To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nihilizm
#61
Hadrian, poczytaj sobie Nietzschego Z genealogii moralności - tam masz dowód, że nie był nihilistą, jasno się opowiedział po stronie pewnego rodzaju moralności. Oj chyba nie czytałeś nietzschego Nietzschego...
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#62
Pewny rodzaj etyki chciałeś napisać. Moralność ma to do siebie, że nie ma "rodzajów".
Moralność orzeka w trybie arbitralnym co jest dobre, a co złe.
Nihilizm Nietzschego to jego obłęd.

Odpowiedz
#63
Hadrian napisał(a):Nietzsche był Nihilistą tylko, że pozytywnym.

Nietzsche w takim samym stopniu był nihilistą, jak ty czytelnikiem dzieł Nietzschego.
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#64
Cytat:Pewny rodzaj etyki chciałeś napisać. Moralność ma to do siebie, że nie ma "rodzajów".

Etyka to nauka o moralności. Moralności jest wiele, a twoja jest innego rodzaju niż moja. Gdyby nie było rodzajów moralności, to każdy miałby taką samą, a tak nie jest przecież.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#65
lumberjack napisał(a):Etyka to nauka o moralności. Moralności jest wiele, a twoja jest innego rodzaju niż moja. Gdyby nie było rodzajów moralności, to każdy miałby taką samą, a tak nie jest przecież.

Etyka bada moralność, ale nią nie jest. Nie ma rodzajów moralności. Jest tylko jedna moralność kształtowana przez mniej, lub bardziej obiektywną etykę. Nietzschego zostawiam już, bo i tak miał sam ze sobą problemy.

Odpowiedz
#66
Hadrian napisał(a):Skoro liczba opisuje, rzeczywistość to jednak coś ma wspólnego z nią.
Pokaż mi gdzie liczba opisuje cokolwiek z rzeczywistości. Jak na chama się uprzesz, że są dwa atomy, a nie funkcje falowe, to owszem może znajdziesz miejsce dla kilku pierwszych liczb naturalnych.
Godzina, kiedy powiecie: "I cóż z mego współczucia! Nie jestże współczucie krzyżem, do którego przygwożdżony zostaje ten, co ludzi ukochał? Lecz me współczucie nie jest ukrzyżowaniem".
Odpowiedz
#67
Bardzo proszę. Liczbami opisujesz wymiary podłogi, na którą chcesz położyć panele.

Odpowiedz
#68
Hadrian napisał(a):Bardzo proszę. Liczbami opisujesz wymiary podłogi, na którą chcesz położyć panele.
A cóżże to znaczy? To, że długość czegoś to ileś wymyślonych długości, pomijając, że koncept długości też jest wymyślony przez ludzi.
Godzina, kiedy powiecie: "I cóż z mego współczucia! Nie jestże współczucie krzyżem, do którego przygwożdżony zostaje ten, co ludzi ukochał? Lecz me współczucie nie jest ukrzyżowaniem".
Odpowiedz
#69
Czego oczekujesz? Rzeczywistość jest i już! Istnienie jest i tyle. Bóg z boga. Sam sobie odpowiadasz w opisie.

Odpowiedz
#70
Dlaczego istnieje?
Null pointer exception
Odpowiedz
#71
Bo chce istnieć Oczko Nie zamulaj wolnomularzu. Do jakiej ty loży należysz? W mojej się tak nie zamula :] Czasami się kozła złoży w ofierze i kota zje, ale nic więcej :] :]

Odpowiedz
#72
Hadrian napisał(a):Pewny rodzaj etyki chciałeś napisać. Moralność ma to do siebie, że nie ma "rodzajów".
Moralność orzeka w trybie arbitralnym co jest dobre, a co złe.
Nihilizm Nietzschego to jego obłęd.

Nihilizm Nietzschego został ostatecznie pokonany a on sam znalazł rozwiązanie i wyjście z marazmu, nie oceniałbym tak surowo tego filozofa.

Problem nie leży w osobie Nietzschego, problem jest raczej z ludźmi którzy nie potrafią go zrozumieć.

pzdr
Odpowiedz
#73
Hadrian napisał(a):Bo chce istnieć Oczko Nie zamulaj wolnomularzu. Do jakiej ty loży należysz? W mojej się tak nie zamula :] Czasami się kozła złoży w ofierze i kota zje, ale nic więcej :] :]
i kto to mówi...
nasz mr. Zamulacz Wieczny...

Odpowiedz
#74
Hadrian napisał(a):Etyka bada moralność, ale nią nie jest. Nie ma rodzajów moralności. Jest tylko jedna moralność kształtowana przez mniej, lub bardziej obiektywną etykę.
Czy uważasz, że moralność katolicka, islamska, świecko-humanistyczna itd. nie istnieją? Nie powinny istnieć skoro jest tylko jedna moralność...

Wymieniłem ci kilka różnych rodzajów moralności. Wspólne im jest to, że formułują jakieś zasady (nakazy i/lub zakazy).

To co je odróżnia to odmienne nakazy/zakazy co do pewnych kwestii (aborcji, eutanazji itd.) - ze względu na ten fakt należy mówić o rodzajach moralności. Uśmiech
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#75
Xenomorph napisał(a):Nihilizm Nietzschego został ostatecznie pokonany

o czym ty mówisz?
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#76
Xeno wyznaje bojową teorię systemów filozoficznych.

Odpowiedz
#77
idiota napisał(a):Xeno wyznaje bojową teorię systemów filozoficznych.

Rozumiem że jako homoseksualista nie potrafisz tego zrozumieć, nic na siłę, nie będę cię przekonywał, ale miło że próbujesz coś analizować.
Odpowiedz
#78
a merytorycznie potrafisz coś odpowiedzieć, czy też jednak twoją domeną jest atakowanie innych użytkowników?
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#79
lumberjack napisał(a):Czy uważasz, że moralność katolicka, islamska, świecko-humanistyczna itd. nie istnieją? Nie powinny istnieć skoro jest tylko jedna moralność...

Wymieniłem ci kilka różnych rodzajów moralności. Wspólne im jest to, że formułują jakieś zasady (nakazy i/lub zakazy).

To co je odróżnia to odmienne nakazy/zakazy co do pewnych kwestii (aborcji, eutanazji itd.) - ze względu na ten fakt należy mówić o rodzajach moralności. Uśmiech

Nie. Istnieje jedna moralność i wiele etyk. No, ale wiemy o co chodzi. To chyba nie jest, aż tak istotne, ale zależy mi na odróżnianiu etyki od moralności.

Do Xeno: O to mi chodzi po części, ale i Nietzsche ma swoje zasługi w przypisywaniu mu różncych negatywncyh cech.

Odpowiedz
#80
Hadrian napisał(a):Do Xeno: O to mi chodzi po części, ale i Nietzsche ma swoje zasługi w przypisywaniu mu różncych negatywncyh cech.

Nie oczekuj od tych lewaków że coś obiektywnego napiszą. jeahwe czy idiota sami już się określili swoimi nickami na tym forum.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości