To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Czy wierzysz w niepotwierdzona teoriekulistosci Ziemii?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak, mowia tak w TV to musi byc prawda
45.00%
72 45.00%
Nie, Slowo Boze Duży uśmiech i liczne dowody na plaska Ziemie mnie przekonuja
55.00%
88 55.00%
Razem 160 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kłamstwo agentów o kulistości Ziemi
#41
HA !

to czy ziemia jest kula czy jest płaska czy wklęsła to tylko błahostki, niewarte toczenia piany. Ja już dawno pisałem że bez względu jak wysoko wyjdziemy ziemia zawsze jest płaska. Jak ktoś jest dobry to znajdzie ten post.

Pozważniejszym dylematem jest istota wymiarów, konkretniej iluzoryczna głebia jest nią naprawde, czyli głębią ? I nie pisze tego w kontekscie przestrzeni czy jej istnienia, ale jej właścicowiości strikte. Mam nadzieje że wyrażam się jasno i precyzyjnie.

No ale jest już chyba wątek na ten temat powiązany z czasem, więc nie będe tutaj offtopował. Kurde, trzeba trzymać jakiś merytoryczny trzymający się poziomu temat.
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
#42
Aktynie, umyka Twej uwadze niepodważalny fakt, że właściwości głębi wymiarów jako afirmacji Absolutu nie da się rozpatrywać w oderwaniu od aberracji dziewięciopłaszczyznowej czasoprzestrzeni korelującej z kontinuum materii...

A wracając do tematu... I co teraz, kulocjoniści? Zatkało kakało? Gdzie jest teraz Wasza kula?!
Odpowiedz
#43
Hastur: bredzisz. Ten problem jest już dawno rozwiązany.

Tu fragmenty:

Batailleist `powerful communication’ in the works of Tarantino Wilhelm von Junz Department of Deconstruction, University of Massachusetts, Amherst

1. Tarantino and realism

The main theme of the works of Tarantino is not discourse, as textual objectivism suggests, but neodiscourse. But McElwaine[1] states that we have to choose between Batailleist `powerful communication’ and postdeconstructive dematerialism. An abundance of discourses concerning the role of the reader as artist exist. It could be said that Bataille promotes the use of realism to deconstruct sexual identity. Sontagist camp suggests that narrativity has objective value. However, the subject is interpolated into a that includes reality as a reality.

2. Realities of stasis

In the works of Tarantino, a predominant concept is the distinction between creation and destruction. Any number of theories concerning cultural discourse may be discovered. Therefore, the subject is contextualised into a that includes truth as a totality. Foucault suggests the use of realism to attack sexism. But the subject is interpolated into a that includes sexuality as a whole. Sartre promotes the use of realism to modify and deconstruct class. Thus, the premise of neocapitalist situationism implies that the goal of the observer is social comment, given that truth is interchangeable with culture. The subject is contextualised into a that includes reality as a paradox. It could be said that a number of discourses concerning the difference between society and sexual identity exist.

Niestety, nie mam dostępu do dalszej części tej pracy w formacie elektronicznym. Tutaj co jakiś czas pojawiają się nowe artykuły na ten temat: http://www.elsewhere.org/pomo/
I jakże to nazwać – ten Absolut, tak niepodobny do ciszy lodowców Goethego, do piorunowej na cherubimach toczącej się chmury Mojżeszowego Boga?... Czerwony śmiech – Czarne Maski – Bezdno – jak nazywali autorowie rosyjscy? Karma, jak mówią teozofowie? Czy też „Cosik”, jak nazywała Wieszczka Mara?
Odpowiedz
#44
[Obrazek: sharkkzx.jpg]
Odpowiedz
#45
Ja bym to dał do działu humor.
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
#46
Może ktoś podać normatywne i oficjalne źródła, w których jakiś ważny wierzący twierdzi iż ziemia jest płaska? Bardzo byłbym zainteresowany.

Odpowiedz
#47
ziemie są jak pudełko czekoladek - Nigdy nie wiadomo na którą się trafi
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#48
Hadrian, z tego co się orientuję kulocjonistyczna propaganda skrupulatnie cenzuruje we wszystkich mediach wypowiedzi niezgodne z ustalonymi przez nią dogmatami. Dziwne że ten temat utrzymał się tak długo... Ale agenci masoneri już sugerują zdeprecjonowanie zawartej w nim mądrości poprzez przeniesienie do działu "Humor" Smutny
Odpowiedz
#49
Ja by sugerował przeniesienie do nieistniejącego działu choroby psychosomatyczne ateistów i ich fałszowanie i przeinaczania rzeczywistości względem kościoła do granic absurdu.

Odpowiedz
#50
Hadrian kolejnym agentem masoneri w tym wątku Smutny Cóż za szeroko zakrojona kampania oszczerstw i szerzenia nienawiści. Wyszydzanie, zarzucanie kłamstwa wobec Kościoła, sugerowanie choroby psychicznej, aż strach pomysleć do jakich kroków posuną się jeszcze kulocjoniści by zamknąć usta prawdzie...
Odpowiedz
#51
Hadrian napisał(a):Może ktoś podać normatywne i oficjalne źródła, w których jakiś ważny wierzący twierdzi iż ziemia jest płaska? Bardzo byłbym zainteresowany.
phi, każdy wie, że Ziemia jest płaska...

Hasturze, żeby to kłamstwo było zarzucane tylko Kościołowi! to jest sprzeciwianie się Boskiej Księdze! niewybaczalne.
Odpowiedz
#52
Cytaty Raduś.

Odpowiedz
#53
Masz sporo w pierwszym poście tego tematu. Gdybyś przejawił odrobinę dobrej woli znalazłbyś je w 5 sekund, ale oczywiście prościej jest pozostać ignorantem...
Odpowiedz
#54
No i gdzie tam jest napisane o płaskiej ziemi?

"co mieszka nad kręgiem ziemi...
On rozciągnął niebiosa jak tkaninę
i rozpiął je jak namiot mieszkalny."

Po drugie parę razy występuje w biblii opis o "4 narożnikach ziemi", co może znaczyć tyle, co 4 kierunki pn, pd, wsch, zach. Taki cwaniaczek założył ten temat, że rzucił cytat, który obala jego argumentację. Gratuluje autorowi jego zdolności. Poza tym w tej księdze częto używany jest język poetycko-literacki.

Odpowiedz
#55
Cytat:No i gdzie tam jest napisane o płaskiej ziemi?

"co mieszka nad kręgiem ziemi...
On rozciągnął niebiosa jak tkaninę
i rozpiął je jak namiot mieszkalny."
Dokładnie - nad kręgiem, nie kulą. Mam nadzieję, że wyjaśniać Ci różnicy między jednym a drugim nie muszę, chociaż po kulocjonistach wszystkiego można się spodziewać...
Cytat:Po drugie parę razy występuje w biblii opis o "4 narożnikach ziemi", co może znaczyć tyle, co 4 kierunki pn, pd, wsch, zach.
I że niby w jakikolwiek sposób świadczy to przeciwko płaskości Ziemi? Nie wydaje mie się. Oczywiście nie chodzi tu o narożniki w sensie dosłownym, bo Ziemia jest plackiem krągłym, ale kierunki świata nie są w jakikolwiek sposób dowodem na absurdalną kulistość.
Cytat:Taki cwaniaczek założył ten temat, że rzucił cytat, który obala jego argumentację. Gratuluje autorowi jego zdolności. Poza tym w tej księdze częto używany jest język poetycko-literacki.
Nic niczego nie obala. Wszystko jest logiczne do bólu. Tylko taki zatwardziały kulocjonista jak Ty może to negować.
Odpowiedz
#56
Hastur napisał(a):Dokładnie - nad kręgiem, nie kulą. Mam nadzieję, że wyjaśniać Ci różnicy między jednym a drugim nie muszę, chociaż po kulocjonistach wszystkiego można się spodziewać....

Myślę, że powołujesz się na logikę poniżej, ale mało o niej wiesz. Ja mam nadzieję, że krąg to zakreślanie okręgu, a nie opłakości.


Hastur napisał(a):I że niby w jakikolwiek sposób świadczy to przeciwko płaskości Ziemi? Nie wydaje mie się. Oczywiście nie chodzi tu o narożniki w sensie dosłownym, bo Ziemia jest plackiem krągłym, ale kierunki świata nie są w jakikolwiek sposób dowodem na absurdalną kulistość. Nic niczego nie obala. Wszystko jest logiczne do bólu. Tylko taki zatwardziały kulocjonista jak Ty może to negować...

Co ma świadczyć? Skoro nie siadczy o płaskości? Koniec tematu. Najpierw udowodnij, że swiadczy o płaskości. A "narożniki" jak najbardziej są 4 w sensie kierunków pn,pd,wsch,zach. Może przeczysz?
Jakieś głupkowate wąty w kierunku teistów i wierzących, które nie mają pokrycia w faktach. Trduno nie każdy potrafi się pozbyć chorych uprzedzeń do normalnych ludzi. Za to do wszelkiej maści zboczuchów już łatwiej...

Odpowiedz
#57
Cytat:Myślę, że powołujesz się na logikę poniżej, ale mało o niej wiesz. Ja mam nadzieję, że krąg to zakreślanie okręgu, a nie opłakości.
To zdanie to całkowity bełkot. Nie wiem o co Ci chodzi, ale jeżeli próbujesz zapytać mnie o różnicę między okręgiem a kulą to powiem Ci, że okręg leży na płaszczyźnie (czyli: jest prawidłowym odwzorowaniem płaskiego kształtu Ziemi), a kula to figura przestrzenna. Jeżeli to o to Ci chodziło to mam szczerą nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości, jeżeli zaś o coś innego to napisz to po ludzku, do diaska.
Cytat:Co ma świadczyć? Skoro nie siadczy o płaskości? Koniec tematu. Najpierw udowodnij, że swiadczy o płaskości.
To Ty wspominasz o "narożnikach Ziemi", wspomnianych kilkakrotnie w Bibli. Ja już to zinterpretowałem w sposób nieodbiegający od jak się okazuje Twojego (kierunki świata), myślałem że Twoja interpretacjia będzie inna, że w jakiś pokrętny sposób wysnujesz z tych słów mądrości kłamliwą naukę o kuli, jednak nie. Ty zamiast tego bredzisz coś o tym, że to JA MAM interpretować to na korzyść płaskiej Ziemi. Jesteś niepoważny, ale czego się spodziewać po człowieku który wierzy, że mieszka na kulce zawieszonej w próżni? :mrgreen:
Cytat:Jakieś głupkowate wąty w kierunku teistów i wierzących, które nie mają pokrycia w faktach. Trduno nie każdy potrafi się pozbyć chorych uprzedzeń do normalnych ludzi. Za to do wszelkiej maści zboczuchów już łatwiej...
Trudno nie mieć uprzedzeń do masonerii mamiącej większość ludzkości fałszywą astronomią. I o ile dobrze zrozumiałem ostatnie zdanie (Twój bełkotliwy, pełen błędów styl pisanie utrudnia zadanie), ale chyba własnie dorzuciłeś kolejną obelgę do zbioru kłamstw rozpowiadanych o płaskoziemianach przez kulocjonistów Smutny
Odpowiedz
#58
Cytat:Ja mam nadzieję, że krąg to zakreślanie okręgu, a nie opłakości.

Od kiedy to okrąg jest figurą przestrzenną?
nil melius est quam cum ratione tacere

nil mirari, nil indignari, sed intellegere
Odpowiedz
#59
Hastur napisał(a):To zdanie to całkowity bełkot. Nie wiem o co Ci chodzi, ale jeżeli próbujesz zapytać mnie o różnicę między okręgiem a kulą to powiem Ci, że okręg leży na płaszczyźnie (czyli: jest prawidłowym odwzorowaniem płaskiego kształtu Ziemi), a kula to figura przestrzenna. Jeżeli to o to Ci chodziło to mam szczerą nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości, jeżeli zaś o coś innego to napisz to po ludzku, do diaska.To Ty wspominasz o "narożnikach Ziemi", wspomnianych kilkakrotnie w Bibli. Ja już to zinterpretowałem w sposób nieodbiegający od jak się okazuje Twojego (kierunki świata), myślałem że Twoja interpretacjia będzie inna, że w jakiś pokrętny sposób wysnujesz z tych słów mądrości kłamliwą naukę o kuli, jednak nie. Ty zamiast tego bredzisz coś o tym, że to JA MAM interpretować to na korzyść płaskiej Ziemi. Jesteś niepoważny, ale czego się spodziewać po człowieku który wierzy, że mieszka na kulce zawieszonej w próżni? :mrgreen: Trudno nie mieć uprzedzeń do masonerii mamiącej większość ludzkości fałszywą astronomią. I o ile dobrze zrozumiałem ostatnie zdanie (Twój bełkotliwy, pełen błędów styl pisanie utrudnia zadanie), ale chyba własnie dorzuciłeś kolejną obelgę do zbioru kłamstw rozpowiadanych o płaskoziemianach przez kulocjonistów Smutny

To ja ci powiem, że jeśli nakreślimy odpowiedno dużo okręgów pod odpowiednim kątem to otrzymamy kulę. Zinterpretowałeś jak typowy gad nie znający się na rzeczy. Tyle w temacie. Ta odpowiedz jest także dana Sagowi. Tyle, że bez gada itp Oczko

Odpowiedz
#60
Cytat:To ja ci powiem, że jeśli nakreślimy odpowiedno dużo okręgów pod odpowiednim kątem to otrzymamy kulę.
Nieskończenie wiele okręgów, chciałeś powiedzieć. I nawet co do tego nie jestem pewny, bo zawsze na jakimś stopniu będzie "prześwitywało".
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości