To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Czy wierzysz w niepotwierdzona teoriekulistosci Ziemii?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak, mowia tak w TV to musi byc prawda
45.00%
72 45.00%
Nie, Slowo Boze Duży uśmiech i liczne dowody na plaska Ziemie mnie przekonuja
55.00%
88 55.00%
Razem 160 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kłamstwo agentów o kulistości Ziemi
paranoid napisał(a):I co? Zwolennicy hipotezy o kulistości Ziemii zaorani?

Dupa blada, gdyby tak było, to po wejściu na latarnię morską, widzielibyśmy mniejszy obszar, niż przed wejściem. W końcu to kilka dodatkowych metrów "nieprzejrzystego" powietrza do pokonania dla wzroku, tymczasem jest odwrotnie.
Kombinujcie dalej, zamiast marzyć o ryżowym ściernisku ;-)
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
Machefi napisał(a):Dupa blada, gdyby tak było, to po wejściu na latarnię morską, widzielibyśmy mniejszy obszar, niż przed wejściem. W końcu to kilka dodatkowych metrów "nieprzejrzystego" powietrza do pokonania dla wzroku, tymczasem jest odwrotnie.
Kombinujcie dalej, zamiast marzyć o ryżowym ściernisku ;-)
Za bardzo tego nie umiem sobie wyobrazić. Wyjaśnij jak najbardziej łopatologicznie. A z drugiej strony jeśli Ziemia jest płaska, to dlaczego przy zaćmieniu Księżyca rzuca okrągły nań cień?
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
nonkonformista napisał(a):A z drugiej strony jeśli Ziemia jest płaska, to dlaczego przy zaćmieniu Księżyca rzuca okrągły nań cień?
bo jest plaskim kolkiem, dyskiem
Odpowiedz
Yeyckoo napisał(a):bo jest plaskim kolkiem, dyskiem
. No dobrze, to Księżyc musiałby być płasko nad nią lub pod nią*tylko. A zatem my na półkuli północnej powinniśmy go widzieć tylko nad sobą jako dysk, prawda?
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
nonkonformista napisał(a):. No dobrze, to Księżyc musiałby być płasko nad nią lub pod nią*tylko. A zatem my na półkuli północnej powinniśmy go widzieć tylko nad sobą jako dysk, prawda?
nie pamietam
Odpowiedz
Czyli jak popłynę na kraniec Ziemi to spadnę?
Odpowiedz
Jak najbardziej. Taki właśnie los spotkał wszystkie statki zaginione w "trójkącie bermudzkim" i innych miejscach na morzu - na skutek awarii lub błędów w nawigacji zapłynęły zbyt daleko, spadły i teraz orbitują wokół placka ziemskiego. Nie idź w ich ślady, jeśli Ci życie miłe.
Odpowiedz
Fajnie ale szacuje się, że Trójkąt Bermudzki znajduje się na wsch. wybrzeżu USA.

Teraz rozumiem, że filmy powstające w Hollywood to wytwór masonów, którym nie wystarcza już tylko publikowanie swych symboli na dolarach, kościołach i innych budowlach. Ukazują oni prawdę w filmach, na fladze ONZ etc. Szok!

Nie widzimy drugiej strony Księżyca ponieważ również jest płaski, tak?
Odpowiedz
Matador napisał(a):Fajnie ale szacuje się, że Trójkąt Bermudzki znajduje się na wsch. wybrzeżu USA.
Rzuć okiem na mapę - z Trójkąta Bermudzkiego wystarczy popłynąć na południe (w dół) zamiast na wschód (w prawo), by między Tobą a krańcem Ziemi nie stało praktycznie nic. Nie dziwota, że wielu kapitanów popełniło ten błąd, szczególnie pod wpływem bermudzkiego rumu Smutny
Cytat:Teraz rozumiem, że filmy powstające w Hollywood to wytwór masonów, którym nie wystarcza już tylko publikowanie swych symboli na dolarach, kościołach i innych budowlach. Ukazują oni prawdę w filmach, na fladze ONZ etc. Szok!
Niecelna drwina. Masoni nie mają nic wspólnego z wielkim oszustwem kulocjonizmu, za ciency w uszach są.
Cytat:Nie widzimy drugiej strony Księżyca ponieważ również jest płaski, tak?
Brawo, zaczynasz dobrze kombinować.
Cytat:Aha i co z lotami z USA do Japonii na zachód? Powinni spaść....
Wylatują na zachód by utrzymać pozory, potem zawracają i lecą nad kawałkiem Kanady, Grenlandią i Rosją. Te loty zawsze trwają kupę czasu, prawda? Wszystko się zgadza.
Odpowiedz
Matador napisał(a):Czyli jak popłynę na kraniec Ziemi to spadnę?
Oczywiście.
Jak w słynnej sekwencji z "Sensu życia" Monty Phytona, w której zrewoltowany bank "Crimson Permanent Assurance" wypłynął na ocean.

Potem jest ujęcie jak dopływa do krańca i spada w przepaść ze słowami "i płynąłby bez końca gdyby nie to, że pewne koncepcje dotyczące kształtu Ziemi okazały się zupełnie chybione".
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Jestem w stanie to uwierzyć bo nie jestem betonowym matołem zmanipuolwanym przez media.
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć co z tymi piramidami, no ale to już pewnie nie w tym temacie takie dyskusje.
Odpowiedz
Matador napisał(a):Jestem w stanie to uwierzyć bo nie jestem betonowym matołem zmanipuolwanym przez media.
Tak trzymać! Niewielu ludzi ma w dzisiejszych czasach dość otwarty umysł, by zanegować pewne fundamentalne dogmaty.
Cytat:
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć co z tymi piramidami, no ale to już pewnie nie w tym temacie takie dyskusje.
Pytaj śmiało, może ktoś będzie w stanie Ci odpowiedzieć.
Odpowiedz
Piramidy to zamaskowane urządzenia Reptalian, którzy za pomocą ukrytych mechanizmów monitorują rozwój ludzi.
Stawianie ogromnej kupy kamieni tylko po to, aby po śmierci w niej zostać pochowanym jest kompletnie bez sensu!
Odpowiedz
Przytachanie klocka ważącego kilkanaście ton mija się z ogólnie pojmowaną logiką.
[Obrazek: MayanBeam.jpg]

Zdjęcie wykonano podczas trwania dziwnych odgłosów, których domniemanym źródłem są piramidy.
Gdzieś czytałem, że konstrukcja samych piramid jest perfekcyjna jeśli chodzi o wartości matematyczne.
Jak to człowiek mało wie z powodu tych oszołomów ukrywających prawdę...

Po jaką cholerę amerykanie dodali piramidę do dolara?
Odpowiedz
Matador napisał(a):perfekcyjna jeśli chodzi o wartości matematyczne.
A Ziemia jest doskonałym kwadratem. Kwestia tylko odpowiedniego zaokrąglenia wartości :]

BTW, niedawno widziałem ciekawy film nt. koncepcji budowy piramid.
https://www.google.pl/search?hl=pl&sourc...=&gs_rfai=
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
@up,
Cytat:Piramida stoi prawie dokładnie na osi Północ-Południe. Odchylenie, od strony północnej 2'28" na północny-zachód i od strony południowej 1'57" na południowy-zachód, jest podawane niekiedy za błąd. Jednakże jest to skutek dryfu kontynentów. Kiedyś Wielka Piramida stała dokładnie na osi N-S.
Południk biegnący przez piramidę jest najdłuższym biegnącym przez ląd. Dzieli on jednocześnie morza i kontynenty na dwie równe części.
Kąty piramidy dzielą Deltę Nilu na dwie równe części.
Leży ona w centrum masy lądu stałego Ziemi.
Południk przechodzący przez środek piramidy tworzy z
równoleżnikiem przechodzącym przez piramidę Mykerinosa i z linią prostą łączącą te dwa punkty trójkąt pitagorejski.
Stosunek długości i objętości piramidy odpowiada stosunkowi promienia do powierzchni koła.
Wysokość piramidy razy 10 do dziewiątej potęgi (miliard) jest równa średniej odległości Ziemi od Słońca.
Masa sarkofagu pomnożona przez 10 do piętnastej potęgi (biliard) jest równa masie Ziemi.
Piramida jest zegarem słonecznym, pokazującym pory i długość roku.
Odległość do bieguna N jest równa odległości do środka Ziemi i odległości od bieguna do środka Ziemi.
Obwód podstawy podzielony przez podwójną wysokość daje liczbę Pi=3,14169.
Piramida od końca lutego do połowy października nie rzuca w południe żadnego cienia.
Długość boku podstawy wynosi 365,342 łokci egipskich i jest równa liczbie dni roku słonecznego w tropikac
Odpowiedz
Matador napisał(a):Wysokość piramidy razy 10 do dziewiątej potęgi (miliard) jest równa średniej odległości Ziemi od Słońca.
To metody w stylu: weź wysokość piramidy, pomnóż przez 100 i sprawdź do czego pasuje. Potem analogicznie przez 1000, potem przez 10000 itd.

Trzeba by też wszystko sprawdzić. Odnośnie powyższego cytatu:
Szacuje się, że po wybudowaniu wysokość piramidy wynosiła 146m (z czasem spadła). Średnia odległość Ziemi od Słońca wynosi 149 mln km. I to ma być perfekcyjna dokładność? Jak ci kosmici budowali statek kosmiczny? Na oko? :lol2:
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
Ja tam niczego uparcie nie udowadniam. Po prostu dziele się znalezionymi informacjami. Mam świadomość tego, że mogą być warte tyle co większość informacji dostępnych dla publicznej widowni.
Odpowiedz
Kiedy byłem w Kairze i pojechaliśmy oglądać piramidy, reszta ekipy weszła do środka a ja samotnie krążyłem dookoła piramidy Cheopsa.
I wtedy złapały mnie straszne konwulsje jelitowe - dostałem potężnej sraczki.
To była czysta metafizyka i zapewne działanie sił kosmicznych.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Kiepski temat do drwin sobie obrałeś.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości