To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak nam daleko do kontroli nad DNA?
#16
Cytat:by można było dowolnie projektować organizm, to nie jest takie proste.
Jasne, nie twierdzę, że ludzkość od razu za 200 lat będzie mogła dowolnie projektować człowieko-podobne istoty. Najpierw powinno zostać opanowe działanie/kreowanie najprostszych form biologicznych i tak stopniowo do dojdzie się do celu czyli "poziomu człowieka".

Cytat:W komputerze wszystko jest w miarę podzielone, uporządkowane. Można zmienić jedną wartość tak, by wszystko inne pozostało na swoim miejscu.
No niestety nie jest do końca tak jak piszesz.
Można zmienić poszczególne wartości, bez "dotykania" reszty, ale nie będąc autorem "dzieła" nigdy nie można mieć pewności, że wprowadzona zmiana wykonuje tylko to co chcieliśmy, a nie ma wpływu na inne procesy.
Np. kiedyś musiałem dostać się do bazy danych udostępnianych przez aplikację dostępową. Hasło podawane przez użytkownika przy starcie tej aplikacji zostało zapomniane, więc po analizie kodu maszynowego aplikacji zamienionego na język troszkę wyższego poziomu, odnalazłem fragment, który decydował czy podane hasło jest właściwe czy nie i zmodyfikowałem go tak, aby aplikacja dawała dostęp do danych niezależnie od prawidłowości podanego hasła. I tak ucieszony uruchomiłem aplikację, wpisałem losowe hasło, program je zaakceptował, ale po chwili całkowicie się rozsypał. Moje modyfikacje skierowały tok wykonywania programu na zupełnie inne tory, które nie były przeznaczone przez autora do tego celu.

Cytat:musimy zająć się białkami, enzymami, bo to one odpowiadają za kształt naszego organizmu
Cytat:Z białkami jednak nie jest tak łatwo.
Cytat:symulacja wszystkich reakcji zachodzących w organizmie
Zgadzam się. Uważam, że najważniejsze jest poznanie chemicznych zasad działania "podstawowych" elementów typu białka, po to aby można było budować wirtualne, komputerowe symulacje. Nie prowadzić badań w laboratorium tylko w wirtualnym świecie, bo to jest szybsze, tańsze, prostsze, a co najważniejsze w finalnej fazie - etyczne.

Cytat:Cóż, to pytanie do informatyków, mnie się wydaje że ludzkość tego nie dokona.
Jasne, że dokona Uśmiech
Jeżeli po półwieczu od czasu wprowadzenia pojęcia kodu DNA, kod ten człowieka został zsekwencjonowany, jeżeli wydajność komputerów podwaja się co dwa lata, to wszystko idzie w bardzo, bardzo dobrym kierunku.

Cytat:mnie się wydaje że ludzkość tego nie dokona.
A mnie się wydaje, że dokona.
Bo gatunek, który zyskał świadomość swojej niedoskonałości (długość życia, podatność na choroby, itd.) oraz tego, że istnieje możliwość przeprojektowania samego siebie, będzie zawsze dążył do udoskonalenia za wszelką cenę. To dążenie będzie znacznie silniejsze od tego dotyczącego poznawania najodleglejszego wszechświata, eksploracji kosmosu, bo dopiero wydłużona i ulepszona egyzstencja (jednostki) umożliwia dalsze wykonywanie jakichkolwiek innych czynności Uśmiech
Zamierzam stworzyć mężczyznę i kobietę z grzechem pierworodnym. Następnie zamierzam zapłodnić kobietę samym sobą, tak abym mógł się narodzić. Będąc człowiekiem, zabiję się w ramach ofiary dla samego siebie aby ocalić Cię od grzechu na który Cię początkowo skazałem... TA DA!!!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez kmat - 25.02.2020, 03:50
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez Rita - 13.06.2009, 12:54
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez sychu - 13.06.2009, 13:02
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez Rita - 13.06.2009, 16:53
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez avidal - 13.06.2009, 16:57
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez avidal - 13.06.2009, 21:42
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez makana - 19.06.2009, 09:30
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez zefciu - 11.01.2010, 13:39
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez zefciu - 11.01.2010, 14:21
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez Rita - 12.01.2010, 11:29
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez NotInPortland - 12.01.2010, 23:20
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez Rita - 15.01.2010, 00:26
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez Rita - 16.01.2010, 18:44
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez Rexerex - 17.01.2010, 13:06
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez Rita - 17.01.2010, 13:52
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez Rita - 18.01.2010, 12:57
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez D.O.A. - 07.02.2010, 02:01
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez Rexerex - 07.02.2010, 16:12
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez marcinp - 07.02.2010, 16:14
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez Rexerex - 16.06.2010, 16:49
Jak nam daleko do kontroli nad DNA? - przez Rexerex - 19.06.2010, 18:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości