To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Nekrofilia" Krk
#61
Cytat:
Swoim przedostatnim postem, gdzie pisałeś o moim rzekomym trwaniu w uzależnieniu, oraz o goblinie na 9 lvl dałeś do zrozumienia, jakbyś uważał, że doświadczyłeś już wszystkiego, skoro naprzód użyłeś szyderstwa, a dopiero po moim poście zwrotnym zażądałeś dowodów.

Nie doświadczyłem wszystkiego, ale teza, że sąsiadka Twojego znajomego to wiedźma jest po prostu sprzeczna z tym, co do tej pory zaobserwowano na świecie. A przynajmniej nic mi nie wiadomo o tym, żeby było inaczej.

Cytat:
To nie moja działka ani czas udowadniać Ci takie rzeczy.

No sory - najpierw zarzucasz mi brak doświadczenia życiowego i szyderstwo, a teraz odmawiasz uzasadnienia swoich poglądów? Wiesz, ja też mogę powymyślać jakieś rzeczy i później twierdzić, że nie doświadczyłeś wszystkiego, po czym wykpić się od odpowiedzialności potwierdzenia moich tez. Skoro uważasz, że jestem mniej doświadczony życiowo, to proszę, oświeć mnie w tej kwestii, czegoś się nauczę.
nil melius est quam cum ratione tacere

nil mirari, nil indignari, sed intellegere
Odpowiedz
#62
pilaster napisał(a):W kazdym razie widac,że owa jak to xjasiux był łaskaw ująć "nekrofilia" jest zjawiskiem uniwersalnym, daleko poza zasiegiem jednej religii. Przykład z Leninem pokazuje że wielkie do niej upodobanie mają także "ateiści". :lol2:
Nie myl stalinistów z ateistami
Odpowiedz
#63
Nie myl nekrofilów z satanistami. :roll: W ogóle najlepiej by było, gdyby nie mylić niczego z niczym.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#64
Sagi, robimy offtopa.

Szczerze mówiąc, ja też bym pomyślał jeszcze jakiś czas temu, że to jak z filmu Sabrina nastoletnia czarownica, czy inne Witche...

Napisałem. To nie czas i miejsce aby coś takiego udowadniać. Nie zaś, że NIE CHCĘ.

Po prostu forum jest prymitywnym narzędziem do czegoś takiego.
Trzeba mieć w miarę bezpośrednie zetknięcie się z tą rzeczywistością, aby było oczywiste, że caly swiat magii to nie fikcja literacka, czy zabawa... a przecież cokolwiek bym miał tutaj o tym pisać, to potraktujesz to jako wymysł uzależnionego od rpg dziada.. i po co to, i na co to? ;]

uwierz na słowo. A jak nie jestes w stanie, to zacznij być...searcherem :p
Nie jestem po niczyjej stronie, bo nikt nie jest po mojej...
Odpowiedz
#65
xjasiux napisał(a):Nie wiem dlaczego, (........)
Tak sie zastanawiam w temacie zwłoki a ich poszanowanie...
Jakie to ma znaczenie dla samych zwłok co sie z nimi dzieje?
Zadne.
To jasne że to ma znaczenie dla żyjacych. Abstrachujac na chwile od kwestii swiatopogladowych ma znaczenie praktyczne - pozbycie sie gnijacych stwarzajacych zagrożenie zdrowia żyjacych ludzi zwłok i musi tak czy inaczej zostac dokonane.
Najsensowniejszym sposobem wydaje sie spopielenie zwłok...

1. Jakiś czas temu był szum w mediach o "zbeszczenie" zwłok spowodowane pokazaniem w mediach zdjęć zmasakrowanych trupów z rejonu walk na bliskim wschodzie... przyznam że tchnie to dla mnie hipokryzją , jest zakłamywaniem rzeczywistośći ponieważ uwazam że pokazywanie jak wyglądają skutki wojny jest rzecza wielce wychowawczą dla społeczeństwa, wskazaną i jest OK
2. Wystawa spreparowanych do celów artystycznych lub edukacyjnych zwłok jeśli to sie odbyło za uprzednią zgodą owych truposzy jest OK.
3. Obwożenie zwłok JP2 - jeżeli była na to jego zgoda to właściwie OK, ofcorse jako ateista oceniam to podobnie jak i mauzolea moskiewskie radzieckich przywodców czyli jako niesmaczną szopkę.
Przypuszczam, że wielu wypowiadajacych sie tu ateuszy boli związany z tą "pielgrzymka" aspekt propagandowy religii, zastanawiając sie na tym myślę ze spowoduje on wzburzenie w środowiskach i mam nadzieje że jeśli do tego dojdzie to okaże sie dla katolicycmu strzałem we własną piętę.
Odpowiedz
#66
anonim1 napisał(a):3. Obwożenie zwłok JP2 - jeżeli była na to jego zgoda to właściwie OK,
Jakby tu powiedzieć - każdy chrześcijanin powinien starać się zostać świętym i każdy zdaje sobie sprawę, że istnieje coś takiego jak kult relikwi. Zgodę więc na zaistnienie takowego co do swoich kostek każdy stwierdza niejako ipso facto praktykowania chrześcijaństwa (przynajmniej w wydaniu ortodoksyjnym i rzymskokatolickim).
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#67
anonim1 napisał(a):Jakie to ma znaczenie dla samych zwłok co sie z nimi dzieje?

Wiesz wszystko jest pieknie dopóki zwłoki tylko jeżdżą, ale KrK lubi i inne rozrywki i to dosłownie rozrywki, ciało czasem może spocząć w Watykanie, a serce w Krakowie.
T. Kotarbiński: „W obliczu ogromu zła na świecie byłoby bluźnierstwem posądzać Boga o istnienie”
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości