Ankieta: Które wyznanie najbardziej ci pasuje
Katolicyzm
Protestatnyzm (ogółem, razem z anglikanizmem i różnymi innymi)
Prawosławie (wraz z sektami)
Islam (wraz z sektami)
Judaizm (kabalizm, chasydyzm itp. też)
Buddyzm
Hinduizm
Pogaństwo (no, wiecie o co mi chodzi Uśmiech )
Satanizm
Deizm, marcynizm Język
Panteizm, Avepędyzm
Shintoizm
FMS, IPU, Eris (Heil, heil Eris), itp.
inne
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdybyś był teistą...
adVice napisał(a):Młócić Mjolnirem

10/10 :lol2: Uśmiech

A tak na poważnie, czy ten wątek miał coś poważnego na celu, czy można z niego zrobić klasycznie i tradycyjnie offtopa? Uśmiech

Wracając do religii - myślę, że chrześcijaństwo nie jest złe ze swoimi zasadami. Jest piękne w idei (sorry Rothein Język), ale kompletnie niewykonalne w praktyce, jak komunizm.

Wiem też, że NA PEWNO nie chciałbym urodzić się islamistą.

Panteizm pasuje mi najbardziej, jest idealnie tym, jak odbieram świat.
Null pointer exception
Odpowiedz
Panteizm też jest niczego sobie, ja jednak stawiałbym bardziej na przyrodę ożywioną, coś jak Avepędyzm.

EDIT
Hej, nie macie czasem takiego uczucia, żeby rzucić to wszystko w cholerę, cały ten ateizm i móc się w końcu zapaść w jakiejś kosmicznie dobrej istocie? I nawet niech to będzie Jezus, niech to będzie ktoś inny, byleby wybawił od niepewności jutra, żeby wsparł, żeby był miłym uczuciem po dobrym uczynku i modlitwie.

Kurde, czasem aż żałuję, że rozum nie pozwala mi na teizm.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
Zwłaszcza, że pędy będą sobie rosły na naszych prochach*...
Oto staniemy się częścią wszechświata na poziomie cząsteczkowym, atomowym...

Czy to nie romantyczne? Nieświadomi, a jednak budujący wszechświat... ach Uśmiech

----------
* chodzi o te prochy po rozkładzie ciała.
Null pointer exception
Odpowiedz
Cytat:końcu zapaść w jakiejś kosmicznie dobrej istocie?

Girlfriend needed ;]
nil melius est quam cum ratione tacere

nil mirari, nil indignari, sed intellegere
Odpowiedz
Albo dobra, ciepła szarlotka :X
Null pointer exception
Odpowiedz
Sedewakantyzm albo jakaś inna fundamentalno-fanatyczna odmiana katolicyzmu. Nie ten lalusiowaty, przepraszający za wszystko kościół po II soborze Watykańskim, tylko przedsoborowy kościół wojujący.

http://pop.youtube.com/watch?v=sUeeHIMZj58 Oczko

Albo tradycjonalizm integralny: http://metapedia.konserwatyzm.pl/wiki/Tr...integralny , który zresztą by się z sedewakantyzmem uzupełnił. Hehe, jest też do uzgodnienia z panteizmem...
Wielki jest człowiek, który w bogactwie żyje tak, jakby był ubogi.
Odpowiedz
Jacek, nie rań mnie, KONSERWATYSTA!?

Błagam, chociaż protestatem zostań... Język
Null pointer exception
Odpowiedz
Cytat:Ze świata tego wyeliminowano wszystko, co może stanowić inspirację dla liberalizmu, socjalizmu, demokracji, republikanizmu. (...)rzeczywistość, gdzie wyeliminowano wszystkie idee mogące stanowić zagrożenie dla świata tradycyjnego, którego istotą jest – w przekonaniu tradycjonalistów integralnych - hierarchiczność i nie przekraczalna nierówność ludzi, którą wyraża kastowość. Tradycjonalizm i konserwatyzm doskonały jest tu pojmowany jako totalny antyegalitaryzm.
Przepraszam, ale to mi się podoba...

Nie lubię mszy protestanckich - o wiele ładniejsze, estetyczniejsze muzycznie i wizualnie są te katolickie. W ogóle w moim wyborze oprócz poglądów dużą rolę odegrałaby estetyka.
Odpowiedz
A co jeżeli drwalojacku trafisz do tej, no, gorszej kasty?
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
No i masz...

To wiesz co? Utworzylibyśmy dwa państwa. Ja bym Ci podsyłał konserwatystów, a Ty mnie niekonserwatystki. Taki barter, wiesz, początki umów międzynarodowych, prekursor Unii Europ.... ekhm... Rady Wzajemnej Pomocy Głównieerotycznej Oczko
Null pointer exception
Odpowiedz
Cytat:A co jeżeli drwalojacku trafisz do tej, no, gorszej kasty?

Zawsze jest możliwość przejścia do lepszej (jeśli człowiek jest zdolny).

Hmm... poza tym w obecnych czasach też można trafić do tej gorszej kasty, a różnica jest taka, że ma ona (np. Popek i jego ziomale) wpływ na wybór rządzących.

Cytat:Ja bym Ci podsyłał konserwatystów, a Ty mnie niekonserwatystki.

Ale oprócz tego ja ci podeślę niekonserwatystów (czyli homosiów latających po mieście z fujarami na wierzchu), a ty mi konserwatystki, ok? :]
Odpowiedz
Scully napisał(a):A ja bym była poganką, bez dwóch zdań, tańczyła nago w Noc Kupały

To mi wystarczy, byłbym poganinem :]

adVice napisał(a):Młócić Mjolnirem, wchodzić na profil Testowego...

oho :]
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):Ale oprócz tego ja ci podeślę niekonserwatystów (czyli homosiów latających po mieście z fujarami na wierzchu), a ty mi konserwatystki, ok? :]

Oho, jeszcze nie zaczęła się współpraca w ramach RWPG, a Ty już dywersję tworzysz...

Luz, biorą pod uwagę że obok byłoby państwo Rotheina, możesz mi ich podsyłać, a ja ich tranzytem do miejsca..... gdzie wypędzają z człowieka czary i złe duchy Mjolnirami Oczko Niech będzie moja strata, kolega jest dla mnie kolega, lekko każdy nie ma :lol2:

PS: konserwatystki sobie weź, wiele radości i tak mieć nie będziesz :] Ale chociaż ręce do pracy Oczko
Null pointer exception
Odpowiedz
adVice napisał(a):Młócić Mjolnirem
Co za rażąca ignorancja, każdy wie że Mjöllnir służy do rzucania...
Pomłócić sobie można ewentualnie z jakimś kozłem z zaprzęgu Odyna ;-)

Athei Overlord napisał(a):Wiem też, że NA PEWNO nie chciałbym urodzić się islamistą.
Myślę że nie byłoby źle być muzułmaninem w czasach Szeherezady.
Książki były moimi najlepszymi przyjaciółkami od dnia, w którym nauczyłam się czytać i pisać. One mnie ocaliły. Byłam tak introwertycznym dzieckiem, że rozmawiałam z kredkami i przepraszałam przedmioty, które potrącałam.
(Elif Şafak)

Odpowiedz
Cytat:konserwatystki sobie weź, wiele radości i tak mieć nie będziesz :-]
Ok, twoje są liberałki-demokratki, moje konserwatystki-republikanki:

[Obrazek: republican-vs-democratic-women.jpg]

Życzę wiele radości Duży uśmiech

Poza tym niekonserwatystki na ogól mają jakąś szajbę na punkcie feminizmu, aborcji etc., także ciekawe kto z kim lepiej by się dogadał Język
Odpowiedz
adVice napisał(a):EDIT
Hej, nie macie czasem takiego uczucia, żeby rzucić to wszystko w cholerę, cały ten ateizm i móc się w końcu zapaść w jakiejś kosmicznie dobrej istocie? I nawet niech to będzie Jezus, niech to będzie ktoś inny, byleby wybawił od niepewności jutra, żeby wsparł, żeby był miłym uczuciem po dobrym uczynku i modlitwie.

Kurde, czasem aż żałuję, że rozum nie pozwala mi na teizm.
A pewnie, że mam Uśmiech Nawet to obszernie opisałam kiedyś, jak mnie bardzo to pragnienie przycisnęło Uśmiech

http://forum.ateista.pl/showthread.php?p...post198663

Bart napisał(a):To mi wystarczy, byłbym poganinem :]
Cóż, nie trzeba być poganinem, żeby nago poskakać przy ognisku, wić wianki i rzucać na falującą wodę Uśmiech Natura może trochę odarta z nimf, strzyg i boginek, ale wciąż piękna i tętniąca, a w ekstazę też się można wprowadzić Uśmiech Zawsze chciałam spróbować.
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
Lumberjack, nie podniecaj się tak tymi fotkami. Demokratki wyszły gorzej na zdjęciach tylko dlatego, że sfotografowano je bez makijażu.
Susan Estrich miała fatalne światło.
A w przypadku Helen Thomas... hmm... światło powinno chyba było być zgaszone. Po ciemku ma lepszy profil.

------
A tak na poważnie to zdjęcia te jedynie potwierdzają, że młode kobiety są ładniejsze od starych. Uśmiech)) Oczywistym wnioskiem jest również, że kobiety na starość przechodzą do demokratów :p
|. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |
|. .. ..|. . .. |... . .|. ... .| .. ...| . .. .|.. . ..| ...
http://radiojazz.fm/
Odpowiedz
Scully napisał(a):Cóż, nie trzeba być poganinem, żeby nago poskakać przy ognisku, wić wianki i rzucać na falującą wodę Uśmiech

No tak, wystarczy <reklama>odwiedzić zlot forum ateista.pl</reklama> Duży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiech

Athei Overlord napisał(a):A tak na poważnie, czy ten wątek miał coś poważnego na celu, czy można z niego zrobić klasycznie i tradycyjnie offtopa? Uśmiech

Ależ w żadnym wypadku! :]
Odpowiedz
Cytat:A w przypadku Helen Thomas... hmm... światło powinno chyba było być zgaszone. Po ciemku ma lepszy profil.

No w sumie... i ponadto gdyby jej wymienić twarz, charakter, światopogląd, wiek i ciało, to całkiem fajna by była. Uśmiech
Odpowiedz
Jesteś okrutny, tyle Ci powiem :]
Null pointer exception
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości