To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Czy Apartheid był konieczny ?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
21.43%
6 21.43%
Nie
78.57%
22 78.57%
Razem 28 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostatnia walka Afrykanerów
#41
Xenomorph napisał(a):A to ciekawe, czemu w Zimbabwe tego typu ''arystokracja'' murzynśka nie uratowała kraju przed klęską Smutny

Zapewne po prostu była za słaba. W końcu w Zimbabwe komunizm budowano już od 1980 roku. Ostatnie wybryki Mugabe to tylko nasilenie tej tendencji

Cytat:
Zamiast arystokracji trafiali do nas ludzie typu Simon Mol czy Eryk z ''Baru'' :mrgreen:

Może trafiają, ale są mało medialni?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#42
Xenomorph napisał(a):Sprawa RPA jest prosta - opinia publiczna doświadczona koszmarem rasizmu, przykleiła łatkę nienawiści apartheidowi

- Zakaz związków seksualnych pomiędzy rasami - na jakiej podstawie??
- odzdzielne strefy mieszkaniowe dla poszczególnych ras (w tym zakaz pobytu w tych strefach)
- Odmienne systemy prawne dla poszczególnych ras z uprzywilejowaną pozycją rasy białej - To jest rasizm i nienawiść do innego człowieka!!

Murzyn jest takim samym człowiekiem jak każdy. Dlaczego miałby być gorzej traktowany ze względy na wyższą zawartość barwnika w skórze. Weź mi to w końcu wyjaśnij.

Cytat:A to ciekawe, czemu w Zimbabwe tego typu ''arystokracja'' murzynśka nie uratowała kraju przed klęską Zamiast arystokracji trafiali do nas ludzie typu Simon Mol czy Eryk z ''Baru''

Bo arystrokracja nie miała szans. Simon Mol to był oczywiście winny ale co od Eryka chcesz to już nie mam pojęcia.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#43
pilaster napisał(a):Może trafiają, ale są mało medialni?

Inteligentni się trafiają: http://www.polibuda.info/art3115

Poza tym lubię go, bo on też wrzuca na polityczną poprawność. W czasie dyskusji w tv powiedział, że nie ma nic złego w nazywaniu go murzynem, po tym jak dziennikarka zwróciła jego kontrdyskutantowi uwagę, że nie powinien się tak wyrażać.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#44
Skywalker napisał(a):Bo arystrokracja nie miała szans. Simon Mol to był oczywiście winny ale co od Eryka chcesz to już nie mam pojęcia.

Wygrał edycję BARu ponieważ był czarny. Ktoś sobie pomyślał - niech sobie hasa aż odkuje społeczną niesprawiedliwość. To jest dopiero rasizm Smutny

pilaster : Ciekawe co byś powiedział gdyby Simon Mol trafił np. na Twoją córkę Duży uśmiech

http://pl.wikipedia.org/wiki/Simon_Mol
Odpowiedz
#45
Xenomorph napisał(a):Wygrał edycję BARu ponieważ był czarny. Ktoś sobie pomyślał - niech sobie hasa aż odkuje społeczną niesprawiedliwość. To jest dopiero rasizm Smutny
wygral bo byl medialny. Jola Rutowicz tez wygrala bo byla murzynka?
Cywilizacja to demokracja i podatki - P.Ikonowicz
Blog opuszczony
Odpowiedz
#46
Thor napisał(a):To skoro jesteśmy równi to dlaczego biali, Azjaci i Indianie stworzyli wielkie cywilizacje, a murzyni wciąż w szałasach mieszkają?
Edit: Jeszcze Ci tacy ciemnawi z Egiptu dobrze budowali.
A Hindusi źle "budowali"? A Maurowie? A ci z Beninu?

Xenomorph napisał(a):Ciekawostką jest że statystyki rasowe w USA do białych zaliczają meksyków, kaktusów, mośków i mulatów. Dlatego wszystkie statystyki wypadają na korzyść białych, mimo że biali stanowią przecież mniejszość.
??? Chyba odwrotnie:"jedna kropla krwi".

Skywalker napisał(a):Simon Mol to był oczywiście winny
Ale czego był winny? Tego że chciał sobie podupczyć? Gwałcił je? Same się pchały... Wszyscy się tu niemal nie posrają,żeby każdemu było wszystko wolno,a jak przychodzi do poniesienia konsekwencji, spojrzenia prawdzie w oczy, nagle wszyscy wpadają w szaty jagniątek...

Xenomorph napisał(a):Ciekawe co byś powiedział gdyby Simon Mol trafił np. na Twoją córkę
Wtedy do córki powinien przemówić pas,o ile nie byłoby już za późno...
Odpowiedz
#47
Sagittarius napisał(a):Tak, tylko trudno mi sobie wyobrazić sytuację, kiedy jedna osoba jest chora, poinformuje o tym fakcie, i mimo to bez gumy jadą. No chyba że obie strony są chore, wtedy wszystko jedno ;]

nie bardzo, bo moga miec rozne szczepy wirusa.
Cywilizacja to demokracja i podatki - P.Ikonowicz
Blog opuszczony
Odpowiedz
#48
W sumie racja, przeoczyłem to.
nil melius est quam cum ratione tacere

nil mirari, nil indignari, sed intellegere
Odpowiedz
#49
Wydzieliłem offtopa o Simonie Molu: http://www.forum.ateista.pl/showthread.php?t=6215
Odpowiedz
#50
Wydzieliłem offtopa o libertariańskim karceniu dzieci: http://www.forum.ateista.pl/showthread.php?t=6217
Odpowiedz
#51
Rozwój zawsze napędzał militaryzm. Ale trzeba powiedzieć jasno, to my jesteśmy potomkami tych kilkuset szaleńców, którzy wyszli z Afryki w dwóch fazach.

Nie wiem, czy to rasizm czy nie - nie dbam o to, ale fakty są takie, że Murzyni mieszkający w Afryce są na ogół ludźmi o dużo niższym IQ niż Biali lub Azjaci a ich brak osiągnięć w dokonaniach cywilizacji świadczy o tym, że sobie nie radzą.

A co do argumentu, że to przez to, że byli wyzyskiwani przez białych to pusty śmiech mnie ogarnia. Jakoś Hindusi, Arabowie, Indonezyjczycy, Filipińczycy i inni sobie radzą a również żyli pod butem kolonizatorów.

Co więcej: częstokroć Biali traktowali Murzynów lepiej niż wcześniej ich rodzimi Kacykowie-wodzowie. Handel niewolnikami i polowanie na ludzi były tam na porządku dziennym dużo wcześniej niż po przybyciu białych.

Więc osobiście uważam, że w Afryce należy założyć prowizoryczne kraje pod kontrolą głównie Zachodu, założyć szkoły, edukować czarnych i przede wszystkim - wprowadzić tam stabilne i respektowane prawo sprzyjające rozwojowi biznesu. Tysiące zachodnich i nie tylko zachodnich przedsiębiorstw dało by normalną pracę Czarnym, gdyby mieli większe widoki na to, że im tej fabryki nie spalą jakieś czarne gangi a towar rozkradną. W końcu nikt nie pogardzi tanią siłą roboczą. Synowie i wnuki tych robotników będą już często dyrektorami, lekarzami i prawnikami.
There is a crack in everything. That’s how the light gets in.
Odpowiedz
#52
Klfov napisał(a):Więc osobiście uważam, że w Afryce należy założyć prowizoryczne kraje pod kontrolą głównie Zachodu, założyć szkoły, edukować czarnych i przede wszystkim - wprowadzić tam stabilne i respektowane prawo sprzyjające rozwojowi biznesu. Tysiące zachodnich i nie tylko zachodnich przedsiębiorstw dało by normalną pracę Czarnym, gdyby mieli większe widoki na to, że im tej fabryki nie spalą jakieś czarne gangi a towar rozkradną. W końcu nikt nie pogardzi tanią siłą roboczą. Synowie i wnuki tych robotników będą już często dyrektorami, lekarzami i prawnikami.

Masz chyba jakieś mityczne wyobrażenie na temat Afryki. Są tam oczywiście państwa-patologie, ale już taka chociażby Botswana (34 miejsce) wyprzedza nas ponad dwukrotnie (82 miejsce) pod względem wolności gospodarczej ( http://www.heritage.org/Index/Ranking.aspx ). Jest to świetnie rozwijające się państwo, przy którym nasze wygląda na zacofany socjalistyczny kurwidołek.

Zobacz jak "gópie czorne ludy" się porządziły...

http://www.oracleappsblog.com/images/upl...tswana.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=IGMj0n2VcU8
http://www.youtube.com/watch?v=m5EIyAxk9-8

Myślę, że w Polsce należy założyć prowizoryczny kraj pod kontrolą Botswańczyków, założyć szkoły, edukować Polaków, wprowadzić stabilne prawo, zmniejszyć korupcję... Oczko
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#53
Klfov napisał(a):Nie wiem, czy to rasizm czy nie - nie dbam o to, ale fakty są takie, że Murzyni mieszkający w Afryce są na ogół ludźmi o dużo niższym IQ niż Biali lub Azjaci a ich brak osiągnięć w dokonaniach cywilizacji świadczy o tym, że sobie nie radzą.

Nie wiem skąd wziełeś takie fenomenalne informacje na temat IQ.

Brak osiągnięć cywilizacyjnych to efekt jedynie uwarunkowań klimatycznych i braku dostępu do złóż. Dlaczego czarni mieszkający w Ameryce czy Europie nie różnią się intelektualnie od białych?? To nie neandertalczycy a Homo Sapiens Sapiens. Tak jak ty.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#54
Skywalker napisał(a):Brak osiągnięć cywilizacyjnych to efekt jedynie uwarunkowań klimatycznych i braku dostępu do złóż.

Jakich złóż?

Cytat:
Dlaczego czarni mieszkający w Ameryce czy Europie nie różnią się intelektualnie od białych??

Co innego w Ameryce, co innego w Europie. Murzyni europejscy są średnio bardziej inteligentni niż afrykańscy. Murzyni amerykańscy odwrotnie.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#55
pilaster napisał(a):Co innego w Ameryce, co innego w Europie. Murzyni europejscy są średnio bardziej inteligentni niż afrykańscy. Murzyni amerykańscy odwrotnie.

Więc przeczy to rasistowskim poglądom. Murzyni z Ameryki, nie są już 100% czystej krwi murzynami. Kiedy sprowadzano niewolników, ich właściciel sypiał z murzynkami. Seksualne potrzeby miał, więc albo płacił, albo gwałcił. Zresztą człowiek z władzą też jest atrakcyjny. Dziecko się rodziło i było czarne, jednak miało już w części geny białego człowieka. Więc rasistowsko patrząc powinno być mądrzejsze i inteligentniejsze niż pozostali czarni. Tymczasem do Europy witają czarni z byłych kolonii, którzy są czystymi murzynami. Idąc dalej tym tokiem myślenia powinni być więc głupsi prawda? Jednak tak nie jest.

Dużo daje jednak system publicznej edukacji, który w stanach leży oraz to, że np. studiowanie w Polsce jest stosunkowo tanie. Chociaż słyszałem od kolegi, który pracował w Anglii o roszczeniowych powstaniach tamtejszych murzynów. Czyżby naoglądali się amerykańskich filmów o prześladowaniach?
Odpowiedz
#56
1. Botswana zawdzięcza rozwój głównie dzięki kopalniom diamentów, który to przemysł rozwinęły "białe" firmy i jednym z nielicznych obfitych miejsc w Afryce na południe od Sahary. Nie jest to raj na ziemi - 1/3 mieszkańców ma AIDS. I tak, wiem, że w Namibii też jest OK.

2. To prawda, gospodarki afrykańskie są bardzo liberalne, ale rozwój utrudnia bezprawie finansowane po części z pieniędzy Zachodu. Nie umyślnie, ale z głupoty - kasa trafia do mafijnych lokalnych kacyków. Mój czarny kumpel z akademika mawia "Cała ta pomoc dla Afryki polega na tym, że biedni ludzie z bogatych krajów przekazują pieniądze bogatym ludziom w biednych krajach".

3. Stwierdzając, że czarni mają średnio niższe IQ od białych, a biali od żółtych nie mam na myśli tego, że są to inne gatunki, ani że powinni być traktowani przez prawo w odrębny sposób, więc proszę mi nic nie imputować.
http://www.news-medical.net/?id=9530
http://en.wikipedia.org/wiki/IQ_and_the_...of_Nations
http://en.wikipedia.org/wiki/Race_Differ...telligence

I rzeczywiście prawdą jest, że Czarni w USA są inteligentniejsi, chociaż nie aż tak jak biali. Można też zauważyć korelację między inteligencją a bogactwem (ale nie jest to 100% regułą - przykład Chiny).

Pytanie brzmi: czy ludzie sa inteligentni dzięki temu, że są bogaci i therefore stać ich na edukację, czy są bogaci ponieważ są inteligentni?

Mam też wrażenie, że biali głupieją popadając w skrajną poprawność polityczną, gdzie powiedzieć, że czarni mają aktualnie średnio mniejsze IQ od białych podpada pod trybunał praw człowieka.

PS. Lubię bluesa
There is a crack in everything. That’s how the light gets in.
Odpowiedz
#57
hehe, tak a propo

http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34181,2105625.html

Cytat:(...) [Czarni Amerykanie] Stoją tylko na rogu i nie znają nawet angielskiego. Ja nawet nie znam języka, którego oni używają: "Czemuś byś coś?", "Gdzieś ty byłem?". Winiłem za to te dzieciaki, dopóki nie usłyszałem, jak wyraża się ich matka. A potem usłyszałem ojca. Wszyscy wiedzą, że nauka angielskiego jest bardzo ważna, tylko nie te głąby. Przecież nikt nie zostanie lekarzem, gdy z ust wydobywa mu się tylko ten syf. Tych ludzi nic nie usprawiedliwia. Przecież od pokoleń mieszkają w Ameryce, a ich angielski jest gorszy od angielskiego Koreańczykow, którzy tu niedawno przyjechali.

Tak, wyrok w sprawie Brown kontra Wydział Edukacji [takim terminem określa się wyrok znoszący segregację rasową w szkołach - red.] przetarł nam drogę. Tylko co myśmy potem zrobili? Biali z tamtych czasów się śmieją! A jak mają się nie śmiać, skoro 50 proc. czarnych rzuca szkołę, a reszta siedzi w więzieniu

(...) [rodzice] rozpaczają, gdy ich syn musi założyć pomarańczowy kombinezon więzienny. A gdzie byliście, gdy miał dwa lata? Gdzie byliście, gdy miał 12 lat? Gdzie byliście, gdy miał 18? I jak to możliwe, że nie wiedzieliście, że ma pistolet? No i gdzie jest jego ojciec?

(...) Kościół jest otwarty tylko w niedzielę, nie możecie wciąż prosić Jezusa, żeby wszystko dla was robił. Nie możecie wciąż powtarzać, że Pan Bóg na pewno wam pomoże. Bóg ma was dosyć!

(...) [młodzi ludzie] Wkładają ubrania na lewą stronę. Czy to nie znak, że coś jest z nimi nie tak? Czapki zakładają sobie tyłem na przód. Spodnie im wiszą w kroku do ziemi. O czym to świadczy? Czekają, aż Jezus im podciągnie portki? A o czym świadczy, gdy dziewczyna zakłada sukienkę tak krótką, że jej widać krocze, a na całym ciele ma pełno powbijanych jakichś igieł i kolczyków? Z której części Afryki to się wywodzi? Przecież ci ludzie nie są Afrykanami, oni nie mają zielonego pojęcia o Afryce!

(...) Mają takie imiona - Shaniqua, Taliqua, Mohammed, jakieś inne bzdury. Wszyscy i tak trafią do więzienia.

(...) Koszykarze - multimilionerzy - nie umieją napisać nawet kilku zdań. Futboliści - multimilionerzy - nie umieją czytać. Tak, multimilionerzy!

(...) Nie możemy wciąż tylko winić białych. Biali przecież z nami nie mieszkają. Swoje sklepy w naszych dzielnicach zamykają wcześnie. Tylko Koreańczycy, którzy nas jeszcze nie znają wystarczająco dobrze, mają swoje sklepy otwarte 24 godziny na dobę.

(...) Kiedyś ludzie mieli trochę wstydu. A dziś? Jedna kobieta, ale ośmioro dzieci, dziesięciu mężów, facetów, czy jak tam się ich dziś nazywa (...) Przecież już nie wiecie, z kim to robicie. To może być wasza babcia! Mówię wam, przecież ona może być wystarczająco młoda. Wystarczy, że masz dziecko w wieku 12 lat. Twoje dziecko dochodzi do 13 lat i też ma dziecko. I ile masz lat? A już jesteś babcią. A więc w wieku 12 lat można uprawiać seks ze swoją babcią! Do czego będzie jeszcze dochodziło?

(...) A jak to jest z dziewczynami, które prześladują swoją koleżankę, bo ona chce pozostać dziewicą? Skąd się te cholerne czarne dzieciaki biorą? Dlaczego nikt ich właściwie nie wychował, nie pilnował, żeby trzymały buzie na kłódkę?

Panie i panowie, to jest choroba!
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#58
klfov napisał(a):1. Botswana zawdzięcza rozwój głównie dzięki kopalniom diamentów, który to przemysł rozwinęły "białe" firmy i jednym z nielicznych obfitych miejsc w Afryce na południe od Sahary. Nie jest to raj na ziemi - 1/3 mieszkańców ma AIDS. I tak, wiem, że w Namibii też jest OK.

Diamentem miasta nie zbudujesz :].

Cytat:PS. Lubię bluesa

A ja rap.

[Obrazek: 15883_The%20Game.jpg]

W pozostałych kwestiach trochę mnie przekonałeś.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#59
eheon napisał(a):Więc przeczy to rasistowskim poglądom. Murzyni z Ameryki, nie są już 100% czystej krwi murzynami.

Nie to jest tego powodem. Tylko to, ze Murzyni amerykanscy są głównie potomkami niewolników, czyli palantów, którzy dali się złapać i zniewolić. Selekcja negatywna

Murzyni europejscy sa z kolei wyselekcjonowani pozytywnie. To potomkowie (albo emigranci w 1 pokoleniu) ludzi najbardziej rzutkich, przedsiębiorczych i inteligentnych (czasami az za bardzo - Simon Mol) w swoich społecznosciach.

Cytat:Dużo daje jednak system publicznej edukacji, który w stanach leży

system edukacyjny w Stanach nalezy do najlepszych na świecie (o ile nie jest najlepszy)

Kflov

Cytat:
Botswana zawdzięcza rozwój głównie dzięki kopalniom diamentów, który to przemysł rozwinęły "białe" firmy i jednym z nielicznych obfitych miejsc w Afryce na południe od Sahary.

Namibia ma jeszcze więcej diamentów. Podobnie Sierra Leone. Angola też niemało

Samo posiadanie jakichś złóz minerlanych nie wystarczy do sukcesu, a najczęsciej wręcz przeszkadza, bo wypacza całą gospodarkę

Cytat:To prawda, gospodarki afrykańskie są bardzo liberalne

Wcale nie są Botswana jest, reszta próbuje być Zresztą o tym tez pisałem
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#60
pilaster napisał(a):Nie to jest tego powodem. Tylko to, ze Murzyni amerykanscy są głównie potomkami niewolników, czyli palantów, którzy dali się złapać i zniewolić. Selekcja negatywna
Słyszałem już tą teorię, tylko nie pamiętam gdzie, nie był to Monthy Python, ale jakiś kabareciarz na pewno, może naczelny cymbał RP JKM (ten co sobie w latach 90 nazwisko zmieniał, żeby być bardziej cool)? Niestety nie pamiętam.

pilaster napisał(a):To potomkowie (albo emigranci w 1 pokoleniu) ludzi najbardziej rzutkich, przedsiębiorczych i inteligentnych

to akurat prawda, ale jak już pisałem wynika to z publicznej edukacji, tanich studiów, lepszej opieki socjalnej. To przyciąga bardziej.

pilaster napisał(a):system edukacyjny w Stanach nalezy do najlepszych na świecie (o ile nie jest najlepszy)
Dokonałeś kolejnego już przekłamania , ta odpowiedź nijak ma się do stwierdzenia, że kiepska edukacja publiczna przyczynia się do takiego stanu rzeczy. Znowu musiałem się naczytać takiego srutututu, na wstępie analizy napisałeś: "Od razu widać, że możemy zignorować szkolnictwo podstawowe i średnie, a skupić się wyłącznie na szkolnictwie wyższym". Mam tłumaczyć dalej, czy już rozumiesz o co chodzi?

A dla tytułu "Dlaczegoś biedny? Boś głupi!" może być tylko jeden komentarz:
Żeby ukończyć uniwersytet medyczny w USA trzeba mieć bodajże 200 tys. dolarów.

pilaster napisał(a):Samo posiadanie jakichś złóz minerlanych nie wystarczy do sukcesu, a najczęsciej wręcz przeszkadza, bo wypacza całą gospodarkę
Oczywiście może przeszkadzać, bo kraj uzależniony głównie od jednej gałęzi gospodarki, gorzej będzie sobie radził w czasach kryzysu. Tyle w teorii. Bo w praktyce biedne kraje, rzadko mogą spożytkować te pieniądze. W Afryce dalej prowadzi sie agresywną politykę postkolonialną, a z tego wynika brak stabilności rządów lub ich marionetkowość, brak wykwalifikowanych urzędników oraz korupcja. I jak tu się rozwijać?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości