To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawa autorskie & patentowe vs infoanarchizm (oraz nurty pokrewne)
Ciekawe czy pisarze dostają jakąś kasę z kserokopiarek :roll:

O ile jestem przeciwny cebulactwu, to ta całą opłata reprograficzna wydaje mi się zupełnie wzięta z Księżyca. Moim zdaniem, jeśli kupię sobie album muzyczny czy film to mam prawo go puścić każdemu znajomemu. I tyle razy, ile mi się podoba, bo licencja nie precyzuje przecież ile razy można odsłuchać daną piosenkę czy odtworzyć konkretny film (nie określa też liczby osób, które mogą obejrzeć film). To co moim zdaniem jest nieuczciwe to masowe kopiowanie albumu/filmu/gry, a już największym draństwem są torrenty. Kopiowanie - dlatego, że zazwyczaj ingeruje się w format i jakość i tym samym narusza się integralność utworu, a nawet jeśli się nie naruszy (co jest mało prawdopodobne, ale dla dobra dyskusji załóżmy taką sytuację, że ktoś ma świetny sprzęt kopiujący), to zwielokrotni liczbę egzemplarzy, które nie zostały nabyte w sklepie.
A dlaczego torrenty to agar odżywczy dla cebulaków, chyba nie trzeba tłumaczyć.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Prawa autorskie & patentowe vs infoanarchizm (oraz nurty pokrewne) - przez exodim - 23.01.2014, 20:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości