Liczba postów: 21,718
Liczba wątków: 218
Dołączył: 11.2010
Reputacja:
950
Płeć: mężczyzna
Wyznanie: ate 7 stopnia
(01.12.2017, 11:32)hansel napisał(a): (30.11.2017, 18:57)Dragula napisał(a): A ten kardec to nie dorobił się czasem na książkach o duchach?
A masz na to jakieś dowody?
Cytat:Dnia18 kwietnia 1857roku ukazało się pierwsze wydanie "Księgi Duchów" (Le Livre des Esprits), podpisane pseudonimem "Allan Kardec", które odniosło ogromny sukces.
Zachęcony powodzeniem "Księgi Duchów" Rivail wydał kolejne: "Ksiegę Mediów" (Le Livre des Médiums, 1861), "Ewangelię według Spirytyzmu" (L'Évangile selon le Spiritisme, 1864), "Niebo i Piekło" (Le Ciel et L'Enfer 1865) i "Genezę" (La Genèse, 1868), a także założył gazetę "Revue Spirite".
No tak, pisał sobie do szuflady.
Przypominam ci też, że miał wielu krytyków (np. George Melies), którzy uważali go za oszusta, trzepiącego kasę na naiwniakach.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Liczba postów: 122
Liczba wątków: 10
Dołączył: 10.2017
01.12.2017, 12:22
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.12.2017, 12:22 przez hansel.)
(01.12.2017, 12:06)Sofeicz napisał(a): Przypominam ci też, że miał wielu krytyków (np. George Melies), którzy uważali go za oszusta
A jakie konkretnie wysuwali przeciwko niemu argumenty?
Liczba postów: 1,600
Liczba wątków: 3
Dołączył: 01.2016
Reputacja:
32
Płeć: mężczyzna
Wyznanie: Jezus Chrystus, Pan i Zbawiciel
01.12.2017, 13:39
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.12.2017, 13:42 przez freeman.)
(01.12.2017, 11:32)hansell napisał(a): Mniej więcej tak, poza tym przestrzegają całego szeregu środków ochronnych żeby przypadkiem nie narazić się na kontakt ze złymi duchami które celowo wprowadzają ludzi w błąd przed czym ostrzegał również i Mojżesz.
Ooo, a to jakaś nowość.Jakichże to 'środków ochronnych' przestrzegają spirytyści?
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"
Prz. 15,32-33; 19,3
Liczba postów: 122
Liczba wątków: 10
Dołączył: 10.2017
(01.12.2017, 13:39)freeman napisał(a): (01.12.2017, 11:32)hansell napisał(a): Mniej więcej tak, poza tym przestrzegają całego szeregu środków ochronnych żeby przypadkiem nie narazić się na kontakt ze złymi duchami które celowo wprowadzają ludzi w błąd przed czym ostrzegał również i Mojżesz.
Ooo, a to jakaś nowość.Jakichże to 'środków ochronnych' przestrzegają spirytyści?
Przede wszystkim modlitwa do swojego Anioła Stróża z prośba o wsparcie i odpędzenie wszystkich złych duchów. Przeczytaj ,,Księgę Mediów,, to będziesz wiedział jak to dokładnie wygląda.
Liczba postów: 1,600
Liczba wątków: 3
Dołączył: 01.2016
Reputacja:
32
Płeć: mężczyzna
Wyznanie: Jezus Chrystus, Pan i Zbawiciel
No to wszystko jasne.Skoro Bóg przestrzega przed zwracaniem się do duchów zmarłych, a także nic nie mówi o potrzebie zwracania się do aniołów, to osoba która dopuszcza się podobnych praktyk jest nieposłuszna Stwórcy i naraża się na zwiedzenie przez zbuntowane duchy.Porzuć więc to bagno póki nie jest za późno.
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"
Prz. 15,32-33; 19,3
Liczba postów: 122
Liczba wątków: 10
Dołączył: 10.2017
04.12.2017, 13:43
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.12.2017, 14:05 przez hansel.)
(01.12.2017, 16:31)freeman napisał(a): Skoro Bóg przestrzega przed zwracaniem się do duchów zmarłych
Po pierwsze nie Bóg tylko Mojżesz !
A po drugie to co miało swoje zastosowanie w jego czasach nie koniecznie musi mieć w naszych inaczej musielibyśmy przecież przestrzegać również np tego:
Będziecie przestrzegać moich ustaw. Nie będziesz łączył dwóch gatunków bydląt. Nie będziesz obsiewał pola dwoma rodzajami ziarna. Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici.
Kpł 19,19
Pwt, 25, 11-12 Przyzwoitość 11 Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i podejdzie żona jednego z nich, a chcąc wyrwać męża z rąk bijącego, wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, 12 odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości.
Wj 22:17
17. Nie pozwolisz żyć czarownicy.
Liczba postów: 3
Liczba wątków: 0
Dołączył: 08.2018
Reputacja:
0
Płeć: nie wybrano
Jestem do dzisiaj przekonana, ze mialam jednego ducha w domu. Często dalo sie slyszec jak w nocy albo wczesnie rano ktos chodzil schodami z piętra na parter (nawet gdy bylam w domu sama), zdarzylo mi sie tez slyszec odglos zamiatania albo raz nagle talerze pozpadały z suszarki nad zlewem. Oczywiscie wszystko to mozna zwalic na racjonalniejsze przyczyny
Liczba postów: 25
Liczba wątków: 7
Dołączył: 10.2018
Reputacja:
0
(17.10.2017, 16:46)Dragula napisał(a): Racjonalne wyjaśnienie fenomenu Xawiera i innych szarlatanów jest bardzo proste, więc nie chce mi się takich rzeczy drobiazgowo analizować. Tym bardziej, że jeden z portugalskich sędziów uniewinnił mordercę, ponieważ obrona powołała się na skreślone ręką Xawiera list, który wg niego został podyktowany przez ducha ofiary. To bardziej niż dobitnie obrazuje kondyncję portugalskiego społeczeństwa w tamtych latach. Skoro osoby "wykształcone" i wydawałoby się rozgarnięte były tak naiwne, to po gawiedzi spodziewałbym się już wszystkiego
Bardzo fanie to zostało pokazane na tym filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=ZIMQg7Ue....be&t=6666
Liczba postów: 599
Liczba wątków: 12
Dołączył: 01.2020
Reputacja:
12
25.11.2020, 15:38
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.11.2020, 15:38 przez Adeptus.)
Na obecną chwilę niespecjalnie wierzę w istnienie jakiejkolwiek formy duszy, czy życia pozagrobowego. Ale spirytystyczna wizja jest o wiele sympatyczniejsza od katolickiej (już nie mówiąc o protestanckiej). W spirytyzmie nacisk jest na relację pomiędzy żyjącymi, a zmarłymi, zmarli kontaktują się z żywymi, by im powiedzieć, że ich kochają, czy żeby przekazać jakąś praktyczną wiedzę. A w katolicyzmie? Możesz poprosić zmarłego, żeby pomodlił się z Tobą do Boga. Możesz pomodlić się do Boga za zmarłym. Koniec, a co nadto, to grzech. Wszystko musi być zafiksowane na Bogu, Bogu, Bogu.
Liczba postów: 128
Liczba wątków: 4
Dołączył: 10.2018
Reputacja:
3
Adeptus napisał(a):Na obecną chwilę niespecjalnie wierzę w istnienie jakiejkolwiek formy duszy, czy życia pozagrobowego. Ale spirytystyczna wizja jest o wiele sympatyczniejsza od katolickiej (już nie mówiąc o protestanckiej). W spirytyzmie nacisk jest na relację pomiędzy żyjącymi, a zmarłymi, zmarli kontaktują się z żywymi, by im powiedzieć, że ich kochają, czy żeby przekazać jakąś praktyczną wiedzę. A w katolicyzmie? Możesz poprosić zmarłego, żeby pomodlił się z Tobą do Boga. Możesz pomodlić się do Boga za zmarłym. Koniec, a co nadto, to grzech. Wszystko musi być zafiksowane na Bogu, Bogu, Bogu. Jestem zaskoczona. Katolicy są tacy kostyczni??
Trzeba podważyć wszystko co da się podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. T.K.
Liczba postów: 40
Liczba wątków: 14
Dołączył: 05.2018
Reputacja:
-7
29.04.2026, 12:44
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.04.2026, 12:46 przez Abra.)
(13.10.2017, 06:46)ZaKotem napisał(a): Na mój gust, jeśli ktoś pisze w obcym języku, to albo ten język zna, albo skorzystał z tłumacza. Ciężko jest UDOWODNIĆ, że się nie skorzystało. Tak kwestia została omówiona tutaj:
Liczba postów: 9,198
Liczba wątków: 65
Dołączył: 01.2009
Reputacja:
53
Płeć: mężczyzna
Wyznanie: ateista, w przyszłości może buddysta mahajany
Czy ja mogę prosić, by w temacie wątku używać jednak polskich znaków diakrytycznych i nie kaleczyć języka polskiego? Dziękuję.
"Zbiegać za jednym klejnotem pustynie,
Iść w toń za perłą o cudu urodzie,
Ażeby po nas zostały jedynie
Ślady na piasku i kręgi na wodzie". L. Staff
Liczba postów: 5,145
Liczba wątków: 111
Dołączył: 11.2011
Reputacja:
28
Płeć: nie wybrano
moszesz
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
|