To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyprawa pod lód
#21
avidal napisał(a):Obecny interglacjał jest dłuższy od wszystkich poprzednich, nie wiadomo dokładnie dlaczego.

No, no, nie przesadzajmy. Interglacjał holoceński ma niecałe 12 tys lat. Poprzedni, eemski trwał 17 tys lat, a jeszcze wcześniejszy, mazowiecki, nawet 50 tysięcy. Oba były cieplejsze niż holocen.

To wskazuje, że, niezaleznie od presji propagandowej, klimat Ziemi per saldo ...nadal jest w fazie ochładzania, tak jak przez ostatnie 35 mln lat

Cytat:
Nie wiem, kiedy zmarzlina puści. Ale będzie ciekawie.

Raczej tego nie dożyjemy Smutny
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#22
Racja, racja. Dzięki za sprostowanie. Miałem w pamięci opinię Douga McDougala, że obecny interglacjał przeciągnie się na okres 60-70 tysięcy lat i stąd błąd. Intrglacjały były dotąd znacznie krotsze od glacjałów, z holocenem może być inaczej - ale taki scenariusz może przekonać jedynie kogoś, kto w uwolnieniu uwięzionego w paliwach kopalnych CO2 dostrzega czynnik wplywający na ocieplenie klimatu. Czyli McDougala i mnie, ale nie Ciebie.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#23
avidal napisał(a):Intrglacjały były dotąd znacznie krotsze od glacjałów, z holocenem może być inaczej


Może być, albo może nie być. Dowiemy się najwczesniej za kilka- kilkanaście tysięcy lat. Zresztą już za tysiac lat, ciągle jeszcze w interglacjale stosunkowo krótkim, świat będzie wyglądal już zupelnie inaczej. Może rzeczywiście wtedy ludzkosc będzie miała możliwość regulacji klimatu?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości