To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Portal Ewolucyjny
#1
Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem utworzenia portalu internetowego o tematyce ewolucyjnej. Niektórych może zdziwić ksywka xenomorph'a a chyba bardziej to, że próbuje on mowić coś o ewolucji, de facto nic o niej nie wiedząc, ci którzy mnie znają wiedzą że od dawna temat mnie fascynuje i pochłania mój wolny czas, nie będę dzielił się tutaj swoimi refleksjami, chciałem zasięgnąć opinii i pomocy. Domena jest praktycznie do kupienia, zadbam o jej wykup itd. Potrzebuję ludzi, którzy po prostu merytorycznie wesprzą moją inicjatywę. I tutaj moje ukłony w stronę pilastra, avidala itd. Eseje, teksty, translacje itd.

Z pewnością chciałbym zachować obiektywizm a co za tym idzie nie chciałbym bratać portalu z racjonalista.pl czy ateista.org

Wydaje mi się że od czasu upadku i zniknięcia bardzo dobrej stronki ewolucja.org nie ma w polskim świecie internetowym żadnego rzetelnego portalu który popularyzowałby ewolucję.

Wszystkich chętnych zapraszam do współpracy.

pzdr
Odpowiedz
#2
Idea jest świetna, ja osobiście nie pomogę szczególnie, lecz życzę powodzenia.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#3
Ja mogę skrobnąć coś o kilku pułapkach w potocznym pojmowaniu doboru naturalnego (nie wygrywa ten, który jest najlepiej przystosowany do środowiska, tylko ten, kto wykosi konkurencję; dryf genetyczny; itp.) ale będzie to raczej pogląd hmm... hobbysty amatora niż kogoś doświadczonego.

Nie ukrywam, że i dla mnie stanowiłoby to pewnego rodzaju przygodę, ale jeżeli zostanę dopuszczony do udziału, postaram się dać z siebie wszystko.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#4
Kiedyś zachęcałem avidala do załozenia czegoś takiego, ale się wykręcał brakiem czasu i obowiązkami. Może, jezeli kto inny będzie prowadził projekt ze strony "technicznej" da się avidal namówić? Jest osobą najbardziej kompetentną, bo nie tylko posiada odpowiedni zasób wiedzy, ale też ma talent publicystyczny do jej przedstawienia.

Moja wiedza w temacie jest generalnie mniejsza od avidalowej, chociaż udało mi się uzyskać chwilową przewagę dzięki przestudiowaniu Futuymy. Uśmiech. Mniej byłbym chętny do prezentowania ewolucji jako takiej (i tak nie przeskoczę avidala), a bardziej do prezentowania TE na pewnym tle społecznym, jak to zresztą na swoim blogu czynię.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#5
Parę lat temu (kiedy jeszcze chodziło mi po głowie zorganizowanie jakichś eventów z okazji DD Duży uśmiech) wymieniłem kilka maili z ludźmi z http://ewolucja.org/ - być może oni nadal żyją i dałoby się ich reaktywować Uśmiech Ze swej strony służę słusznych rozmiarów bazą artykułów z rozmaitych periodyków, a także darmowym hostingiem na naszym serwerze.

No i, ma się rozumieć, reklamą na zaprzyjaźnionym ateista.pl Oczko
Odpowiedz
#6
Bart napisał(a):Parę lat temu (kiedy jeszcze chodziło mi po głowie zorganizowanie jakichś eventów z okazji DD Duży uśmiech) wymieniłem kilka maili z ludźmi z http://ewolucja.org/ - być może oni nadal żyją i dałoby się ich reaktywować Uśmiech Ze swej strony służę słusznych rozmiarów bazą artykułów z rozmaitych periodyków, a także darmowym hostingiem na naszym serwerze.

No i, ma się rozumieć, reklamą na zaprzyjaźnionym ateista.pl Oczko

Karol Sabath niestety nie żyje Smutny
Świat nie potrzebuje Ciebie, nie potrzebuje Nikogo.

[SIZE="1"]http://chomikuj.pl/em_en[/SIZE]
Odpowiedz
#7
Uuu... Nie wiedziałem Smutny Ale palnąłem...
Odpowiedz
#8
Pomysł chwalebny, ale nie wróżę sukcesu. To będzie amatorszczyzna i powielanie tego, co można znaleźć w literaturze, jesli tylko się chce. Kto będzie chcial czytac wypociny garstki jako tako zorientowanych entuzjastów?
A ja naprawdę nie mam czasu. Tutaj pisze sobie na luzaka, bez zobowiązań, bez presji. Nie mam możliwości, albo zwyczajnie mi się nie chce, to się nie udzielam. Wielokrotnie zmuszony jestem przerywać, bo własnie synek wrócił z piaskownicy, albo córeczka się zbudziła i piszczy: i tak się jakoś składa, ze prawie zawsze przywoluje tatę, nie mamę. Rodzic dwojga maluchów nie ma lekko...
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#9
avidal napisał(a):Kto będzie chcial czytac wypociny garstki jako tako zorientowanych entuzjastów?

To zalęzy od formy. Gdyby była lekk, łatwa i przystępna, bez zawodowego żargonu, a przy tym drapiezna publicystycznie, mogłoby się udać.

Ale oczywiscie trzeba by włożyc w to duuużo pracy.

Cytat:A ja naprawdę nie mam czasu. Tutaj pisze sobie na luzaka, bez zobowiązań, bez presji. Nie mam możliwości, albo zwyczajnie mi się nie chce, to się nie udzielam.

Tym bardziej zachęcam do stworzenia nie jakiejś cyklicznej formy publikacji, która faktycznie wymaga niesłychanej systematyczności, ale właśnie napisania czegoś w rodzaju "Futuymy dla dzieci", do czego avidal jest predysponowany jak mało kto.

Pomyśl o tym, jak chciałbyś opowiedziec o ewolucji swoim dzieciom i to zapisz. Kawałkami, nie śpiesząc się.

Cytat: Wielokrotnie zmuszony jestem przerywać, bo własnie synek wrócił z piaskownicy, albo córeczka się zbudziła i piszczy: i tak się jakoś składa, ze prawie zawsze przywoluje tatę, nie mamę.

O czym to świadczy z ewolucyjnego punktu widzenia? :>
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#10
pilaster napisał(a):To zalęzy od formy. Gdyby była lekk, łatwa i przystępna, bez zawodowego żargonu, a przy tym drapiezna publicystycznie, mogłoby się udać.

Oczywiście, wydaje mi się ze taki portal może nawet stać się zjawiskiem.

pilaster napisał(a):Tym bardziej zachęcam do stworzenia nie jakiejś cyklicznej formy publikacji, która faktycznie wymaga niesłychanej systematyczności, ale właśnie napisania czegoś w rodzaju "Futuymy dla dzieci", do czego avidal jest predysponowany jak mało kto.

Bingo, licze się oczywiście z dużym poświęceniem i ciężką pracą.


pilaster napisał(a):O czym to świadczy z ewolucyjnego punktu widzenia? :>

Wg Millera wysoce prawdopodobne jest że będzie homoseksualistą :lol2:

pzdr
Odpowiedz
#11
pilaster napisał(a):O czym to świadczy z ewolucyjnego punktu widzenia?
Pewnie o tym, ze nawet tak małe, roczne dziecko, jest juz na tyle elastyczne, aby dokonywać wyboru, ktorego z rodziców łatwiej urobić. Nie ma we mnie wystarczajaco dużo stanowczości, aby opierać się zachciankom córeczki. Mama jest nieco bardziej zdyscyplinowana. Dziecko jest stworzone do tego, aby wykorzystać rodziców tak bardzo, jak się tylko da.
Chyba jestem jednym z "bezzębnych, pozbawionych pazurów ojców, opatentowanym przez Stowarzyszenie Gospodyń Domowych zawodowym świstakiem, który z napalonego ogiera podupadł do żałosnego sadzeniaka" i na dodatek nie staram się tego unikać, mimo że zdaję sobie z tego sprawę. Po prostu tak mi dobrze. W ten sposób chcę się chyba mojej córce przypodobać. I pragnę widzieć uśmiech an jasnej twarzyczce. A ona wyssie mnie do ostatniej kropli, jesli na to pozwolę. Bez litości; na litośc jest jeszcze zbyt mała. Na wampiryzm nie.
Tak więc ważny jest kontekst. Bo oto w nocy, kiedy wyrafinowanie małego potworka jest uśpione i kiedy Nadia budzi się z płaczem, przerażona, krzyczy już tylko jedno : mama!

Mam dwoje dzieci i dopiero teraz rozumiem Seymoura Benzera, genialnego genetyka i cenionego fizyka, który tez miał parkę. Kiedy masz jedno dziecko, zachowuje się jak dziecko. Lecz kiedy masz drugie dziecko, od pierwszego dnia uświadamiasz sobie, że różni się do tamtego. Dwie kombinacje tej samej puli genetycznej są tak diametralnie odmienne. Adi spokojny, nie wadził nikomu, Nadia najdziksze wymyśla swawole. Jednak w chwili trwogi oboje to do mamy najpierw wyciagają ręce.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#12
Rozumiem, że wszyscy kładą kreskę nad tego typu inicjatywą ? Szkoda.

Wg avidala będziemy tylko bandą kretynów, samouków i pasjonatów, którzy coś będą bazgrali na temat ewolucji.
Nie to jednak miałem na myśli. Tekstów jest masę, obiektywnych źródeł, godnych autorów itd. Współpraca to kluczowa sprawa, jaka szkoda, że niektórzy potrafią tylko szczekać na forum a kiedy trzeba odrobiny wysiłku w to w co tak bardzo wierzą, sarkastycznie rozkładają ręce.

pzdr
Odpowiedz
#13
Xenomorph napisał(a):Rozumiem, że wszyscy kładą kreskę nad tego typu inicjatywą ? Szkoda.

Eee tam. Najtrudniej jest rozpocząć. Skoro xeno czuje się na siłach niech założy coś takiego, roześle wici do równych potencjalnych autorów (w końcu nie jeden Sabath był na świecie) i ...zobaczymy. Uśmiech

avidal


Cytat:
Dziecko jest stworzone do tego, aby wykorzystać rodziców tak bardzo, jak się tylko da.

No własnie. A avidal się daje... :lol2:
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#14
Bo lubię. Moja skarby to przecież część mnie, mój ciąg dalszy. To ja w innym wydaniu.
Xenomorph napisał(a):Rozumiem, że wszyscy kładą kreskę nad tego typu inicjatywą ? Szkoda.

Wg avidala będziemy tylko bandą kretynów, samouków i pasjonatów, którzy coś będą bazgrali na temat ewolucji.
Nikogo nie nazwałem kretynem. Ale asów też jakoś nie dostrzegam. Dlatego nie podzielam złudzeń pilastra i Twoich. Niemniej kibicuję pomysłowi. I obym sie mylił. Czas pokaże kto ma rację.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#15
avidal napisał(a):Dlatego nie podzielam złudzeń pilastra i Twoich.

Och, ja jestem przekonany, że xeno się to nie uda, choćby z braku u niego odpowiednich cech charakteru (zegarkowej systematycznosci, anielskiej cierpliwości i oślego uporu).

Co nie oznacza jednak, że sam pomysł jest do bani.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#16
W jakiej formie to widzicie? Podręcznik (rozdziały), eseje, pytanie-odpowiedź, przykłady, aktualności?
W chrześcijaństwie najbardziej lubię to, że nie jest islamem - Pat Condell
Odpowiedz
#17
Wszystkiego po trosze? Sztuczne ograniczenia dotyczące formy krepują kreatywność.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#18
Mam odmienne zdanie. Jeśli coś tworzymy to z myślą o odbiorcach dlatego forma musi być przejrzysta.

Podoba mi się talkorigins.org Są tam krótkie pytania/problemy pogrupowane w kategorie i odpowiedzi na nie lub rozwinięcia z odwołaniami do tekstów źródłowych.
W chrześcijaństwie najbardziej lubię to, że nie jest islamem - Pat Condell
Odpowiedz
#19
Przejrzystosć zalezy od umiejętnosci stylistycznych autora, mniej od tego, czy będzie to esej, czy zestaw pytań i odpowiedzi.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#20
Witam wszystkich po dłuższej nieobecności.

Ponieważ coniektórzy deklarowali się wsparciem finansowym na rzecz portalu ewolucyjnego, podaję zatem numer konta na który można dobrowolnie wpłacać datki na rozwoj wspomnianego przedsięwzięcia. Wstępne ustalenia zawarłem z pilastrem, czekam jeszcze na odpowiedź Barta.

ING BANK Śląski
20 1050 1214 1000 0090 6335 4410

Kilka zasad i uwag odnośnie wpłat :

Wpłacacie dobrowolnie, nikt nikogo nie zmusza do tej płatności.
W tytule podawajcie tylko i wyłącznie nick z forum, wtedy będę wiedział od kogo jest wpływ a co za tym idzie będę mógł to ogłosić na forum i podziękować oficjalnie za wsparcie (chyba że ktoś chce pozostać anonimowy - ale o tym proszę mnie poinformować na priva)

Po co dotacja ?

Każdy z nas jest człowiekiem pracującym lub uczącym się. Każdy z nas zna wartość pieniądza. Byłbym hipokrytą gdybym stwierdził że pieniądze nie są mi potrzebne. Wszelkie wpłaty będą przeznaczone tylko i wyłącznie na rozwój portalu ewolucyjnego, nie będę wystawiał faktur, ponieważ nie prowadze działalności gospodarczej. Chcesz wpłacić - z góry dziękuję.

Sukcesywnie będę pisał ile i jaka kwota poszła na jakie przedsięzwięcie - niestety prowadzenie profesjonalnego portalu internetowego o tak trudnej tematyce wymaga wpływów i jakichś nakładów finansowych. Uważam, że wspólnymi siłami zdołamy uzbierać odpowiednią kwotę by ruszyć z miejsca.

Ze swojej strony gwarantuję, że w przypadku niepowodzenia środki zostaną zwrócone nadawcy. Niektórzy znają mnie już kilka ładnych lat i wiedzą że nie jestem oszustem.

pzdr
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości