To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Czy Apartheid był konieczny ?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
21.43%
6 21.43%
Nie
78.57%
22 78.57%
Razem 28 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostatnia walka Afrykanerów
#61
pilaster
Cytat:Nie to jest tego powodem. Tylko to, ze Murzyni amerykanscy są głównie potomkami niewolników, czyli palantów, którzy dali się złapać i zniewolić. Selekcja negatywna
-jak ty masz w ogole na imie? kolec? stolec?
-bolec
-wiec posluchaj mnie uwaznie...bolek
-wiesz skad sie wzieli czarni w ameryce?
-z afryki?
-no wlasnie.handlarze niewolnikow przywiezli ich do ameryki.a myslisz ze to taka latwa sprawa, wysiasc na plazy w afryce i zlapac zwinnego i silnego murzyna i wywiesc go za ocean?
-chyba nie
-no jasne ze nie.dlatego wywozili tylko takich, ktorzy nie potrafili spierdolic przed siatka albo wodz sprzedawal ich za paczke fajek bo i tak nie mial by z nich pozytku.swiat ruszyl do przodu.pojawily sie komputery, amfetamina, samoloty, ale co z tego skoro ich serce pompuje ta sama krew, sa potomkami czlowieka, ktory dal sie zlapac w siatke na wlasnym podworku, wiec nie uwazam ze naszym chlopakaom brakuje luzu kapujesz?!
-grucha otworz walizke.
-to jest duzo kasy.twoj szef nas olal, nie przyjechal odebrac jej osobiscie.
-ona zaraz bedzie!
-nie przerywaj mi kiedy zbieram mysli.pominalem ta zniewage, bo pomyslalem
- najwazniejsze to teraz ubic interes.
-faktycznie, nie wyszstko mialo byc tak jak trzeba.zaraz przyjada dziewcyny i ubijemy ten interes.
-masz pitbula, ktory wyglada jak jamnik, gibasz sie jak pierdolony rezus, zachwycasz sie panem kuntakinte, marnujesz mojemu kumplowi sciezke najlepszego proszku a na koncu puszczasz nam film o FACECIE w ŁÓODCE...i ty chcesz zebysmy ubili interes?Uśmiech

Chłopaki nie paczą, jakoś nie mogłem się powstrzymać Uśmiech
Odpowiedz
#62
http://www.youtube.com/watch?v=3K2StVcV1Yo Oczko
zetodwudziestoslaw

"Najpierw jest góra,
Potem nie ma góry,
Potem jest."

"Wszystko, co wiesz, jest nieprawdą"
Odpowiedz
#63
Za dekolonizację odpowiada USA oraz przede wszystkim ZSRR, którzy chcieli rozbić europejskie mocarstwa. Podejrzewam, że te były w tym czasie przeszyte obcymi agenturami do szpiku kości. Jak inaczej wytłumaczyć to, że Brytyjczycy zrezygnowali z Indii niemal bez walki choć mieli tam 2,5 milionową wierną sobie indyjską armię? Następnie Indie wpadły pod bardzo silne wpływy ZSRR aż do upadku owego. Polecam Kapuścińskiego - opisywał jak ZSRR rozdawało kałachy czarnym, żeby buntować się przeciwko białym. Ufam, że Amerykanie potem pluli sobie w twarz bo stracili silnych sojuszników przeciwko ZSRR, czerwoni się cieszyli zdobywając postkolonialne kraje poprzez instalacje swojego systemu i sprzyjających im ludzi.

Nie wiem jak wy, ale ja wolałbym żyć w brytyjskiej kolonii niż państwie komunistycznym "zaprzyjaźnionym z ZSRR" lub też rządzonym przez takiego Amina.
There is a crack in everything. That’s how the light gets in.
Odpowiedz
#64
Małe wyjaśnienie na temat kto był pierwszy w RPA: w Kraju Przyladkowym (obecnie południowy zachód RPA-Kapsztad i okolice) w którym to osiedlili się pierwsi europejczycy nie było Murzynów tylko Buszmeni. Ale w 1814 UK podbiła te tereny, toteż w latach 1835-1840 odbył się Wielki Trek-Afrykanerzy uciekając przed wladza UK przemieścili się w głąb kontynentu zajmując Transwal i Oranie (obecnie północny wschód RPA) które BYLY JUZ ZAMIESZKIWANE PRZEZ ZULUSOW I KHOSA.
Odpowiedz
#65
Xeo95 napisał(a):Małe wyjaśnienie na temat kto był pierwszy w RPA: w Kraju Przyladkowym (obecnie południowy zachód RPA-Kapsztad i okolice) w którym to osiedlili się pierwsi europejczycy nie było Murzynów tylko Buszmeni.

A od kiedy to Buszmeni nie są Murzynami?
I live to the day I die
I live to the day I cry
I'm dead the day I lie
Odpowiedz
#66
Spotkałem się kiedyś z definicją że Murzyn to rdzenny, czarny mieszkaniec Afryki z wyjątkiem Buszmenów i Pigmejów. Jak się zastanowić to trochę nieadekwatna definicja, masz rację.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości