To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Bóg urojony" w Polsat News
#41
pilaster napisał(a):A jego oponenci byli tak mizerni intelektualnie (trudno zresztą spodziewać się, żeby było inaczej), że nawet nie potrafili tej perfidii wytknąć :]

Nie wytknęli skutecznie bo najpierw prowadząca im nie pozwoliła. W części 1 ksiądz w 09:29 wysnuwa swoją tezę i w 10:03 oni pytają skąd ją wziął. To prawda, że poddali się, ja bym nie pozwolił na pozostawienie tego tak i wiem co najprawdopodobniej wówczas zrobiłby ksiądz Dziewiecki - odmówiłby mi powagi, to jego stała taktyka. Potem, w 00:40 cz. 2 Majmurek ponownie próbuje dopytać skąd ksiądz wytrzasnął swoją "definicję", Szwajcer zawtórował i w 01:28 Dziewiecki ucina: "tak to możemy sobie rozmawiać na jarmarku".
Odpowiedz
#42
Fabian napisał(a):Nie wytknęli skutecznie bo najpierw prowadząca im nie pozwoliła.

Taki, tak. A wogóle siedzieli nie po tej stronie studia, reflektory w oczy świeciły i krzywo założone spodnie im przeszkadzały :]
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#43
pilaster napisał(a):A jego oponenci byli tak mizerni intelektualnie (trudno zresztą spodziewać się, żeby było inaczej), że nawet nie potrafili tej perfidii wytknąć :]

Jednym z oponentów był Piotr Szwajcer właściciel wydawnictwa CIS, dzięki któremu pilaster mógł przeczytać Boga urojonego, Rzekę genów i najwspanialsze widowisko świata.

pzdr
Odpowiedz
#44
Xeno napisał(a):Jednym z oponentów był Piotr Szwajcer właściciel wydawnictwa CIS, dzięki któremu pilaster mógł przeczytać Boga urojonego, Rzekę genów i najwspanialsze widowisko świata.

pzdr

Pilaster przeczytałby tak czy owak. :]

A zresztą co to za argument? Że niby Szwajcerowi wolno być durnym?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#45
pilaster napisał(a):Pilaster przeczytałby tak czy owak. :]

A zresztą co to za argument? Że niby Szwajcerowi wolno być durnym?

Myślę, że Szwajcer nie wypadł najgorzej. Zdecydowanie na kretyna wyszedł lewak z krytyki politycznej.

pzdr
Odpowiedz
#46
Ja nie uważam, że ci owi ateiści powinni sprawnie posługiwać się erystyką, żeby wygrać, bo co to za zwycięstwo? Ale przydałyby się: stalowe nerwy, zwięzłe i jasne formułowanie zdań. Ja bym napuścił jakąś wersję light Pata Condella i pozamiatane. :twisted:
"Przypadkowa przechadzka po szpitalu wariatów pokazuje, że wiara nie dowodzi niczego" - Heinrich Heine
Odpowiedz
#47
Pat Condell nawet w wersji light, a chwilami on sam taki bywa, np. kiedy mówi o ludziach modlących się w zaciszu i nie narzucających swojej wiary innym, mógłby doprowadzić do przedstawienia w dyskusji obrazu ateistów jako wyłącznie kpiarzy. Pozwolę sobie dodać, że go bardzo lubię. Gotów jestem bronić panów Szwajcera i Majmurka i uważam, że błędem lub celowym sabotażem autorów programu było zaproszenie zapamiętałego łgarza w sutannie zamiast księdza, z którym da się porozmawiać.
Odpowiedz
#48
Fabian napisał(a):... uważam, że błędem lub celowym sabotażem autorów programu było zaproszenie zapamiętałego łgarza w sutannie zamiast księdza, z którym da się porozmawiać.
Nie było, chłopaki z Krk taktykę stawiania znaku równości między Stalinem, komunizmem i ateizmem mają opanowane. Szwajcer i ten drugi misio przeintelektualizowli całą sprawę, zamiast pojechać po kleszce w stylu Krzysia Hitchensa. Klesiunia nawet nie zadała sobie trudu przeczytania bozianego urojenia a gadała jak nakręcona. :p
Odpowiedz
#49
Ale o co wam chodzi, dobrze debata wyszła, pierwsza z niewielu, czego oczekujecie, było parę fajnych momentów. "Pan Chyba tego nie czytal", "Proszę pana ja to tłumaczyłem" ! No przecie dobra riposta.
Odpowiedz
#50
Dobra riposta to "Pan pomylił studia, tu dyskutujemy o książce Ryśka, jak pan nic o niej nie wie to niech pan wyjdzie"
Odpowiedz
#51
Punktem wyjścia był ateizm w Polsce.
Odpowiedz
#52
tomasz_s napisał(a):Nie było, chłopaki z Krk taktykę stawiania znaku równości między Stalinem, komunizmem i ateizmem mają opanowane.

I nawet nie muszą, wszak Majmurkowie takiego związku wcale się nie wypierają :lol2:


Cytat:
"Pan Chyba tego nie czytal", "Proszę pana ja to tłumaczyłem" ! No przecie dobra riposta.

A trzeba było przeczytać! - kontrriposta :]
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#53
pilaster napisał(a):I nawet nie muszą, wszak Majmurkowie takiego związku wcale się nie wypierają :lol2:
Kurde ta komuna ciągle do niedowiarstwa się przykleja Oczko
Jak to odciąć na trwałe, żeby się nie doklejali Senyszyny i te inne takie ... :wall: Uśmiech
Odpowiedz
#54
tomasz_s napisał(a):Kurde ta komuna ciągle do niedowiarstwa się przykleja Oczko
Jak to odciąć na trwałe, żeby się nie doklejali Senyszyny i te inne takie ... :wall: Uśmiech

Nie da się. już wielokrotnie pisalem dlaczego. Ateistów w Polsce (i w ogóle wszędzie) jest garstka. Za to komuchów cała masa. Stąd wszystkie "ateistyczne" srodowiska i media ((ir)racjonalista, "faktoidy i mity". etc) są de facto komunistyczne, a nie ateistyczne. Stąd normalna częśc społeczeństwa utożsamia ateizm = komunizm.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#55
"ateizm = komunizm" - idiotyzm
Na przykład mój ateizm swoje zaranie ma w indywidualiźmie, podczas gdy Kościół to wspólnota oparta na systemie mającym cechy totalitarne. Etymologia słowa komunizm bierze się z łacińskiego słowa communis czyli "wspólny", "powszechny". Tożsamości z komuną doszukiwałbym się właśnie raczej w religiach.
Odpowiedz
#56
Fabian napisał(a):Kościół to wspólnota oparta na systemie mającym cechy totalitarne.

Czyli jakie?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#57
pilaster napisał(a):Czyli jakie?

Myślisz, że wpędzisz mnie w zaułek gdzie zacznę bredzić? Jest oczywiste, że mam na myśli piramidę zwierzchnictw w Kościele katolickim i "nieomylność" papieży. Jako przykład, bo mówiłem o religiach generalnie.
Odpowiedz
#58
Religie typu chrześcijaństwo to totalitaryzm w czystej postaci.
Jesteś sługą pana, który cię stworzył. Ten pan ma listę listę zakazów i nakazów, których masz się trzymać. Pamiętaj, że po śmierci zostaniesz przez pana oceniony i dostaniesz lizaka lub w pysk.
Jesteś częścią jego niepojętego w swej genialności planu. Niech ci przez głowę nie przechodzi, że pan może się mylić.
Pan zna nie tylko twoje uczynki, wie też co myślisz, więc uważaj, bo i za to może cię ukarać. I pamiętaj, że pan nie chce źle, masz go zatem kochać i czcić.

Ktoś o mentalności niewolnika to bez problemu przełknie.
Odpowiedz
#59
tomasz_s napisał(a):Jesteś sługą pana, który cię stworzył.

Dzieckiem, nie sługą Uśmiech

Cytat:Ten pan ma listę listę zakazów i nakazów, których masz się trzymać.

Których powinieneś się trzymać, aby społeczeństwo mogło sprawnie funkcjonować, z czego z kolei sam masz wiele korzyści :]


Cytat:Pamiętaj, że po śmierci zostaniesz przez pana oceniony i dostaniesz lizaka lub w pysk.

jednakowoż możesz otrzymać wybaczenie :*

Cytat:Jesteś częścią jego niepojętego w swej genialności planu. Niech ci przez głowę nie przechodzi, że pan może się mylić.

Ponieważ jednak nie znasz jego zamysłów, wiec tak naprawdę, wszystko ci jedno :roll:

fabian

Cytat:
Jest oczywiste, że mam na myśli piramidę zwierzchnictw w Kościele katolickim i "nieomylność" papieży.

Rozumiem że każda organizacja, gdzie istnieje jakaś hierarchia służbowa jest organizacją totalitarną? 8O
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#60
No i zaczyna się łapanie za słówka, nie możesz plistar uznać zwyczajnie że Fabian ma rację ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości