Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najśmieszniejsze wypowiedzi na forum
(06.11.2017, 19:31)Dragula napisał(a): Nie zrozumiales porownania - strzelajac seria może i mam wieksze szanse na trafienie ktoryms pociskiem (jesli rozrzut mi tego nie uniemozliwi skutecznie), ale wciaz te szanse sa wieksze wtedy gdy cel wystawia w kierunku strzelca wieksza powierzchnie. Nie ominiesz tego
No właśnie się nie zgodzę, bo mając tylko jeden strzał musisz uwzględnić wszystkie składowe ruchu celu, by trafić chociażby w jego pobliże. 

To nie jest fizyka atomowa. Wystarczy przygotować dwa obiekty - z czego jeden dwa razy większy i poprosić kogoś o pomoc. Niech tym mniejszym obiektem się do Ciebie zbliża, a tym większym imituje ruch smoka na polu bitwy. Spróbuj trafić oba choćby śnieżką. Mając tylko jeden strzał, a więc nie mogąc się wstrzelać, w który łatwiej byłoby Ci trafić?
Oczywiście, dwa razy większa powierzchnia daje dwa razy większą szansę na trafienie. Tylko w moim przekonaniu nie rekompensuje to zmniejszenia szansy na trafienie w wyniku poruszania się w nieprzewidywalny sposób w górę dół lewo prawo oraz w głębi. 

(06.11.2017, 19:31)Dragula napisał(a): a przy strzelaniu smugaczami w samolot który leci w twoim kierunku i tak ciezko stwierdzic czy poprawke powinieneś nałożyć w górę lub w dół
A czy ja mówiłem, że są w  tej sytuacji pomocne? Pomocne są jak są jak albo lecisz komuś na ogonie, albo ktoś leci w bok i musisz wziąć poprawkę na jego prędkość poruszania się w tym kierunku. O to właśnie chodzi, że bez ognia maszynowego takiej poprawki wziąć nie możesz i bardzo możliwe, że chybisz w spektakularny sposób (szczególnie, gdy nie masz doświadczenia).
(06.11.2017, 19:31)Dragula napisał(a): Nie mówiąc o tym, że ze strony wroga wystarczy drobna korekta trasy, żeby ominąć pociski, co jest dużo trudniejsze gdy jest atakowany z boku lub z góry
Nie wiem, jakie smoki posiadają systemy radarowe i unikowe, ale w sumie to ciężko zareagować w ułamku sekundy (mocno poniżej sekundy) na coś względnie małego (od przodu pocisk jest mały, lecenie po krzywej balistycznej niewiele zmienia) w sytuacji, gdy wszędzie jest chaos, ludzie się napierdzielają, w smoka strzałami strzelają itd. Dodatkowo nie wyobrażam sobie powodu dla którego miałyby być wyczulone właśnie na takie rzeczy - raczej w ich naturalnym środowisku nikt do nich czymś takim nie strzelał.

Samoloty też zresztą nie omijają pierwszych pocisków, tylko reagują na ostrzał już rozpoczęty.  Oczko
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
Roan Shiran,

co jest kolego? Zamurowało Cię?

Przecież jako specjalista od domyślania się co się znajdzie w moich postach nie mogłeś być treścią ostatniego zaskoczony. 
A wygląda na to, że wymowa faktów w nim zamieszczonych odebrała Ci mowę i w efekcie, ani bee, ani mee, ani kukuryku. Oczko

To jest dopiero osiągnięcie, zaskoczyć i zaszokować wszystkowiedzącego. Uśmiech

I to jest naprawdę śmieszne.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości