To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aborcja od kuchni- czy nadal jesteś pewien swego?
#61
Pierwszy krzyk
Cytat:Mechanizm pierwszego oddechu jest złożony. W czasie przeciskania się przez wąskie drogi rodne matki klatka piersiowa pierwszy dziecka ulega ściśnięciu - kompresji.

Jest to dla dziecka bardzo ważny moment, wtedy bowiem zostają wyciśnięte z dróg oddechowych (tchawicy, oskrzeli) wody płodowe. Natychmiast po urodzeniu klatka piersiowa ulega jakby rozkurczeniu - dekompresji - następuje bierny wdech powietrza, następnie odruchowy skurcz przepony i wydech, w czasie którego dziecko krzyczy i wyrzuca z organizmu pozostałe jeszcze resztki wód płodowych. W podjęciu samodzielnego oddychania ogromną rolę odgrywa niedobór tlenu, który towarzyszy dziecku w końcowej fazie porodu. Wzrastający we krwi poziom dwutlenku węgla jest silnym bodźcem dla ośrodka oddechowego w pniu mózgu i przyczynia się do podjęcia aktywnego działania. Tak więc krzyk rodzącego się dziecka to jego pierwsze oddychanie.

Warunki, w jakich przychodzi na świat, są celowe - udrażniają drogi oddechowe i uaktywniają ośrodek oddychania. Dziecko, które po urodzeniu nie krzyczy, choćby nawet wykonywało ruchy oddechowe klatką piersiową, jest w stanie zagrożenia życia.
.
.
.
.

Odpowiedz
#62
Wróćmy może do tematu. :]

The Phillrond napisał(a):Monolog, przemyślenia własne na ten temat, mające na celu pobudzić dyskusję, są chyba zbędne. Po prostu obejrzyjcie, oceńcie sami, zastanówcie się nad tym, co widzicie. Brutalne, po mimo widoku z perspektywy USG
Zapewne widok operacji wycięcia wyrostka robaczkowego, również mieściłby się w kategorii brutalny, czasem jednak trzeba go wykonać.

Wyobraźmy sobie, że tak jak tego chcą katolicy, wprowadza się całkowity zakaz aborcji, likwiduje się podziemie aborcyjne itp., całkowity sukces. Kościół nie musi już dawać ekskomuniki np. z powodu 9 latki, która dokonała aborcji.

Do czego by to prowadziło? Zapewne do takich scen, jak 3 dniowy poród dwunastolatki, który kończy się śmiercią tejże, oraz jej dziecka. Niemożliwe? Takie rzeczy wciąż się zdarzają ponieważ ludzie są głupi i zacofani a taki zakaz aborcji będzie tylko to potwierdzał. Powiecie, to wyjątek? Otóż nie, można mnożyć wyjątki i nagle zrobi się całkiem spora lista powodów dla legalności aborcji.
Give me your lips for just a moment,
And my imagination will make that moment live.
Give me what you alone can give,
A kiss to build a dream on.
Odpowiedz
#63
[Na prośbę MightyYu edytowałem - nie klikaj, jeśli akurat jesz albo masz skłonność do sennych koszmarów.]

Tutaj i tutaj mamy "brak aborcji od kuchni" - i czego to dowodzi? Emocje nie powinny zaburzać zdroworozsądkowej oceny całej sprawy.
I jakże to nazwać – ten Absolut, tak niepodobny do ciszy lodowców Goethego, do piorunowej na cherubimach toczącej się chmury Mojżeszowego Boga?... Czerwony śmiech – Czarne Maski – Bezdno – jak nazywali autorowie rosyjscy? Karma, jak mówią teozofowie? Czy też „Cosik”, jak nazywała Wieszczka Mara?
Odpowiedz
#64
Ale świat jest chujowy. :/
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#65
lumberjack napisał(a):Ale świat jest chujowy. :/
To się pisze przez "h"- dowód na rozluźnienie.
http://www.youtube.com/watch?v=v5pYRJbwok4
[SIZE="2"]0 wyruchanych kóz + 153 wyruchane kozy = 134 obsrane jelenie i kupa spamujących kamieni. No i Goebbels oczywiście.[/SIZE]
Odpowiedz
#66
lumberjack napisał(a):Ale świat jest chujowy. :/
Cytat:Emocje nie powinny zaburzać zdroworozsądkowej oceny całej sprawy.
Ale fakt, ostrzegajcie proszę o tak drastycznych zdjęciach. Oglądanie ich w 4 miesiącu ciąży nie należy do najlepszych zajęć w porze 3-go śniadania a nazwa linka nie była również wielce informująca co do zawartości strony. Najważniejsze, że "natura" tak to rozwiązała, że biedocki chore na te dwie choroby umierają bardzo prędko.

Co do tematu, rozwiązanie prawne kwestii aborcji powinno być imho możliwie najbliżej złotego środka - nie pozwalać na samowolkę ale również wydłużyć okres dozwolonego przerywania ciąży ze względu na wady rozwojowe płodu (obecnie 21tydz. ciąży). Utrudniony dostęp do badań prenatalnych w niektórych przypadkach, koszmarne kolejki do specjalistów - należałoby mieć to na uwadze, jak również to, że większość kobiet o ciąży dowiaduje się między 3 -7 tygodniem.
Dla mnie, wdawanie się w niuanse, czy zabieg boli, czy nie i czy płód przerażony ucieka przed narzędziami ginekologa - jest sprawą na ostatnim miejscu po całej liście spraw ważniejszych i znacznie bardziej długofalowych. To faktycznie granie na emocjach. Ale, jak pokazał Enver, druga strona medalu też mogłaby stosować takie zagrywki. Tylko dokąd by nas to zaprowadziło?
.
.
.
.

Odpowiedz
#67
Cytat:Warunki, w jakich przychodzi na świat, są celowe - udrażniają drogi oddechowe i uaktywniają ośrodek oddychania. Dziecko, które po urodzeniu nie krzyczy, choćby nawet wykonywało ruchy oddechowe klatką piersiową, jest w stanie zagrożenia życia.

a wiec tak

niemniej dla mnie to troche przerazajace okolicznosci. zyjesz sobie w miare spokojnie w jakims srodowisku a tu nagle łomatko apokalipsa, cos cie wyciaga z twojego bezpiecznego swiata w jakies przerazajace nieznane i nawet nie mozesz oddychac wiec zaczynasz wrzeszczec w panice

srogo, narodziny, dobrze ze mam to juz za soba Język

edit: w sumie narodziny sa troche jak smierc. opuszczasz przyjemny, bezpieczny swiat i trafiasz do piekla
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#68
Kilgore Trout napisał(a):a wiec tak

niemniej dla mnie to troche przerazajace okolicznosci. zyjesz sobie w miare spokojnie w jakims srodowisku a tu nagle łomatko apokalipsa, cos cie wyciaga z twojego bezpiecznego swiata w jakies przerazajace nieznane i nawet nie mozesz oddychac wiec zaczynasz wrzeszczec w panice

srogo, narodziny, dobrze ze mam to juz za soba Język

edit: w sumie narodziny sa troche jak smierc. opuszczasz przyjemny, bezpieczny swiat i trafiasz do piekla
Wychodzi na to, że jesteś, Kilgorze, bardzo religijnym człowiekiem... Z narodzin i śmierci wyprowadzasz jakieś głębokie misteria. Widać (czuć, słychać) głębokie zaangażowanie emocjonalne, które przejawia się potężną empatią wobec przeżywania naturalnych zjawisk, jakimi są narodziny i śmierć.

Szczęśliwy
Odpowiedz
#69
MightyYu napisał(a):Ale fakt, ostrzegajcie proszę o tak drastycznych zdjęciach. Oglądanie ich w 4 miesiącu ciąży nie należy do najlepszych zajęć w porze 3-go śniadania a nazwa linka nie była również wielce informująca co do zawartości strony. Najważniejsze, że "natura" tak to rozwiązała, że biedocki chore na te dwie choroby umierają bardzo prędko.

Co do tematu, rozwiązanie prawne kwestii aborcji powinno być imho możliwie najbliżej złotego środka - nie pozwalać na samowolkę ale również wydłużyć okres dozwolonego przerywania ciąży ze względu na wady rozwojowe płodu (obecnie 21tydz. ciąży). Utrudniony dostęp do badań prenatalnych w niektórych przypadkach, koszmarne kolejki do specjalistów - należałoby mieć to na uwadze, jak również to, że większość kobiet o ciąży dowiaduje się między 3 -7 tygodniem.
Dla mnie, wdawanie się w niuanse, czy zabieg boli, czy nie i czy płód przerażony ucieka przed narzędziami ginekologa - jest sprawą na ostatnim miejscu po całej liście spraw ważniejszych i znacznie bardziej długofalowych. To faktycznie granie na emocjach. Ale, jak pokazał Enver, druga strona medalu też mogłaby stosować takie zagrywki. Tylko dokąd by nas to zaprowadziło?

no i to z lekka nie do końca prawda. raczej przypominało to próbę dorwania czegoś, że tak powiem "śliskiego".
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#70
lumberjack napisał(a):Ale świat jest chujowy. :/


[Obrazek: abcmg.jpg]
Odpowiedz
#71
i....? Uśmiech załamka na parę lat Język
zresztą to nie przypadkowość a chęć posiadania dziecka/jej brak o tym zdecydują(pomijam fakt że powodem braku chęci może być przypadkowość- ale nie musi, równie dobrze można takie chcieć. ja nie wnikam)
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#72
No co? Jak przeciwnicy aborcji mogą grać na emocjach to ja też mogę Oczko
Odpowiedz
#73
Cytat:Widać (czuć, słychać) głębokie zaangażowanie emocjonalne, które przejawia się potężną empatią wobec przeżywania naturalnych zjawisk, jakimi są narodziny i śmierć.

a widziales kiedys cos bardziej hardkorowego od narodzin i śmierci? Uśmiech

jedno juz z głowy, drugie ciągle przede mna Smutny
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#74
Szert napisał(a):No co? Jak przeciwnicy aborcji mogą grać na emocjach to ja też mogę Oczko

to nie jest granie na emocjach, tylko pokazywanie jednego dodatkowego aspektu(przecież dziecko przypadek może być chciane, ja w te powody nie wnikam)
graniem na emocjach byłoby pokazanie zdjęcia Adolfa H. zwanego częściej Hitlerem, wraz z podpisem - "jego rodzice chcieli przeprowadzić aborcję. prawo im zabroniło"
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#75
[Obrazek: edfjs.jpg]


Tak się gra na emocjach. Pozostaje pytanie, czy to jest w porządku?...
Odpowiedz
#76
Szert napisał(a):[Obrazek: edfjs.jpg]


Tak się gra na emocjach. Pozostaje pytanie, czy to jest w porządku?...

co, do kolesia chodziłem pograć na pegazusie. fajnie się grało w jakieś żółwie ninja i pogromców duchów ale to było w XX wieku Język(a te gry mam na emulatorze w komórce XD)
kłopot w tym że często prolife(już nawet nie wchodzę w to że wpier****ją się w czyjeś życie) stosują argumenty niezgodne z faktami.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#77
666gonzo666 napisał(a):kłopot w tym że często prolife(już nawet nie wchodzę w to że wpier****ją się w czyjeś życie) stosują argumenty niezgodne z faktami.
To lancet abortera wpier*** się w czyjeś życie na zawsze je kończąc. Płód ludzki żyje i temu nie zaprzeczysz, choćbyś do swojego nicka dopisał jeszcze 150 tysięcy szóstek.
Odpowiedz
#78
powiem więcej, plemnik ludzki żyje, a jacyś dewianci regularnie urządzają masowe zabójstwo żyjących-niepoczętych.
Odpowiedz
#79
ktosieniemodlitensiepodli napisał(a):To lancet abortera wpier*** się w czyjeś życie na zawsze je kończąc. Płód ludzki żyje i temu nie zaprzeczysz, choćbyś do swojego nicka dopisał jeszcze 150 tysięcy szóstek.

przestań brać leki zabijasz miliardy bakterii bardziej rozwiniętych od komórek które tworzą płód.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#80
666gonzo666 napisał(a):przestań brać leki zabijasz miliardy bakterii bardziej rozwiniętych od komórek które tworzą płód.
Aha, czyli jesteś psycholem. Albo zupełnym ignorantem.
Zacznij brać leki. Albo się doucz.
Pozdro!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości