Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UE chrześcijańska czy ateistyczna?
1. Christianity 2.1 billion
2. Islam 1.3 billion
3. Secular/Irreligious/Agnostic/Atheist 1.1 billion
4. Hinduism 900 million
5. Chinese folk religion 394 million
6. Buddhism 376 million, not including Chinese folk Religion (see also Buddhism by country)
7. Primal indigenous ("Pagan") 300 million
8. African traditional and diasporic 100 million
9. Sikhism 23 million
10. Juche 19 million

Dane z wiki, dot. całego świata. (bilion=miliard). Chcę pokazać, że niewierzącyh na świecie wcale nie jest tak mało.

Katolicka inteligencja starała się już od dawna ludziom wmówić, że Europa jest chrześcijańska. Z drugiej strony jest przecież zdechrystianizowana, ateistyczna, laicka, a my mamy ją ewangelizować albo przynajmniej świecić przykładem swojej wiary. Irytujące to w najwyższym stopniu.

Ale jak wy uważacie UE chrześcijańska czy ateistyczna?
Odpowiedz
Cytat:Chcę pokazać, że niewierzących na świecie wcale nie jest tak mało.
Z analizy danych wynika,że jest nas jednak stosunkowo niewiele,skromne
kilka procent,co najwyżej.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
avidal napisał(a):
Cytat:Chcę pokazać, że niewierzących na świecie wcale nie jest tak mało.
Z analizy danych wynika,że jest nas jednak stosunkowo niewiele,skromne
kilka procent,co najwyżej.

Szczerze mówiąc myślałem że niewierzących liczy się w milionach a nie w miliardach. Większości nie ma, ale też żadne z wyznań ani żadna religia nie ma większości.
Poza tym jeśli na ziemi żyje ok 6 mld ludzi to niewierzący stanowią prawie 17% natomiast chrzescijanie, a więc prawosławni, protestanci, katolicy etc. trochę ponad 30%
Odpowiedz
DarkWater napisał(a):Ale jak wy uważacie UE chrześcijańska czy ateistyczna?
Moim zdaniem ani taka ani taka. Oby nie stała się tylko w praktyce wspólnotą państw wyznaniowych, a bedzie dobrze. Stawiam na pluralizm światopoglądowy.
Odpowiedz
Kid A napisał(a):
DarkWater napisał(a):Ale jak wy uważacie UE chrześcijańska czy ateistyczna?
Moim zdaniem ani taka ani taka. Oby nie stała się tylko w praktyce wspólnotą państw wyznaniowych, a bedzie dobrze. Stawiam na pluralizm światopoglądowy.

Na razie chyba jedynym kandydatem w ue na państwo wyznaniowe jest niejaka kato(kaczo?)landia.
Ze względu na to że unię tworzyły głównie francja i niemcy myślę, że bliżej do ateizmu.

Może lepiej zapytać raczej o Europę Zachonią niż o Unię? Wiadomo, zepsuty zachód...
Odpowiedz
Uważam, że UE nie jest ani chrześcijańska ani ateistyczna. Państwa „starej Unii” są w większości może nie tyle państwami ateistycznymi, co państwami laickimi lub neutralnymi światopoglądowo i taka też jest – przynajmniej moim zdaniem – UE.
Odpowiedz
UE- mieszanina różnych wyznań. Nawet jeśli większość to chrześcijanie to i tak nie nazywałbym jej chrześcijańską.
There's no time to discriminate,
Hate every motherfucker
That's in your way
Odpowiedz
Ja bym obstawiał również za neutralną światopoglądaową. Przecież UE nie narzuca nam wyznania ani nic w tym stylu...
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery

Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości