To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pilastra wojna z ''racjonalistami''
#61
Hm... Fakt. Źle zrozumiałem pilastra. Cofam i przepraszam. Jednak dalszą część mojej wypowiedzi jak najbardziej podtrzymuję.
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
#62
idiota napisał(a):jesteś tego PEWIEN?
na czym opierasz swoją pewność?
jakie fakty skłaniają cię do przyjęcia tezy, że świat kiedyś powstał?

wypisz trzy.

WW,szczątkowe promieniowanie reliktowe, a tak ogólnie to chodzi o punkt x, punkt 0, osobliwość, coś co istnieje poza granicą postawioną przez Plancka. Tam się trop urywa i zaczyna się wszechmocna jazda.

Odpowiedz
#63
forge napisał(a):Ateizm to pogląd polegający na przekonaniu o nieistnienia bogów! Wbij to sobie do swojej głowy. Z czego wynika to przekonanie - czy z nauki, czy z wiary, czy z chujwieczego, nie jest ważne.

Nieprawda. Ateizm wynika z wiedzy o prawie Archimedesa. Przed prawem Archimedesa ateizm był poglądem niesatysfakcjonującym. Nie wspominając już o tym, że trzeba znać wyjaśnienie pierdyliarda innych zjawisk - bez tego ani rusz.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#64
Nie narzekaj! Teista ma jeszcze gorzej. Musi zrozumieć to czego zrozumieć się nie da tzn. wszechmoc, musi się znać na aniołach, których w życiu nie widział, musi wiedzieć, co to jest dusza, musi wiedzieć jak się żyje, gdy się przestaje żyć, jak istnieje świadomość bez atomów itd Uśmiech

Odpowiedz
#65
Hadrian napisał(a):Nie narzekaj! Teista ma jeszcze gorzej. Musi zrozumieć to czego zrozumieć się nie da tzn. wszechmoc, musi się znać na aniołach, których w życiu nie widział, musi wiedzieć, co to jest dusza, musi wiedzieć jak się żyje, gdy się przestaje żyć, jak istnieje świadomość bez atomów itd Uśmiech
Ja wiem, wszechmoc w wykonaniu św. Tomasza pewnie nie, ala Berkeleya to tak , tyle że ciężkie do przyjęcia Duży uśmiech
a świadomość z atomami to akurat większy kombinozaur niż bez. :p

Ave Teizm !
Odpowiedz
#66
Superstar napisał(a):Ja wiem, wszechmoc w wykonaniu św. Tomasza pewnie nie, ala Berkeleya to tak , tyle że ciężkie do przyjęcia Duży uśmiech

Wszechmoc mam już przerobioną we wszystkich aspektach 8) Pojąć Tomasza jest o 100 razy ciężej niż Berkleya, głównie przez język Niezdecydowany

Superstar napisał(a):a świadomość z atomami to akurat większy kombinozaur niż bez. :p

Tej drugiej nie doświadczyłem jeszcze Duży uśmiech Chociaż kiedyś przeżyłem paraliż senny, ale to chyba nie to samo :]

Odpowiedz
#67
Musi? Nie wydaje mi się Język To też zależy jaki teista. Bóstwa hinduistyczne czy greckie wszechmocne nie są, anioły to w zasadzie głównie (tylko?) religie judaistyczne, dusza to też różnie jest pojmowana...

To się może wiązać z teizmem, ale można też wierzyć w duszę czy nawet anioły, nie wierząc w bóstwa Język Teraz problem, czy nazwać takiego kogoś ateistą. Imho tak: jeśli wierzy, że bóstw nie ma, to jest ateistą - reszta się nie liczy.
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
#68
Co mnie obchodzą bóstwa? My tu prawimy o Bogu, a nie o bóstwach. Tym się różni Bóg od bóstw, że jest jeden dla wszystkich, bez względu, czy się to komuś podoba, czy nie, lub nie istnieje wcale. No tak, bóg deistyczny z reguły mnie nie obchodzi, ale już sama świadomość deisty, że coś takiego może istnieć, bardziej go predestynuje do teizmu.

Odpowiedz
#69
Hadrian napisał(a):Wszechmoc mam już przerobioną we wszystkich aspektach Cwaniak Pojąć Tomasza jest o 100 razy ciężej niż Berkleya, głównie przez język :???:
Przerobiłeś na forum czy chodzi o prywatną edukację ? Jeśli forum to gdzie można o tym poczytać ?
Odpowiedz
#70
Tu i tu, a gdzie to nie wiem Uśmiech

Odpowiedz
#71
@Hadrian: Bóg to jedno z bóstw. Coś (czyli abstrakcyjny byt) zaliczane z punktu widzenia jednostki do sfery sacrum. Temu bytowi są też przypisywane są pewne ludzkie cechy: to odróżnia bóstwa (w tym Boga, Allaha czy inne) od takiego Absolutu.

Jak chcesz to obgadać, otwórzmy nowy temat.
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
#72
Bóg- określenie pojedyńcze, bóstwa-określenie mnogie. Nie widać różnicy? Ja tu nie piszę o bóstwach w kulturach, ale o takim bogu, który może,jest być realny/istniejący.

No, mały offtop wyszedł.

Odpowiedz
#73
pilaster napisał(a):Posejdon to nie bóg?
nie.
to antropomorfizacja.
bełkoty katolskie wymyśliły taki bajer jak teologia.
poczytaj se.

Odpowiedz
#74
Hadrian napisał(a):WW,szczątkowe promieniowanie reliktowe, a tak ogólnie to chodzi o punkt x, punkt 0, osobliwość, coś co istnieje poza granicą postawioną przez Plancka. Tam się trop urywa i zaczyna się wszechmocna jazda.
a tak szczególnie biorąc, to czym postrzegasz "promieniowanie reliktowe"?
osobliwość to nie byt, tylko znak, że teoria upada (bowiem jako wynik równania daje nieskończoność).
a wszechmocną jazdę to zachowaj dla siebie. to twoja jazda.
(i demiurgi oraz podobne)

Odpowiedz
#75
Cytat:Bóg- określenie pojedyńcze, bóstwa-określenie mnogie. Nie widać różnicy?
A jak to się ma do mojego posta oO

Cytat:Ja tu nie piszę o bóstwach w kulturach, ale o takim bogu, który może,jest być realny/istniejący.
No ja i o tym, i o tym.
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
#76
Ten Pilaster to biedny człowiek, :-)
przez ateistów uważany za filozofującego katolika,
przez katolików uważany za wojującego ateistę,

Uwięziony między religią a rozumem. ;-)
Uwięziony między portalem forum.wiara.pl a forum.ateista.pl
Gdy myślał, że znalazł coś pośredniego,
to go zabanowali.

Smutna historia, nieszczęśliwego człowieka ;-)
Odpowiedz
#77
aztec napisał(a):Uwięziony między religią a rozumem. ;-)
Uwięziony między portalem forum.wiara.pl a forum.ateista.pl
Ciekawe czy swych wojażach napotyka więcej świeckich humanistów czy też humanistów pobożnych :lol2:
W chrześcijaństwie najbardziej lubię to, że nie jest islamem - Pat Condell
Odpowiedz
#78
Cytat:Uwięziony między portalem forum.wiara.pl a forum.ateista.pl
Gdy myślał, że znalazł coś pośredniego,
Racjonalista pośredni? Duży uśmiech To już satan.pl mniej od antyklerykalizmu kipi Uśmiech
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
#79
Adam napisał(a):Cytat:
Napisał pilaster Zobacz post
rakiety transkontynentalne już ma.
Jakie?
Kiedyś pisaliśmy o irańskich rakietach...
http://www.fas.org/nuke/guide/iran/missile/
Iran od lat ma rakiety transkontynentalne klasy LRICBM, a pracuje nawet nad FRICBM.
Nations do not survive by setting examples for others. Nations survive by making examples of others.
Odpowiedz
#80
idiota napisał(a):a tak szczególnie biorąc, to czym postrzegasz "promieniowanie reliktowe"?

Jaja se robisz, czy co? :p

idiota napisał(a):osobliwość to nie byt

Skąd wiesz?

idiota napisał(a):tylko znak, że teoria upada (bowiem jako wynik równania daje nieskończoność).

Jakiż to znak? Znak pokoju przed komunią, czy inna tajemnica wiary? 8) :lol2:Idąc takim tropem większość teorii kosmologicznych jest fałszywa. To, że coś się wymyka z możliwości rozumu idioty, czy innych ludzi nie oznacza, że jest nie realne, lub nie istnieje i niech sobie to idiota uświadomi, bo jego ateizm go od tego nie uchroni.

idiota napisał(a):a wszechmocną jazdę to zachowaj dla siebie. to twoja jazda.
(i demiurgi oraz podobne)

Jak wyżej. Ateizm nie urywa pytań o wszechmoc i nieskończoność. Nie muszą one być osobowe.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości