To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Polacy - naród wierny papieżowi"
#1
Cytat:"[...]Naród wierny papieżowi, naród wierny papiestwu" - pisze o Polakach watykański dziennik w artykule zatytułowanym "Podróż Samarytanina pamięci[..]"
[...]"W epoce, w której wspomnienia kruszą się nieuchronnie, porwane prądem rozgorączkowania i »nowości« za wszelką cenę, podróż ta pozostanie jako podróż Samarytanina pamięci" - dodaje watykańska gazeta."

---

Źródło - Onet.pl : http://tnij.org/flg

---

Jako mój komentarz niech posłuży, wypowiedź forumowicza "Ojciec"

Cytat:(Polska) Naród poddany Watykanowi.

http://tnij.org/flh
Zero tolerancji - zakrzynkął gromko w kierunku młodzieży pan minister.
- Tak jest! - ochoczo odkrzyknęła młodzież - Wyp...aj !

_________________
a!ble blog
Odpowiedz
#2
Jestem ciekaw na czym opiera się ten dziennik przedstawiając taką wizję Polaków. Zdaje się, że głównie na rozwrzeszczanej gawiedzi witającej radośnie papieża, która zapewne z nie mniejszym entuzjazmem witałaby jakąs znaną gwiązdę kina.
Zabawne, że w pielgrzymce uczestniczył niecały jeden 1% narodu, a łatkę "wiernych kościołowi" przylepia się wszystkim. Ja np nie znam żadnej osoby, która była przyjazdem papieża uradowana.
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
#3
Myślę, że to zasługa polskich mass mediów,
które dały ludziom igrzysk przy okazji wizyty BXVI,
chociaż nie pytały się ich o zdanie.
Poza tym nigdzie tak jak w Polsce, chyba nie wycałowali Benedzia.

Do opini takiej według mnie, przyczynia się również fakt,
że prezydent jeszcze elekt, wybiera się w pierwszą swoją
podróż zagraniczną właśnie do Watykanu, by osobiście zaprosić BXVI,
a jak wiadomo naród czy tego chce, czy nie
jest odbierany przez pryzmat rządzących
Zero tolerancji - zakrzynkął gromko w kierunku młodzieży pan minister.
- Tak jest! - ochoczo odkrzyknęła młodzież - Wyp...aj !

_________________
a!ble blog
Odpowiedz
#4
Cytat:"[...]Naród wierny papieżowi, naród wierny papiestwu" - pisze o Polakach watykański dziennik w artykule zatytułowanym "Podróż Samarytanina pamięci[..]"


To się nazywa mydlenie oczu i tworzenie mitów. Takimi stwierdzeniami KK tylko chce umacniać swoją pozycję tak jak to zawsze czynił.
Napisz coś, a powiem Ci jaki jesteś.
Odpowiedz
#5
Eh, dlaczego ktoś bez mojej zgody pisze, że jestem wierny temu ukrywaczowi pedofili, papie B16? :x Ku*wa no, przecież te debile sobie jaja robią, "Naród wierny papieżowi". Jeśli jakieś pół procenta społeczeństwa to cały naród, to zajefajnie poprostu :?

A w ogóle, to można bezkarnie pisać kłamstwa o kimś? Chyba nie, więc niech się nie ździwią, jak jakieś postkomuchy ich do sądu za to podadzą Uśmiech
Odpowiedz
#6
Antychryst napisał(a):Jeśli jakieś pół procenta społeczeństwa to cały naród, to zajefajnie poprostu Confused

Raczej więcej niż pół procenta Smutny Skoro 90% wszystkich to katolicy... jakieś 50% to katolicy prawdziwi...to przynajmniej 15% może być rzeczywiście wiernych papieżowi, jak nie więcej.
Odpowiedz
#7
Gregorius napisał(a):Raczej więcej niż pół procenta Sad Skoro 90% wszystkich to katolicy... jakieś 50% to katolicy prawdziwi...to przynajmniej 15% może być rzeczywiście wiernych papieżowi, jak nie więcej.

Tak, mamy jeszcze w kraju 108% katolików :| Zobacz, ile osób na pielgrzymki łazi i jeździ? Z kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy, a nie miliony. A kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy to pojedyńcze procenty. No dobra, nie pół, ale z 5% gdzieś, więcej raczej nie Uśmiech
Odpowiedz
#8
To, że jakaś watykańska gazeta napisała o Polakach jako o wiernych papieżowi nie znaczy, że rzeczywiście tak jest. To są tylko słowa deklarujące wierność jeśli w ogóle. Zobaczcie jak wielu Polaków słucha papieża. Nie wielbi go, ale go słucha i postępuje w życiu wg. Jego nauk. IMO niewielki procent słuchał i postępował wg słów JPII, a BXVI będzie słuchało (nie uwielbiało, ale właśnie słuchało!) jeszcze mniej, bo to nie polski papież. Język
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości