To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poborowi do rezerwy
#1
Cytat:Ponadto do rezerwy zostaną przeniesieni poborowi - absolwenci szkół wyższych (przeznaczeni do odbycia przeszkolenia wojskowego absolwentów), którzy ukończyli studia w 2006 roku lub wcześniej, o ile studia rozpoczęli przed rokiem akademickim 2002/2003.


Nie wiem jak wy studenci/uczniowie, ale ja się cieszę jak cholera!
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#2
W sumie to i tak teraz kończąc studia jest tak (np. 3 lub 5 letnie):

1. Masz możliwość w trakcie studiów załapać się na wakacyjne przeszkolenie i wtedy po studiach odrazu wbijają rezerwę.

2. Jeśli nie zgłosiłes sie na szkolenie podczas studiów to wojsko w zależności od zapotrzebowań może po studiach bodajze do kilkunastu miesiecy (nie pamiętam dokładnej liczby) powołać Cię na 3 miesięczne przeszkolenie po którym wbijaja rezerwę. Ale nie musi, bo np. nie będzie miało takiego zapotrzebowania i wtedy te kilkanaście miesięcy trzeba czekać aż wbiją rezerwę a nie można się wtedy legalnie zatrudnić. Ale z tego co wiem to raczej po studiach walą rezerwe jak się ktoś domaga.

Dla mnie takie rozwiązanie nie jest złe. Kończe studia i OD RAZU (nie tak jak teraz że się czeka w zalezności od zapotrzebowania) ide na 4 miesięczne przeszkolenie i mam spokój z wojskiem. Armia poprostu liczy ze czesc studentów może zostanie zawodowymi żołnierzami.
Napisz coś, a powiem Ci jaki jesteś.
Odpowiedz
#3
Dobre i to. Odrywanie kupy ludzi od zajęć na 3/6/9 miesięcy i kierowanie ich do zajęć słabo związanych z obronnością kraju jest bezsensem i cieszę się że czwartej RP która uparcie utrzymuje fikcję powszechnej służby wojskowej po prostu brakuje na wszystko kasy, tak że co jakiś czas musi udzielać swoim obywatelom "amnestii" :wink:

Ale oczywiście na armię zawodową i tak nas nie stać, więc jak kasa będzie to nadal będzie wyrzucana w błoto.
Odpowiedz
#4
Cytat:Ale oczywiście na armię zawodową i tak nas nie stać, więc lepiej nadal wyrzucać kasę w błoto.

Tu dopiero jest logika: http://wiadomosci.onet.pl/1351593,11,item.html :?
Odpowiedz
#5
Przemysław Piela napisał(a):Tu dopiero jest logika: http://wiadomosci.onet.pl/1351593,11,item.html :?
Pięknie, MON-u nie stać na normalną 9-miesięczna bodajże służbę więc proponuje skrócenie jej do 4 m-cy ale za to z rozciągnięciem jej na wszystkich Smutny Mimo wszystko liczę na to że uda im się spełnić jedynie pierwszą część obietnicy :wink:

O ile pamiętam w (niektórych) krajach skandynawskich można odbywać służbę wojskową weekendami. Jak słucham znajomych którzy byli w wojsku parę miesięcy, przez ten czas będąc raz na strzelaniu* to wychodzi mi że program polskiej armii można zrealizować w maksymalnie 2-3 weekndy, a cała reszta to zbędna nadbudowa.

* - nie żebym się upierał że strzelanie to istota armii, ale zwykle jest to jedyna rzecz jaką da się jako tako zakwalifikować jako szkolenie wojskowe
Odpowiedz
#6
Wojsko dla wszystkich? Czas najwyższy spie*****ć z tego kraju :wink: Bieganie po poligonie (bo na naboje kasy nie ma), noclegi w rozpadających się barakach (bo na remont kasy nie ma) i kiepskie zarcie (bo na lepsze kasy nie ma)? Dziękuje, nieskorzystam Język

Nasz rząd jakoś nie daje sobie wbic do głowy oczywistego faktu, że poborowi na współczesnym polu walki do niczego się nie nadają. Nie mówiąc już o tym, że narazie nie ma nas kto zaatakować. Zamaist dozbrajać armię wolą budować kościółki ale poborowym to zmarnować 4 miesiące to są bardzo chętni. Ale czego się spodziewać po PiSie - w końcu mądrością to oni nie grzeszą (prawdę mówiąc, to byle bakteria z mojego kibla jest mądrzejsza niż cała ta partia razem wzięta :lol2: )... Mam nadzieję, że to nie przejdzie. W końcu w kasa chyba się tak szybko nie znajdzie Język
Odpowiedz
#7
Kolejny absurd, najwidoczniej cała Polska jest absurdem. Najwyższa pora aby stąd wyjechać i nie raz pewnie to powiem.

Cytat:prawdę mówiąc, to byle bakteria z mojego kibla jest mądrzejsza niż cała ta partia razem wzięta

Cała partia i ich wierne moherowe berety z Rydzykiem na czele.
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz
#8
Chyba poza naszą armią już tylko armia północno-koreańska idzie na ilość, a nie na jakość. To mają być ogromne pieniądze. Czemu nie wydają tego na nowoczesny sprzęt. Widzę PIS to debile w każdej dziedzinie.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#9
Cytat:O ile pamiętam w (niektórych) krajach skandynawskich można odbywać służbę wojskową weekendami. Jak słucham znajomych którzy byli w wojsku parę miesięcy, przez ten czas będąc raz na strzelaniu* to wychodzi mi że program polskiej armii można zrealizować w maksymalnie 2-3 weekndy, a cała reszta to zbędna nadbudowa.
Z tego co słyszałem od ludzi którzy byli poborowymi to całe strzelanie i resztę obsługi broni śmiało można zrealizować w 2-3 godziny.
Taktyka - na poziomie poborowego jeden weekend powinien starczyć.
Taki poborowy we wspłczesnej wojnie na niewiele się przyda. Przecież ludzie z Hamasu i Al-kaidy są znacznie lepiej wyszkoleni :] Gdyby takich poborowych wysłać na do Iraku i kazać patrolować średnio niebezpieczne miasto to oni nie pożyliby kilku dni. I po co nam takie wojsko? W wypadku wojny to najwyżej mogą robić za ruchome cele które od czasu do czasu odpowiedzą niezbyt celnym ogniem z zabytkowych kałasznikowów.
Obecnie na 9-miesięczne szkolenie poborowego wydaje się 10 tysięcy złotych. Dla porównania w Wielkiej Brytanii (służba nie jest obowiązkowa) na 6-miesięczne przeszkolenie wydaje się po przeliczeniu na złotówki ponad 120 tysięcy złotych. Nawet jeśli założyć trzykrotną różnicę w cenach to i tak wychodzi 4 razy więcej pieniędzy na 1\3 krótsze szkolenie.
z wyposażeniem jest podobnie. Wydaje mi się że wyposażenie polskego poborowego mieściłoby się w najniższej krajowej. A tego nie starczyłoby nawet na karabin który dostaje każdy brytyjski żołnierz piechoty.
Odpowiedz
#10
Czy nasz rząd szykuje się na wojne z Białorusą? A może Polska podbije Rosję? A może rząd widząc spadek popracia wśród młodzieży ogłosił właśnie branke? Albo znaleźliśmy świetny sposób by zatrzymać jak najwięcej młodych w kraju?

Cały świat z niepokojem oczekuje na kolejny ruch naszego supermocarstwa...
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#11
Przemek, zmieiłeś moją wiadomość na wieści tragiczne! :twisted:
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#12
ja mam kat.D. Szczęście w nieszczęściu.
W ogóle przymus odbycia służby wojskowej jest zdumiewającym debilizmem. Mam nadzieję, że po studiach wyjadę z Ciemnogrodu sobie gdzieś na zachód i nie będę się musiał juz coraz co innymi kretynami w rządzie i społeczeństwie przejmować.
charm is deceptive
beauty is fleeting

http://www.youtube.com/watch?v=njuqQFRBcV4
Odpowiedz
#13
juzew napisał(a):przymus odbycia służby wojskowej jest zdumiewającym debilizmem
Zgadzam się kolego miły z tobą całkowicie. Ciekawi mnie czy osoby takie jak jak, które mają pacyfistyczny światopogląd także będą musiały iśc na takie czteromiesięczne przeszkolenie czy będą mogli odbyć zastępczą służbę wojskową np jak to było do tej pory w hospicjum czy szpitalu? Wiecie coś na ten temat?
Odpowiedz
#14
Nie no to już jest przesada Zdezorientowanyhock: Wiedzą , że pójdziesz bo chcesz iść potem na studia :| Nie uciekniesz zaraz po nich .....



hahahahaha a to jeszcze nic Duży uśmiech Czytaliście to ?

http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?pl...s_id=88564


Kocham ich ! Duży uśmiech
[Obrazek: stanleypark.jpg]

Dzięki bogu jestem ateistą

"Indywidualność jest jak choroba -
Indywidualność jest tutaj tępiona ... "
Odpowiedz
#15
brt napisał(a):Nie no to już jest przesada Zdezorientowanyhock: Wiedzą , że pójdziesz bo chcesz iść potem na studia :| Nie uciekniesz zaraz po nich .....



hahahahaha a to jeszcze nic Duży uśmiech Czytaliście to ?

http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?pl...s_id=88564


Kocham ich ! Duży uśmiech

Temat już był gdzieś, ale co to ma do służby wojskowej?
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#16
xjasiux napisał(a):Temat już był gdzieś, ale co to ma do służby wojskowej?

Nie widziałem Duży uśmiech Ale od razu skojarzylo mi się z absurdalnymi pomysłami naszej władzy Duży uśmiech
[Obrazek: stanleypark.jpg]

Dzięki bogu jestem ateistą

"Indywidualność jest jak choroba -
Indywidualność jest tutaj tępiona ... "
Odpowiedz
#17
xjasiux napisał(a):Temat już był gdzieś, ale co to ma do służby wojskowej?
Podejrzewam że autorowi mogło się nasunąć skojarzenie bo w obu przypadkach można dostać parę miesięcy "odsiadki" za nic - po prostu za fakt posiadania nagrywarki lub bycia obywatelem IV RP płci męskiej.
Więc jakiś punkt wpólny jednak jest :wink:
Odpowiedz
#18
Cytat:Wojsko dla wszystkich? Czas najwyższy spie*****ć z tego kraju Bieganie po poligonie (bo na naboje kasy nie ma), noclegi w rozpadających się barakach (bo na remont kasy nie ma) i kiepskie zarcie (bo na lepsze kasy nie ma)? Dziękuje, nieskorzystam

Nie jest do końca tak jak mówisz. W czasie 6 tyg. służby zastępczej byliśmy 3 razy na strzelinicy, mało ale zawsze coś. Wysadzaliśmy ładunki wybuchowe i rzucaliśmy granatami. Na to jednak trochę kasy idzie. Co do warunków to nie są tak złe jak myślisz. Nie wiem jakie warunki mają zwykłe trepy z zasadniczej, ale my mieszkaliśmy w 4 osobowych pokojach z umywalką Uśmiech A co do żarcia to nie było może ono zbyd smaczne, ale wcale nie dlatego, że mało jest kasy na wyżywienie, bo żarcia było baaardzo dużo, tylko od kucharek.


Cytat:Nasz rząd jakoś nie daje sobie wbic do głowy oczywistego faktu, że poborowi na współczesnym polu walki do niczego się nie nadają. Nie mówiąc już o tym, że narazie nie ma nas kto zaatakować. Zamaist dozbrajać armię wolą budować kościółki ale poborowym to zmarnować 4 miesiące to są bardzo chętni. Ale czego się spodziewać po PiSie - w końcu mądrością to oni nie grzeszą (prawdę mówiąc, to byle bakteria z mojego kibla jest mądrzejsza niż cała ta partia razem wzięta )... Mam nadzieję, że to nie przejdzie. W końcu w kasa chyba się tak szybko nie znajdzie

Tu masz 100% racji Uśmiech Poborowi nie nadają się do walki w obecnych czasach. Wojsko powinno być wyspecjalizowane, małe ale silne, skomputeryzowane a przede wszystkim inteligentne. Wojsko poborowe to strata pieniędzy, ale dla studentów to fajna przygoda i mała szkoła życia jeśli ktoś jest przyzwyczajony do lepszych warunków.
Odpowiedz
#19
BoreK napisał(a):Wojsko poborowe to strata pieniędzy, ale dla studentów to fajna przygoda i mała szkoła życia jeśli ktoś jest przyzwyczajony do lepszych warunków.

Ja mieszkam w DS Mrowisko w Opolu i tu standard wysoki nie jestJęzykP ale mi to nie przeszkadza. Wojsko przygodą? Eeeee nie, dzieki! lubie swoje kolorowe włosy za bardzo żeby iść do wojska :lol2:
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości