Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy istnieje mozliwosc wytoczenia sprawy...
Dla mnie to atak. Będziemy walczyć. Lobo, co z tego z dzieci neostrady tu wchodza. To wasza w tym praca, żeby ich kontrolować :> Każdy ma prawo wchodzić tam, gdzie chce, a Giertych nie będzie tu jakimś pieprzonym prorokiem, który będzie wyznaczał w co ma wierzyć i jaką orientację seksualną ma wyznawać dziecko.

edited:

"Aktualizacja: Po naszej publikacji wyszła nowa wersja programu Beniamin z zupełnie inną listą blokowanych słów. Zniknęła z niej większość opisywanych w tym tekście haseł. Zmienił się również sposób szyfrowania listy, abyśmy nie byli w stanie do niej dotrzeć."
- zrodlo: http://www.monitor.edu.pl/monitor/szkoln...iamin.html
Odpowiedz
Athei Overlord napisał(a):Jak glosi jeden z komentarzy, portal ateista.pl jest rowniez blokowany (cenzura). Nalezy to zweryfikowac - i jesli okaze sie to prawda, rozwazyc czy istnieje mozliwosc wytoczenia pozwu w/w organizacjom ?
Ten komentarz (nieskromnie przyznam ) jest mojego autorstwa. Katolicka organizacja trzyma "pieczę", poleca stronki kontemplacyjne opus dei, a jak pisał już niejeden forumwicz: w mniej cenzurujacych programach uzywanych dzisiaj ateista.pl jest na cenzurowanym.
Odpowiedz
Giertych chce tego we wszystkich szkolach. Mam dziwne przeczucie że do nieoficjalnych zajęć uczniów na informatyce do zdobywania hasła admina i psucia serwera dojdzie obchodzenie i\lub psucie cenzury :]
Nations do not survive by setting examples for others. Nations survive by making examples of others.
Odpowiedz
Athei Overlord napisał(a):No to czekamy na decyzje wladz Portalu...

Program Beniamin nie uderza bezpośrednio w Ateistę. Dla mnie sprawa jest prosta: ktoś puścił plotkę, że Beniamin blokuje tą i tą stronę - "niepoprawne" politycznie serwisy zaczęły panikować. Tymczasem Beniamin w wersji 1.4.186 NIE blokuje większości takich serwisów. Niestety np. homiki.pl nadal są niedostępne.
Odpowiedz
marcin.g napisał(a):Program Beniamin nie uderza bezpośrednio w Ateistę. Dla mnie sprawa jest prosta: ktoś puścił plotkę, że Beniamin blokuje tą i tą stronę - "niepoprawne" politycznie serwisy zaczęły panikować. Tymczasem Beniamin w wersji 1.4.186 NIE blokuje większości takich serwisów. Niestety np. homiki.pl nadal są niedostępne.

A czy strony B&H, NOP itp. są blokowane?
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery

Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
Wątpie czy jakikolwiek pozew coś zmieni, ale zawsze można spróbować i pokazać, że Giertych i inne faszystowskie ciołki nie będą nikim rządzić i blokować stron konkurencyjnych dla jedynie słusznej wiary! Uśmiech
Odpowiedz
To jest ewidentna próba indoktrynacji. Oczywiście że powinniśmy na to zreagować. Po za tym warto jeszcze publicznie nagłośnić główną wadę tego programu czyli nie reagowanie na bardzo popularne przekleństwa.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
xjasiux napisał(a):A czy strony B&H, NOP itp. są blokowane?

Nie. Wszelkie strony faszystowskie, rasistowskie wchodzą bez problemu.
Odpowiedz
Więc wstawmy się za homikami. Może czas rozpocząć wreszcie krucjatę?
Odpowiedz
Jestem za. Wiele kasy nie mam, ale moge sie dorzucic kwotą na prawnika. Co dalej ?
Null pointer exception
Odpowiedz
Zainstalowałem dzisiaj
Beniaminka. I faktycznie: wpisanie w googlach: gej, lesbijka, pocałunek, randka, nastolatek, mała, dziewczyna, kończa się informacją o cenzurze.
Za to przepuszczone są: ateista.pl, satan.pl, hasełka typu: pedał, lesba, ale także onanizm (a masturbacja to na zakazanym, kto mi wytłumaczy różnicę?).
Program żałosny, i blokuje normalne hasła, zaś nie chroni przed pedofilią. swiat sie kończy. Oto dni ostatnie!
P.S.
Już wykasowałem to g****.
Odpowiedz
No, to znaczy, ze autorzy zmodyfikowali liste. A skoro tak, to dobrze. Zawsze lepiej uzyskac dany efekt bez walki.

Osobiscie jestem zadowolony :]
Null pointer exception
Odpowiedz
Athei Overlord napisał(a):Osobiscie jestem zadowolony

Zadowolony? A co z tym:

Al-Rahim napisał(a):I faktycznie: wpisanie w googlach: gej, lesbijka, pocałunek, randka, nastolatek, mała, dziewczyna, kończa się informacją o cenzurze.
Cytat:blokuje normalne hasła, zaś nie chroni przed pedofilią.
marcin.g napisał(a):Wszelkie strony faszystowskie, rasistowskie wchodzą bez problemu.

To nie jest normalne aby to weszło do szkół. Ostatnie modyfikacje to za mało.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
Fakt, nie wzialem tego pod uwage. Zatem dyskusja otwarta.

A co z B&H, ONR, NOP, MW, etc ?

Nie chce tego syfu intalowac, bo potem pewnie komputera nie poznam....
Null pointer exception
Odpowiedz
Jak na mój gust prawne mozliwości rekacji są znikome. Szkoła jako właściciel komputera może zarządzać nim jak chce. Jedyna możliwościa jest długi i żmudny proces z oskarżenia prywatnego przeciwko autorom programu za pomówienie, ale z takim pozwem moze wystapić jedynie poszkodowany, czyli np. własciciel błędnie sklasyfikowanego serwisu.
Piotr Ratajczak - redaktor, webmaster
Odpowiedz
Piotr Ratajczak napisał(a):Szkoła jako właściciel komputera może zarządzać nim jak chce.

Chwileczke... ale szkoła jest instytucją świecką prawda? Czyli nie może promować żadnego światopoglądu ani tępić żadnego, którego propagowanie nie jest prawnie zakazane.
Odpowiedz
kkap napisał(a):Chwileczke... ale szkoła jest instytucją świecką prawda? Czyli nie może promować żadnego światopoglądu ani tępić żadnego, którego propagowanie nie jest prawnie zakazane.

Zgadza sie, ale szalenie cięzko byłoby dowieść, że blokowanie pewnych stron jest równoznaczne z tepieniem jakiegos swiatopogladu. Tlumaczenie, ze szkola udostepnia uczniom komputery tylko do celow stricte zwiazanych z nauka, lub przerzucanie sprawy na autora programu prawdopodobnie byłoby wystarczające.

Inna rzecz, żeszkolni anuczyciele informatyki często instalując takie programy działają w dobrej wierze, nie zdajac sobie sprawy i wybiorczosci i dziurawosci takiego oprogramowania. Nierzadko sa to ludzie, ktorzy wczesniej uczyli zupelnie innych przedmiotow, a z powodu nizu demograficznego pokończyli odpowiednie kursy i ''ucza'' informatyki. Mo
Piotr Ratajczak - redaktor, webmaster
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości