipca 1944)

Erich Fellgiebel (ur. 1886 – 1944)

Ludwig August Theodor Beck (1880 - 1944)

Hening von Tresckow (zm. 1944 )

Erwin von Witzleben (ur. 1881 - 1944 )

Polecam wszystkim najlepszą książkę jaka ukazała się na naszym rynku na temat operacji Walkiria.

[Obrazek: walkiria.jpg]
Odpowiedz
To prawda, że któryś z nich został powieszony na strunie, czy to tylko barwna legenda?
Null pointer exception
Odpowiedz
Athei Overlord napisał(a):To prawda, że któryś z nich został powieszony na strunie, czy to tylko barwna legenda?

Ci co byli ze Stauffenbergiem w Bendlerstrasse, zostali od razu rozstrzelani z rozkazu gen. Fromma.

Fromm chciał szybko zlikwidować źródło spisku ponieważ sam był w nim umoczony.

Nie pomogły spektakularne egzekucje i rozstrzelania. Spiskowców Fromm pochował z należnymi honorami, gestapo jednak miało swoją politykę, wykopano zwłoki Stauffenberga i reszty jego ludzi i po prostu zbeszczeszczono. A Fromm wkrótce został rozstrzelany.

O strunach nic nie wiem być może Ci których egzekucja odbyła się za pomocą powieszenia np. Carl Goerdeler, byli faktycznie wieszani na strunach - nie dotarłem do takich szczegółów.

pzdr
Odpowiedz
Nie wiem czy Vaterland się liczy bo to film na podstawie książki opis i recenzje.

@Pilaster: czy swoją wizję oparłeś na jednym z esejów z książki ,,Gdyby, calkiem inna histor Polski" ?
Odpowiedz
Xeo95 napisał(a):@Pilaster: czy swoją wizję oparłeś na język z esejów z książki ,,Gdyby, calkiem inna histor Polski.html" ?

A i owszem. Uważam to za jedyną opcję w jaką udana "Walkiria" mogła się zakończyć.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości