To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aborcja od kuchni- czy nadal jesteś pewien swego?
#41
eheon napisał(a):Chciałabyś. Kobiety w Polsce nie wykonują badań prenatalnych, a lekarze nie mają zamiaru ich zlecać. Polska w Europie pod tym względem jest na szarym końcu.

http://www.polityka.pl/badania-prenataln...300015,18/

Dlatego napisałam "świadome", czyli w przypadku gdy rodzice wiedzą.
Odpowiedz
#42
Gladiator napisał(a):Skąd ta pewność ?

prosta analogia - nie odtworzysz płyty nie mając odtwarzacza.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#43
Ja jestem nadal pewny swego, bo odkąd pamiętam jestem przeciwnikiem mordowania ludzkich płodów.
OK, niech będzie tak, jak obecne prawo polskie stanowi (mądry kompromis! rzadkość w PL), że można to zrobic, gdy zagrożone jest życie niedoszłej matki, lub gdy zajście w ciążę było efektem przestępstwa.
Odpowiedz
#44
Cleo napisał(a):To świadome rodzenie i wychowywanie kalekich i upośledzonych dzieci jest fanaberią.

Tego już nie miałaś pisać. Świadome rodzenie...a co ma do tego swiadome wychowywanie? Skoro już się urodziło, i jest "świadomie wychowywane" to to jest fanaberia?

Prędzej czy później będziemy mieli tutaj świat rodem z Gattaki (film taki). A wówczas upośledzonym kaleką będzie każdy kto urodził się w normalny sposób, bez poprawek genetycznych. I wtedy również taka Cleo napisze ze "swiadome rodzenie ludzi niepoprawionych genetycznie jest fanaberią". Dziwny jest ten świat w którym zboczeniec seksualny zdobywa podziw społeczeństwa, a matka rodząca kalekie dziecko dostaje moralne cięgi.

Gladiator napisał(a):Jest świetny "Nowy Wspaniały Świat" Huxleya z 1932 roku (streszczenie) w którym opisuje społeczeństwo do którego prowadzi sposób postrzegania świata przez avidala. Z czasem takie społeczeństwo degenerując się, stanie sie gettowym, a życie zacznie się w huxleyowskich obrzeżach. To tylko wynik braku odniesienia do rzeczy wyższych i przekonanie , że sam rozwój technologiczny da ludziom szczęście na ziemi i będzie fajnie i cool. Nie będzie.

"Nowy wspaniały Świat" opisuje to co Nietzsche nazwał "szczęściem ostatnich ludzi"; ludzi żyjących nieautentycznym życiem. Smutny Obrzydliwość ziemi.

..."myśmy szczęście wynaleźli", mówi Cleo i Avidal, i mrugają okiem...:|
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#45
Rothein napisał(a):Tego już nie miałaś pisać. Świadome rodzenie...a co ma do tego swiadome wychowywanie?

Co ma? Bo w wielu wypadkach wiąże się z utrzymywaniem cierpiącego dziecka na siłę przy życiu. Wychowywanie to rzeczywiście niefortunne słowo, ale jak to inaczej nazwać? Hodowaniem?
Odpowiedz
#46
Cleo napisał(a):Co ma? Bo w wielu wypadkach wiąże się z utrzymywaniem cierpiącego dziecka na siłę przy życiu. Wychowywanie to rzeczywiście niefortunne słowo, ale jak to inaczej nazwać? Hodowaniem?
ech.
niepotrzebnie mieszacie.
wszystko i tak powinno sprowadzić się ostatecznie do jednej rzeczy - ostatniej granicy antykoncepcji.
ktoś chce dziecko - jego/jej sprawa. nie chce - też jego/jej sprawa. i (do pewnej granicy) nie powinno się mu stawiać niepotrzebnych przeszkód.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#47
Dzieci, które do końca życia będą mocno niepełnosprawne bez kontaktu ze światem na utrzymaniu rodziny powinno się zabijać. Są rzeczy gorsze od śmierci. Może to jest Sparta, ale co z tego? Mało jest niepełnosprawnych dzieci? Jak jakaś kobitka chce pokazać, że "oh ah jaka ja jestem dzielna bo potrafie się zająć dzieckiem i utrzymywać przy życiu ignorując ból" to niech weźmie jakieś z domu dziecka. Nie ma prawa skazywać na cierpienie kolejnych osób. A tak nawiasem mówiąc w Sparcie żyło się dosyć dobrze, kobiety miały najlepiej właśnie w Sparcie. A, że zabijali ślepe dzieci z 5 kończyn, to jest właśnie przejaw człowieczeństwa.
Odpowiedz
#48
Cytat:A, że zabijali ślepe dzieci z 5 kończyn, to jest właśnie przejaw człowieczeństwa.

humanitarnie jebali nimi o skaly Duży uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#49
Wiesz, tak sobie myśle, że jak zleciało ze 100metrów to nie miało za wiele czasu na poczucie bólu. Poprostu ginęło na miejscu.
Odpowiedz
#50
Bólu może nie, instynktownego strachu (a wbrew pozorom to może być od bólu gorsze) tak... Chociaż... Nie jestem pewien, czy to występuje u niemowląt.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#51
Tak, najlepiej decydować za kogoś o jego życiu i życiu jego dzieci. Mordowanie niepełnosprawnych dzieci o skały, to faktycznie szczyt humanitaryzmu.
Odpowiedz
#52
ta, takich głupot to już dawno nie słyszałem.
co innego pozbycie się czegoś bez świadomości(powodowanej brakiem odpowiednich narzędzi tj elementów układu nerwowego, tj embrionu), a czegoś co chce żyć i ma tego świadomość a po prostu nie będącym dostosowanym do normalnego życia.
to duża różnica, już jakościowa.
zwoolennicy rozwiązania spartańskiego po prostu pierdolą od rzeczy.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#53
Cytat:Nie jestem pewien, czy to występuje u niemowląt.

hm a dlaczego dziecko wrzeszczy w nieboglosy gdy opuszcza macice? (ja nie wiem, moze to reakcja na bol jakis ale stawiam ze lęku instynktownego tez jest coniemiara podczas narodzin)
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#54
"Aborcja od kuchni- czy nadal jesteś pewien swego?"
Tak
W chrześcijaństwie najbardziej lubię to, że nie jest islamem - Pat Condell
Odpowiedz
#55
Szert napisał(a):Mało jest niepełnosprawnych dzieci? Jak jakaś kobitka chce pokazać, że "oh ah jaka ja jestem dzielna bo potrafie się zająć dzieckiem i utrzymywać przy życiu ignorując ból" to niech weźmie jakieś z domu dziecka. Nie ma prawa skazywać na cierpienie kolejnych osób.

Powinnaś splunąć matce w twarz za to że skazała cie na żałosną egzystencję rozbestwionego bachora żyjącego w dobrobycie gdzieś w środkowej Europie, dla którego traumatycznym doświadczeniem jest śmierć postaci z kreskówek dla idiotów :|

Szert napisał(a):A tak nawiasem mówiąc w Sparcie żyło się dosyć dobrze, kobiety miały najlepiej właśnie w Sparcie. A, że zabijali ślepe dzieci z 5 kończyn, to jest właśnie przejaw człowieczeństwa.

:lol2: I pisze to ktoś kto przez tydzień płakał nad jakimś namalowanym "tatą Ludwiczka", i ślini się do króla lwa. Prawdopodobnie byłabyś jednym z tych roztrzaskanych o skały dzieciaków.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#56
Wiesz, gdyby ktoś mnie zabił podczas snu, to za pszeproszeniem nawet nie mogła bym mieć tego w dupie. Gdybym w wieku 15 lat będąc w pełni świadoma była zupełnie odsunięta od społeczeństwa, a moje życie ograniczało by się do leżenia i gapienia się na sufit to przeklinała bym to, że nie urodziłam się w Sparcie.

Nie musimy rozbijać niepełnosprawnych (ciężko) dzieci o kamienie, ale za to powinna być eutanazja. Przynajmniej w przypadku gdy ktoś o to prosi lub wyraźnie cierpi.
Odpowiedz
#57
Kilgore Trout napisał(a):hm a dlaczego dziecko wrzeszczy w nieboglosy gdy opuszcza macice?
Zapewne w celu udrożnienia dróg oddechowych... bo przecież zalegają w nich wody płodowe.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#58
Szert napisał(a):Nie musimy rozbijać niepełnosprawnych (ciężko) dzieci o kamienie, ale za to powinna być eutanazja. Przynajmniej w przypadku gdy ktoś o to prosi lub wyraźnie cierpi.
tu się w pełni zgadzam.
tylko bez słowa "lub" - bo może się znaleźć ktoś kto wyraźnie cierpi, ale to lubi.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#59
Szert napisał(a):Nie musimy rozbijać niepełnosprawnych (ciężko) dzieci o kamienie, ale za to powinna być eutanazja. Przynajmniej w przypadku gdy ktoś o to prosi lub wyraźnie cierpi.
no, po pierwszych głupotach dobrą spartą zaczełaś mówić całkiem do rzeczy
pewnie myślałes że dzisiaj nie umrzesz? niespodzianka!

rexerex na moda!
Odpowiedz
#60
Tak na marginesie, to ze zrzucaniem noworodków ze skały to prawdopodobnie legenda. Czytałem ostatnio (nie pamiętam gdzie), że wśród kości na dole nie znaleziono żadnych należących do dzieci.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości