To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Czy Unia Europejska Twoim zdaniem to państwo/organizacja socjalistyczna?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
25.00%
19 25.00%
Po części
48.68%
37 48.68%
Nie
22.37%
17 22.37%
Nie mam zdania
3.95%
3 3.95%
Razem 76 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unia Europejska czy Socjalistyczna?
#1
Często pojawia się twierdzenie iż Unia Europejska stanowi nowy socjalistyczny moloch, zachodnią wersję upadłego już Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Ja również jestem tego zdania, co przesądziło iż ostatecznie włączyłem się w grono eurosceptyków. Co Wy o tym sądzicie? Czy polityka gospodarka i polityka UE potwierdza słuszność takiej oceny? Jeśli nie czy grozi nam w przyszłości przekształcenie się tego państwa w europejski związek republik radzieckich?

i jak odnosicie się do coraz silniejszych ingerencji Brukseli w wewnętrzne sprawy państw (krajów) członkowskich?
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#2
seth666 napisał(a):Często pojawia się twierdzenie iż Unia Europejska stanowi (...) zachodnią wersję upadłego już Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Seth, z całą sympatią jaką do Ciebie żywię, muszę powiedzieć, iż ten pogląd jest idiotyczny. Nie będę nawet z nim dyskutował, bo argumentacja nobilituje absurd.

W ankiecie wpisałem "po części".
Odpowiedz
#3
Bądź co bądź, jeżeli Europa chce coś znaczyć to musi się zjednoczyć.
Godzina, kiedy powiecie: "I cóż z mego współczucia! Nie jestże współczucie krzyżem, do którego przygwożdżony zostaje ten, co ludzi ukochał? Lecz me współczucie nie jest ukrzyżowaniem".
Odpowiedz
#4
Pomysł jest dobry, problemem jest światopogląd jakiś lewacko-soscjalno-równościowy który na siłę jest forsowany jako cool. Drugim problemem jest prawo które nie umie się obejść bez zdefiniowania każdej pierdoły i określenia prawa dla każdego możliwego aspektu życia. Co jest także wynikiem tego dziwnego trudnego do uchwycenia kultu równości dla wszystkich, to tak moim zdaniem.
Ale czy to znaczy że nie powinno być UE... hmm no prosi się o reformę ale nie o likwidację.
Odpowiedz
#5
Zdanie jak kolega wyżej - konieczna jest reforma, ale sama idea jest jak najbardziej słuszna.
"Papież, a ile on ma dywizji?"
Historia magistra vitae est. Make love and war!
Odpowiedz
#6
Wolność gospodarcza, swobodny przepływ myśli i dóbr - OK.
Społeczeństwo multi-kulti - NIE OK.
Decentralizacja - OK.
Odgórnie narzucane dekrety przez Brukselę - NIE OK.

Istnieje jeszcze kilka kwestii, które mógłbym tu podzielić na OK i NIE OK. Generalnie nie podoba mi się wizja poprawnie politycznego molocha, w którym każdy wygląda i myśli tak samo. Nie odpowiada mi to, że ktoś z Brukseli może decydować co się dzieje w moim mieście. Wszelkie teorie spiskowe dotyczące "New World Order" wydają się momentami bardzo realne - to też budzi mój niepokój. Unię Europejską widziałbym raczej jako pakt gospodarczy niż tak duży twór jakim się powoli staje w sensie politycznym, społecznym itp.
Odpowiedz
#7
subverteverything napisał(a):Społeczeństwo multi-kulti - NIE OK.

Zdefiniuj społeczeństwo multi-kulti. Bo mnie się podoba, ale może o czym innym myślimy.
Odpowiedz
#8
Bart napisał(a):Zdefiniuj społeczeństwo multi-kulti. Bo mnie się podoba, ale może o czym innym myślimy.

Gdy w Berlinie większość będą stanowili Turcy, a w Londynie Polacy - wtedy powiem o społeczeństwie multi-kulti. Jeśli w Gdańsku będę widział coraz mniej gdańskich rzeczy to powiem o takim społeczeństwie. Oczywiście na chwilę obecną wszystko jest ok, ale... Obawiam się, że globalizacja i masowość sprawią, że zaniknie tożsamość. Zresztą wystarczy pojechać do większych miast "zachodnich" - wiele rzeczy wygląda już tak samo, a różnice są tylko pozorne.

edit: w UK jak mówisz po angielsku ze słabo angielskim akcentem to i tak nikt się nie skuma, że nie jesteś stamtąd - ich język niszczeje
Odpowiedz
#9
Pomijając, że Polska jest bardziej socjalistyczna niż ZSRE..... Zaczęło się pieknie skończyło jak zawsze...
zetodwudziestoslaw

"Najpierw jest góra,
Potem nie ma góry,
Potem jest."

"Wszystko, co wiesz, jest nieprawdą"
Odpowiedz
#10
Ogólnie zaznaczyłem "po części". Bo tak jest. Zaś w porównaniu z RP to liberalny raj. Naszym ciemiężycielem nie jest UE a RP. Jak już nawet Pilaster twardo broni tej teorii to znaczy, że coś musi być na rzeczy Język

UE najbardziej wadzi konserwom. I za to ma u mnie dodatkowego plusa Oczko
Odpowiedz
#11
Polecam "rozprawkę" Pilastra w tej kwestii. Trudno mu zarzucić sympatyzowanie z socjalizmem. Pilaster to taki punkt wartościowania co jest socjalistyczne, a co nie :] Polecam, polecam...

Odpowiedz
#12
kkap napisał(a):UE najbardziej wadzi konserwom. I za to ma u mnie dodatkowego plusa Oczko

A jaki definiujesz konserwę?

BTW OFFTOP
Tak mi się przypomniało w temacie konserwowym Duży uśmiech http://www.youtube.com/watch?v=c0fXMnIfA2Q
zetodwudziestoslaw

"Najpierw jest góra,
Potem nie ma góry,
Potem jest."

"Wszystko, co wiesz, jest nieprawdą"
Odpowiedz
#13
Ogólnie to zaznaczyłem po części. Europa to jak na razie duży moloch z wielką bezwładnością w podejmowaniu decyzji. Biurokracja też daje się we znaki. Podoba mi się brak potrzeby posiadania paszportu w podróżowaniu. Podoba mi się także możliwość osiedlania się w każdym kraju Europy.

Nie podoba mi się to, że zamiast brać najlepsze motywy prawne z każdego kraju wspólnoty, UE tworzy jakieś biurokratyczne potworki. Nie podoba mi się ta nadmierna poprawność polityczna.

Ale tak ogólnie, unia wychodzi na plus. Jak dotąd, jest bardziej liberalna i wolna od RP, a do RP się już przyzwyczaiłem - słowem, w UE nie może być gorzej niż jest teraz w Polsce, a to mi nie nowość.

aha, no i nie podoba mi się prywata co większych członków UE i jej kolaborowanie z Rosją. Czy oni nie widzą, że ona i tak ich w końcu wydyma w kakał?
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#14
Niektórzy lubią być dymani w kakał :p

Odpowiedz
#15
Zaznaczyłem "po części". Z tym że ja, w przeciwieństwie do większości użytkowników, uważam częściowy socjalizm za coś bardzo pozytywnego. Nie podoba mi się jednak przesadna "poprawność polityczna" i brak reakcji na islamizację Europy Zachodniej.

Co do autora tematu. Przyrównywanie UE do ZSRR kojarzy mi się ze stanowiskiem wiejskich wyborców LPR z Podkarpacia Język. Ciężko o bardziej tendencyjne rozumowanie.

Ciekawe czy za tą opinię europejskie KGB wyślę mnie do jakiegoś gułagu w Holandii??

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#16
Skywalker napisał(a):Zaznaczyłem "po części". Z tym że ja, w przeciwieństwie do większości użytkowników, uważam częściowy socjalizm za coś bardzo pozytywnego.
Mam na ten temat podobne zdanie. Jest wiele zdobyczy socjalizmu które uważam za dobre.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#17
agnostos napisał(a):A jaki definiujesz konserwę?

Jako kogoś kto uznaje istnienie wyższej moralności i w jej imię daje sobie pełne prawo do ograniczania wolności innych ludzi.
Odpowiedz
#18
Cytat:Mam na ten temat podobne zdanie. Jest wiele zdobyczy socjalizmu które uważam za dobre.
To znaczy?
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#19
Na przykład Kodeks Pracy.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#20
Cytat:Zaznaczyłem "po części". Z tym że ja, w przeciwieństwie do większości użytkowników, uważam częściowy socjalizm za coś bardzo pozytywnego. Nie podoba mi się jednak przesadna "poprawność polityczna" i brak reakcji na islamizację Europy Zachodniej.
Tak samo uważam.
[Obrazek: 18071.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości