To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy istnieje ateistyczny system moralny?
Już zostało udowodnione ateuszom że żadna moralność nie wyewoluowała. Poza tym, jak już mówiłem wielokrotnie ateista nie wskazuje co to moralność i dlaczego tak a nie inaczej, a co ważniejsze dlaczego ktokolwiek miałby przyjmować moralność tak zdefiniowaną
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Już zostało udowodnione ateuszom że żadna moralność nie wyewoluowała. 
Niby gdzie i kto to udowodnił? Wszyscy z niecierpliwością czekają na te dowody. Możesz się teraz wykazać.

Cytat:Poza tym, jak już mówiłem wielokrotnie ateista nie wskazuje co to moralność 

Przecież to bzdura - pierwszy przykład z brzegu: ateista może na przykład uznać moralność jako umowę międzyludzką zawartą w celu zgodnego współżycia społecznego. 

Cytat: a co ważniejsze dlaczego ktokolwiek miałby przyjmować moralność tak zdefiniowaną
Chociażby dlatego, by nie podążać i nie zabijać się w imię durnych i prymitywnych religijnych zasad, jak na przykład oko za oko.
Odpowiedz
Inspektor, czyli nie uznajesz że moralność to podział zachowań na te dobre i te złe? Teraz to sam jestem ciekaw definicji moralności
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Osiris napisał(a):Niby gdzie i kto to udowodnił? Wszyscy z niecierpliwością czekają na te dowody. Możesz się teraz wykazać

Ja udowodniłem wiele razy. Ale tam nie miałeś nic mądrego do powiedzenia. Żadna nowość

Osiris napisał(a):Przecież to bzdura - pierwszy przykład z brzegu: ateista może na przykład uznać moralność jako umowę międzyludzką zawartą w celu zgodnego współżycia społecznego

Ateista może powiedzieć że mordowanie przeciwników politycznych to dobre działanie zgodne z interesem społecznym. Co mialo miejsce w historii wielokrotnie

Osiris napisał(a):Chociażby dlatego, by nie podążać i nie zabijać się w imię durnych i prymitywnych religijnych zasad

To wam coś kiepsko wychodzi. Narazie to w imię waszej prymitywnej ideologii zginęło więcej ludzi niż w imię tych prymitywnych religii. Więc nie pierdol

Dracula napisał(a):czyli nie uznajesz że moralność to podział zachowań na te dobre i te złe?

Pytałem wielokrotnie co to zło i co dobro i dlaczego tak
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): ... Więc nie pierdol

Znowu zaczynasz kozaczyć. Jesteś na warunkowym więc spuść z krzyża.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Cytat:Pytałem wielokrotnie co to zło i co dobro i dlaczego tak

Ehh, a kiedy tobie się przytrafia coś złego, to też masz problem z klasyfikacją?
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Ja udowodniłem wiele razy. Ale tam nie miałeś nic mądrego do powiedzenia. Żadna nowość
Czyli co, znowu chcesz wyjść na tchórza? Przecież wiesz, że gadanie w stylu: "wiem, ale nie powiem" nawet w przedszkolu nie przejdzie. Tutaj musisz się wykazać. I jak będzie?

Cytat:Ateista może powiedzieć że mordowanie przeciwników politycznych to dobre działanie zgodne z interesem społecznym. Co mialo miejsce w historii wielokrotnie
Przecież stwierdziłeś, że "ateista nie wskazuje co to moralność" a ja podałem przykład czegoś przeciwnego. Więc co ma do tego powyższe?

Cytat:To  wam coś kiepsko wychodzi. Narazie to w imię waszej prymitywnej ideologii zginęło więcej ludzi niż w imię tych prymitywnych religii. Więc nie pierdol

Nie ma czegoś takiego jak "nasza prymitywna ideologia" gdyż ateizm to nie ideologia. Zapominasz o szkolnych podstawach a chcesz dyskutować.
Odpowiedz
Osiris napisał(a):Czyli co, znowu chcesz wyjść na tchórza? Przecież wiesz, że gadanie w stylu: "wiem, ale nie powiem" nawet w przedszkolu nie przejdzie. Tutaj musisz się wykazać. I jak będzie?

Żałosny jesteś. Nic nie będę wykazywał. Wykazałem to w starych postach których zamiaru szukać nie mam. Koło dupy mi to lata czy uważasz mnie za tchórza

Osiris napisał(a):Przecież stwierdziłeś, że "ateista nie wskazuje co to moralność" a ja podałem przykład czegoś przeciwnego. Więc co ma do tego powyższe?

I dyskutuj tu z takim. Ma tyle wspólnego że z tego wskazywania niewiele wynika

Osiris napisał(a):Nie ma czegoś takiego jak "nasza prymitywna ideologia" gdyż ateizm to nie ideologia

Oczywiście że ideologia. Ateizm ma za zadanie wyjaśniać rzeczywistość w myśl przyjętych założeń. I niczego tu nie zmienia że "ateizm to wiara w nieistnienie Boga" bo to też jest stanowisko wpływające na postrzeganie świata

A teraz, przedstaw empiryczny eksperyment który dowiedzie że moralność wyewoluowała. Oczywiście przy pierwszym udowodnieniu że istnienie moralność co do której zgadzają się wszyscy
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Żałosny jesteś. Nic nie będę wykazywał. Wykazałem to w starych postach których zamiaru szukać nie mam. Koło dupy mi to lata czy uważasz mnie za tchórza
Czyli jednak przedszkole i tchórzostwo. Pierwszą kwestię mamy z głowy. 

Cytat:I dyskutuj tu z takim. Ma tyle wspólnego że z tego wskazywania niewiele wynika
Oczywiście, że wynika. Chociażby to, że do stworzenia sensownego systemu moralnego nie potrzeba żadnego bożka.

Cytat:Oczywiście że ideologia. Ateizm ma za zadanie wyjaśniać rzeczywistość w myśl przyjętych założeń. I niczego tu nie zmienia że "ateizm to wiara w nieistnienie Boga" bo to też jest stanowisko wpływające na postrzeganie świata
Przecież ateizm to nie jest wiara w nieistnienie Boga. Widzisz, ciągle nie potrafisz tego zrozumieć. 

Cytat:A teraz, przedstaw empiryczny eksperyment który dowiedzie że moralność wyewoluowała. Oczywiście przy pierwszym udowodnieniu że istnienie moralność co do której zgadzają się wszyscy
A to żart. Stwierdziłeś, że udowodniłeś iż żadna moralność nie wyewoluowała i wobec tego to ja mam udowadniać coś przeciwnego. Wszystko w porządku pod kopułą?
Odpowiedz
Osiris napisał(a):Czyli jednak przedszkole i tchórzostwo. Pierwszą kwestię mamy z głowy

Nie masz żadnych kompetencji intelektualnych żeby komuś wypominac tchórzostwo. Tylko przypomnę że uciekłeś z płaczem wtedy gdy mówiłem w kontekście rzekomej ewolucji moralność, o błędzie naturalistycznym i tezach De Waala i Dawkinska. Który to był temat nie pamiętam. To że trzymasz się w grupie współplemieńców którzy poklepią cie po pleckach to nie znaczy że masz nade mną przewagę. Przecież spieprzałeś w podskokach na sąsiednim forum jak cię Pilaster w temacie Inkwizycji i Krucjat wyjaśniał XDD. Ja nigdy nie uciekałem od rozmowy. Idź zarzucać tchorzostwo komu innemu, hipokryto

Osiris napisał(a):Oczywiście, że wynika. Chociażby to, że do stworzenia sensownego systemu moralnego nie potrzeba żadnego bożka

Ile ten wasz sensowny system moralny jest wart pokazuje historia

Osiris napisał(a):Przecież ateizm to nie jest wiara w nieistnienie Boga

Zajebisty argument w perspektywie tego co napisałem

Osiris napisał(a):A to żart. Stwierdziłeś, że udowodniłeś iż żadna moralność nie wyewoluowała i wobec tego to ja mam udowadniać coś przeciwnego

Żałosna sofistyka. Nie mam zamiaru udowadniać waszych twierdzeń. Wy to zróbcie. Ja tylko przypominam że twierdzicie że wytwór kultury powstał dzięki ewolucji (oczywiście przyjmując naruralistyczny paradygmat)

Osiris napisał(a):Wszystko w porządku pod kopułą?

Najwyraźniej nie skoro nie zmutowałem kogoś takiego jak ty i marnuje czas na odpisywanie nieukom

Ps: i jeszcze jedno. Może wymyśl swoje hasełka a nie powtarzasz zaczytane "tchórzu"
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Nie masz żadnych kompetencji intelektualnych żeby komuś wypominac tchórzostwo. Tylko przypomnę że uciekłeś z płaczem wtedy gdy mówiłem w kontekście rzekomej ewolucji moralność, o błędzie naturalistycznym i tezach De Waala i Dawkinska. Który to był temat nie pamiętam. To że trzymasz się w grupie współplemieńców którzy poklepią cie po pleckach to nie znaczy że masz nade mną przewagę. Przecież spieprzałeś w podskokach na sąsiednim forum jak cię Pilaster w temacie Inkwizycji i Krucjat wyjaśniał XDD. Ja nigdy nie uciekałem od rozmowy. Idź zarzucać tchorzostwo komu innemu, hipokryto
Ha, ha, ha. I to tyle? Wszystko udowodniłeś ale nic nie pamiętaszDuży uśmiech

Cytat:Ile ten wasz sensowny system moralny jest wart pokazuje historia
Skup się i zrozum, że nie ma tutaj czegoś takiego jak "wasz" system moralny. To nie katolicyzm, gdzie żeby się dowiedzieć czy robisz coś dobrego czy złego, potrzebujesz sprawdzić w świętej księdze zapytać się księdza, gdyż chodzi tak naprawdę o posłuszeństwo a nie moralność. 

Cytat:Zajebisty argument w perspektywie tego co napisałem
Wiem, dzięki za potwierdzenie. 

Cytat:Żałosna sofistyka. Nie mam zamiaru udowadniać waszych twierdzeń. Wy to zróbcie. Ja tylko przypominam że twierdzicie że wytwór kultury powstał dzięki ewolucji
Ale jakich naszych, ja tu odpowiadam sam za siebie i za to, co piszę. 

Cytat:Najwyraźniej nie skoro nie zmutowałem kogoś takiego jak ty i marnuje czas na odpisywanie nieukom
Jako uczony świetnie reprezentujesz stronę katolicką argumentując w rodzaju: ja udowodniłem (ale nie mam dowodów) więc wy udowodnijcie, że nie mam racji, nieuki. W zasadzie poziom reprezentantów dzisiejszego KRK więc wszystko się zgadzaDuży uśmiech
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Już zostało udowodnione ateuszom że żadna moralność nie wyewoluowała.
Nie zostało. Będziesz powtarzał kłamstwo, aż stanie się prawdą?
Cytat:Poza tym, jak już mówiłem wielokrotnie ateista nie wskazuje co to moralność
A co ma do rzeczy, czy ktoś jest ateistą, czy teistą? Dlaczego jeden nie wskazuje, a drugi wskazuje przez sam fakt bycia ateistą/teistą?
Cytat:a co ważniejsze dlaczego ktokolwiek miałby przyjmować moralność tak zdefiniowaną
Żeby nie być niemoralnym. Jeśli moralność istnieje jako funkcja ludzkiego umysłu, to naturalną potrzebą człowieka jest być moralnym.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Ps: i jeszcze jedno. Może wymyśl swoje hasełka a nie powtarzasz zaczytane "tchórzu"
Tchórz dobrze pasuje. Ale mogę zmienić - trzęsidupa może być?
Odpowiedz
Osiris napisał(a):Skup się i zrozum, że nie ma tutaj czegoś takiego jak "wasz" system moralny

No ja wiem ze nie ma. Bo każdy ateusz może sobie wymyślić cokolwiek. Np. żeby wieszać wrogów politycznych na flakach, lub gazować ich w komorach gazowych. Lub wiele innych ciekawych rzeczy co miało miejsce w historii wielokrotnie

Osiris napisał(a):Ha, ha, ha. I to tyle? Wszystko udowodniłeś ale nic nie pamiętasz

Być może źle pamiętam. Natomiast jak cię Pilaster jechał to się spłakałeś i takie są fakty

Osiris napisał(a):Ale jakich naszych, ja tu odpowiadam sam za siebie i za to, co piszę

To odpowiadaj sam za siebie i udowodnij że moralność wyewoluowała. Oczywiście najpierw zdefiniuj co to moralność i wykaż ze jest obiektywna dla wszystkich

Osiris napisał(a):Jako uczony świetnie reprezentujesz stronę katolicką argumentując w rodzaju: ja udowodniłem (ale nie mam dowodów) więc wy udowodnijcie, że nie mam racji, nieuki

Wielokrotnie pytałem się ateusze "dlaczego miałbym przyjmować wasza definicję dobra i zła" i żaden z was nie potrafił odpowiedzieć. Ergo, mam pelne prawo pisać że udowodniłem że nie istnieje żadna moralność co to wyewoluowała I trza ją przyjmować

Osiris napisał(a):W zasadzie poziom reprezentantów dzisiejszego KRK więc wszystko się zgadza

Tak tak panie "Franco jest odpowiedzialny za wymordowanie kilkudziesięciu tysięcy osób" XDDD
https://kurier.ateista.pl/showthread.php...784&page=5
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Wy to zróbcie. Ja tylko przypominam że twierdzicie że wytwór kultury powstał dzięki ewolucji (oczywiście przyjmując naturalistyczny paradygmat)

No dobra.
Załóżmy przez chwilę, że moralność została w jakiś cudowny sposób 'dana' i jest sztywna jak Pal Azji.
Ale problem w tym, że każdy, kto liznął historii wie, że została 'dana' multum razy, i że te 'dane' moralności są różne, jak kolory landrynków.
To co dla paleolitycznego łowcy było moralne niekoniecznie było moralne dla neolitycznego rolnika, eunucha cesarskiego czy robotnika przemysłowego.
A moralność grecka, rzymska, konfucjańska, judejska, chrześcijańska czy islamska nie w jednym stały domu.
Nawet w obrębie chrześcijaństwa, to co było moralne w X czy XV wieku wzbudza wstręt moralny w XXI w.

Gdybyś chciał poważnie dyskutować, to ty musiałbyś udowodnić, że raz dane objawienie moralne staje się obowiązujące na zasadzie "locuta/finita".
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):Ale problem w tym, że każdy, kto liznął historii wie, że została 'dana' multum razy, i że te 'dane' moralności są różne, jak kolory landrynków

Nie została dana wiele razy. Została dana raz. Reszta to wypaczenie lub fałszywe moralności

Sofeicz napisał(a):Nawet w obrębie chrześcijaństwa, to co było moralne w X czy XV wieku wzbudza wstręt moralny w XXI w.

Pustosłowie. Zresztą bez znaczenia. Aksiologia nie ma nic wspólnego z tym czy coś jest obiektywnie dobre lub źle

W ogóle, co to za wyznacznik że coś w XXI wieku kogoś obrzydza? Na jakiej podstawie uważasz że to kara śmierci jest gorsza od dożywocia?
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a):
Sofeicz napisał(a):Ale problem w tym, że każdy, kto liznął historii wie, że została 'dana' multum razy, i że te 'dane' moralności są różne, jak kolory landrynków

Nie została dana wiele razy. Została dana raz. Reszta to wypaczenie lub fałszywe moralności

Nie rozśmieszaj mnie, bo dostanę zajadów.
Nie wiedziałem, że taki jajcarz z ciebie.

Cytat:Pustosłowie. Zresztą bez znaczenia. Aksiologia nie ma nic wspólnego z tym czy coś jest obiektywnie dobre lub źle

Jak nie ma, jak ma - szczególnie jeżeli dotyczy fundamentów etyki np. kary śmierci.

Cytat:W ogóle, co to za wyznacznik że coś w XXI wieku kogoś obrzydza?

Ma w kontekście ewolucji moralności, na którą tak się burzysz.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
S napisał(a):Ma w kontekście ewolucji moralności, na którą tak się burzysz
Zacznijmy od tego że ja nie mówiłem o ewolucji moralnosci tylko o wyewoluowaniu moralności

S napisał(a):Jak nie ma, jak ma - szczególnie jeżeli dotyczy fundamentów etyki np. kary śmierci

Proszę zatem wyjaśnić co jest obiektywnego w karze śmierci

S napisał(a):Nie wiedziałem, że taki jajcarz z ciebie

Mnie najbardziej śmieszy bezwartościowa ateistyczną ideologia
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Jeśli moralność istnieje jako funkcja ludzkiego umysłu, to naturalną potrzebą człowieka jest być moralnym.
No właśnie w takich wątkach jak ten też mnie zastanawia czy człowiek naturalnie jakąkolwiek skłonność do postrzegania świata w kategoriach moralnych rzeczywiście ma. Czy to nie jest już wytwór cywilizacyjny oparty o takie potrzeby jak akceptacja w grupie, uznanie innych itd.
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): SNie wiedziałem, że taki jajcarz z ciebie

Mnie najbardziej śmieszy bezwartościowa ateistyczną ideologia

A mnie nie smakuje wątróbka.

Tak mniej więcej wygląda 'dyskusja' z tobą.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości