To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Jestem
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Kosmopolitą
44.29%
62 44.29%
Patriotą
29.29%
41 29.29%
Nacjonalistą
5.71%
8 5.71%
Inne
11.43%
16 11.43%
Sam nie wiem
9.29%
13 9.29%
Razem 140 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patriotyzm - absurd i głupota
#81
idiota napisał(a):a czymże skała zaskarbiła sobie twój szacunek?

Byciem elementem różnorodności.

Teoretycznie, Bozia mógłby stworzyć inny świat, składający się tylko z wody i żywych istot. Byłyby w nim inne prawa fizyki i taka planeta zrobiona z wody jakoś trzymała by się w kupie.

Byłabym wtedy rybą: szprotką lub szczupakiem, modliłabym się wtedy do Bozi mową ciała i marzyłabym o Niebie w którym nie zje mnie rekin.
Ohyda!!!Duży uśmiech
Odpowiedz
#82
gąska9999 napisał(a):Moim zdaniem szacunek należy się wszystkiemu: stokrotce, polnej myszy, kawałkowi skały.
W jaki sposób w praktyce okazujesz szacunek "wszystkiemu"? Na przykład temu kawałkowi skały?
Albo, jeszcze lepiej: tasiemcom, prątkom trądu i nowotworom odbytu?
I jakże to nazwać – ten Absolut, tak niepodobny do ciszy lodowców Goethego, do piorunowej na cherubimach toczącej się chmury Mojżeszowego Boga?... Czerwony śmiech – Czarne Maski – Bezdno – jak nazywali autorowie rosyjscy? Karma, jak mówią teozofowie? Czy też „Cosik”, jak nazywała Wieszczka Mara?
Odpowiedz
#83
Enver napisał(a):1.W jaki sposób w praktyce okazujesz szacunek "wszystkiemu"? Na przykład temu kawałkowi skały?
2.Albo, jeszcze lepiej: tasiemcom, prątkom trądu i nowotworom odbytu?

1. Przez staranie się nie byciem bezmyślną!

2. Nie łap mnie za słowa jak prześliczna, przemądrzalska 3letnia dziewczynka!
Odpowiedz
#84
głupoty piszesz i się obrażasz jak ci to wykazać i tyle.

Odpowiedz
#85
Cytat:Nie łap mnie za słowa jak prześliczna, przemądrzalska 3letnia dziewczynka!

Masz jakieś złe doświadczenia z mądrymi, 3-letnimi dziewczynkami? Oczko
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#86
xeo95pl napisał(a):W każdym kraju jest to liczba nieprzekraczająca kilku procent.Za kilkaset lat trudno będzie znaleźć czystej krwi Polaka, Niemca czy Japończyka.

A to teraz tacy istnieją? 8O

Cytat:Ba, trudno będzie znaleźć osobę która jest w 100% "białasem" czy "żółtasem".

Różne kolory skóry powstały w wyniku dostosowania się ludzi do różnych warunków przyrodniczych. Nawet gdybyś wszystkich teraz wymieszał, to i tak po jakimś czasie kolor skóry będzie się zmieniał dostosowując się do takich albo innych warunków. Oczywiście taki proces trwa kawał czasu. A tak w ogóle to kogo obchodzi kolor skóry? Chyba tylko borixona Duży uśmiech
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#87
FlauFly napisał(a):Masz jakieś złe doświadczenia z mądrymi, 3-letnimi dziewczynkami? Oczko

NIEEEEEE!!!!

Ale Enver ma więcej niż 5lat, nawet więcej niż 7!
Odpowiedz
#88
a ty?
bo zachowujesz się na 7 lat.

Odpowiedz
#89
Uśmiech
idiota napisał(a):a ty?
bo zachowujesz się na 7 lat.
7 to zawsze więcej niż 3! Dzięki za pochwałę.

Chociaż, jak by się wtrącił Pan Bozia to nie wiem jak by było, czy byłoby 3>7?
Bo jeszcze nie zapytałam tak dokładnie reprezentantów KrK czy Bozia jest tylko Wszechmocny i Wszechmądry czy też jest poza/ponad logiką i matematyką!
???:evil:

Czasem 7latka potrafi lepiej coś wytłumaczyć 3latce niż dorosły, bo jest bardziej na jej poziomie przystępności informacyjnej.
Widzę, idiota, że zauważyłeś moją elastyczność w gęganiu do Envera!Uśmiech
Odpowiedz
#90
Wy wszyscy zachowujecie się jak dzieci. Skończcie tą głupią dyskuje "ty zachowujesz się jak 3-latka" itp.
Odpowiedz
#91
Buhahaha, właśnie skojarzyłeś mi się z dzieciakiem w przedszkolu, który chce się przypodobać pani przedszkolance.

Ale to tylko moje skojarzenie...
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#92
Enver napisał(a):Albo, jeszcze lepiej: tasiemcom, prątkom trądu i nowotworom odbytu?
Szacunek dla wroga według starych zwyczajów polega na walce z nim.
Swoją drogą wiele mechanizmów wykorzystywanych przez pasożyty jest godna podziwu. Czy to nie AIDS, wirusowe zapalenie wątroby, różne odmiany grypy, ... sprawiają, że nasza wiedza odnośnie zakaźnych chorób wirusowych wciąż się pogłębia? Inhibitory proteazy, odwrotnej transkryptazy czy hemaglutyniny czy neuramidazy są efektem naszej walki z wirusem. Dzięki niemu poznajemy świat na zasadzie potrzeba matką wynalazku. Gdyby środowisko nie stawiało wymagań to prawdopodobnie nie pojawił by się w nim inteligenty mózg. Tak więc każdy składnik świata, w którym istniejemy jest godny pewnej formy szacunku.
W chrześcijaństwie najbardziej lubię to, że nie jest islamem - Pat Condell
Odpowiedz
#93
lumberjack napisał(a):A tak w ogóle to kogo obchodzi kolor skóry?

Kogoś obchodzi. Bez rasizmu, zwyczajny gust. Ale jednak obchodzi. Uśmiech
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#94
co nie znaczy że z tego powodu ktoś jest gorszy.
a partiotyzm bym zrozumiał i zaakceptował jako dążenie do szczęścia "w okolicy", czyli dbanie o rozwój swojego regionu.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#95
Nie miałbym oporów przed zamieszkaniem w innym państwie, ale jak na razie tutaj żyje się całkiem dobrze. Mężni chrześcijanie pilnują żeby różne dziwactwa się nie panoszyły za bardzo i mamy względny spokój. Możemy wyjść wieczorem bez obawy, że ktoś nas zastrzeli dla butów. Klimat i ukształtowanie terenu też niezłe.
Trochę denerwujące jest nasze grzebanie w przeszłości. Dajmy temu spokój i zajmijmy się przyszłością.
Jednak Polska nie jest czymś za co oddałbym życie lub chociaż je narażał.

Odpowiedz
#96
Nie mam nic przeciwko grzebaniu w przeszłości, jeśli wiąże się to tyko z ciekawością historii. "Rozliczaniu" przez widzących czarno-biało kretynów mówię jednak NIE Uśmiech
Odpowiedz
#97
Bart napisał(a):Nie mam nic przeciwko grzebaniu w przeszłości, jeśli wiąże się to tyko z ciekawością historii. "Rozliczaniu" przez widzących czarno-biało kretynów mówię jednak NIE Uśmiech

słuszne słowa. historii, kóta jest po prostu ciekawa - ok
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#98
Bart napisał(a):Nie mam nic przeciwko grzebaniu w przeszłości, jeśli wiąże się to tyko z ciekawością historii. "Rozliczaniu" przez widzących czarno-biało kretynów mówię jednak NIE Uśmiech
Czy zgadzasz się, że jak ktoś kogoś zamordował rok temu, to powinien zostać rozliczony z tego czynu? Jeśli tak, to co ci przeszkadza rozliczenie ludzi odpowiedzialnych za morderstwa dokonane kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt lat temu? Co jest takiego kretyńskiego w tym, że antykomuniści chcą sprawiedliwości - ukarania czerwonych skurwieli, m. in. komunistycznych sędziów, którzy dokonywali sądowych mordów?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#99
lumberjack napisał(a):Czy zgadzasz się, że jak ktoś kogoś zamordował rok temu, to powinien zostać rozliczony z tego czynu? Jeśli tak, to co ci przeszkadza rozliczenie ludzi odpowiedzialnych za morderstwa dokonane kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt lat temu? Co jest takiego kretyńskiego w tym, że antykomuniści chcą sprawiedliwości - ukarania czerwonych skurwieli, m. in. komunistycznych sędziów, którzy dokonywali sądowych mordów?

Moim zdaniem to takie obrażenie się, że dyktatura nie jest demokracją.
Albo należy uznać, że skoro PRL było państwem komunistycznym to wszyscy, którzy służyli temu komunistycznemu państwu popełnili przestępstwo np. sportowcy. Albo, że służenie komunistycznemu państwu przestępstwem nie było i trzeba pogodzić się z tym, że wydawanie wyroków, decyzji czy zatrzymywanie na podstawie przepisów urągających jakiemukolwiek poczuciu sprawiedliwości i praworządności nie może być karalne.

Jeśli, ktoś rzeczywiście próbował obalić komunizm siłą, np. z karabinem w ręku i został za to tak a nie inaczej osądzony to po prostu należy się z tym pogodzić. Tak samo ten martwy już bandyta Pinochet nie powinien być sądzony za utrzymywanie ładu w swojej dyktaturze ( i w zasadzie za to go chyba nie sądzono, tylko za narkotyki, malwersacje, bezpośrednie zlecenie morderstwa). Jaruzelski nie nakradł, a szkoda byłoby go za co jeszcze sądzić ;p.
Odpowiedz
Cytat:Moim zdaniem to takie obrażenie się, że dyktatura nie jest demokracją.
Morderstwo pozostaje morderstwem niezależnie od systemu politycznego państwa.

Cytat:Albo należy uznać, że skoro PRL było państwem komunistycznym to wszyscy, którzy służyli temu komunistycznemu państwu popełnili przestępstwo np. sportowcy.
Służenie służeniu nierówne. Przestępstwo przestępstwu nierówne. W takiej sytuacji, gdy PRL zostało Polakom siłą narzucone, gdy nie mieliśmy szans się temu sprzeciwić stawianie oporu było czymś bohaterskim ale niekoniecznym. Większość ludzi wolała przeżyć za cenę podporządkowania się - to postępowanie jest zupełnie innego rodzaju i wagi niż czynne, aktywne wspieranie systemu polegające na mordowaniu przeciwników politycznych.

Co innego szary człowiek, pragnący sklecić koniec z końcem w nowym popapranym systemie, co innego ubek morderca albo profesor donosiciel.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości