To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android na PC
#1
http://rs577.rapidshare.com/files/252997...idv0.2.iso

Pod tym oto uroczym adresem możecie pobrać sobie najświeższy wynalazek wujka Google'a - OS Android w wersji na pecety.

Co o tym myślicie? Czy rośnie nam konkurencja dla Windowsa? Czy Bill ma się już o co bać?

Ja przystępuję do testów, mam nadzieję, że niczego nie sfajczę. :]

Ta wersja to LiveCD, więc można ów system odpalać z płytki. Impreza jest darmowa - to dla niektórych plus.

Zapraszam!

PS
A tutaj coś po anglijskiemu, ale nie wiem co, mam dałna musku ostatnio.

http://code.google.com/p/live-android/downloads/list
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#2
Powiedz czy warto, bo chętnie bym winde wywalił.:twisted:
Odpowiedz
#3
fajny motyw 'terminalu', przypomina mi C64 ... Duży uśmiech
[Obrazek: android.th.png]

a sam android, to 'mini dystrybucja' linuksa, szkoda tylko, że prawie wszystko jest tam googlowe ... Uśmiech

Pulpit:
[Obrazek: android2a.th.png]

Aplikacje:
[Obrazek: android3.th.png]

Superstar napisał(a):Powiedz czy warto, bo chętnie bym winde wywalił
Narazie nie zainstalujesz tego na dysku ... ( jeżeli się nie znasz - nie ma instalatora :p )
Odpowiedz
#4
Pisze teraz wlasnie z Androida. Gdybym mial tablet albo netbooka, pewnie poszczalbym sie w tym momencie z radosci. Naprawde - to system na takie maszyny. Natomiast jako konkurencja dla Windowsa - nie ma na co liczyc. To dobry system na awarie glownego i nie ma co liczyc na wiecej zastosowan w tym momecie.

Zobacze jeszcze jak dzialaja gry. Uśmiech

EDIT
Nie ma gier. Smutny
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#5
Bardzo mnie ciekawi potencjalny konflikt takiego giganta jak google z Billem Uśmiech
Bill nie miałby już tak łatwo
Get into the car
We'll be the passengers
We'll ride through the city tonight
We'll see the city's ripped backside
We'll see the bright and hollow sky
We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight!
Odpowiedz
#6
Na razie chętnie bym potestował Androida na telefony, bo Symbian mi wysiwia ostatnie włosy...
Odpowiedz
#7
Google szykuje już Google Chrome OS.
Odpowiedz
#8
Ktory bedzie przeznaczony na netbooki.
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"


Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Odpowiedz
#9
Też zaraz wypale i zobaczę czy to 'działa' Oczko


Superstar napisał(a):Powiedz czy warto, bo chętnie bym winde wywalił.:twisted:
To wywal i zainstaluj Linuksa. Ja tak zrobiłem z 5 lat temu i do dziś posiadam Windowsa tylko do łupania w niektóre gry, które na wine nie działają Oczko
'Kapłani najróżniejszych religii i sekt [...] lękają się postępu nauki jak wiedźmy jasnego światła poranka. Lęka ich i gniew zarazem, że ktoś demaskuje oszukańcze sztuczki, z których żyli.'
Thomas Jefferson
Odpowiedz
#10
Tydzień temu sobie sprawiłem HTC G1 i oceniam bardzo pozytywnie. Co prawda nie ma tylu aplikacji co na iphone, ale jak słyszę, że iphonowcy rozpaczają, bo apple coś zdjęło z jedynego sklepu, z którego można korzystać, to im nie zazdroszczę.

Telefon androidowy dobrze jest zrootować. Wtedy można z nim zrobić wszystko. Jak się coś nie podoba - szukamy aplikacji, która robi to samo ładniej. Jest w ogóle kilka popularnych kompilacji systemu różniących się look-and-feelem. Ja używam xROM.

Smutną sprawą jest to, że Market nie pozwala na razie użytkownikom z Polski sciągać płatnych aplikacji. W sumie nie wiem czemu. Jest jednak rozwiązanie. Instalujemy programik market-enabler (system musi być zrootowany) i przy jego pomocy udajemy, że mieszkamy na wyspach. Market-enabler jest hostowany na google code, więc chyba rzeczona firma nie ma jakichś wielkich pretensji za takie "oszustwo".

A jak opanuję androidowe API (pisze się w javie i XML-u), to w ogóle będę szczęśliwy...
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#11
von.grzanka napisał(a):[url=http://rs577.rapidshare.com/files/252997004/liveandroidv0.2.iso][/url] Co o tym myślicie? Czy rośnie nam konkurencja dla Windowsa? Czy Bill ma się już o co bać?

nie, tak jak nie zagrażają mu rozmaite "koty" czy "pingwiny" czy inne beoesy, tak i nie zagrozi mu android czy chrome

system który byłby w stanie zagrozić microsoftowi, musiałby byc od okienek, lepszy, bezpieczniejszy, nie drozszy, a przedewszystkim, musiałby pozwalać na zainstalowanie i stabilną pracę oprogramowania z windy

bo na dzień dzisiejszy to jest główna zaleta windy, ilość oprogramowania dedykowanego, które nie zawsze, nawet jeśli da się je uruchomić na takim linuksie, to pracuje stabilnie
Odpowiedz
#12
miaucoon napisał(a):system który byłby w stanie zagrozić microsoftowi, musiałby byc od okienek, lepszy, bezpieczniejszy, nie drozszy, a przedewszystkim, musiałby pozwalać na zainstalowanie i stabilną pracę oprogramowania z windy

--> ReactOS Uśmiech Klon technologii NT pisany od zera. Teoretycznie mógłby zagrozić windzie, bo zgodność binarna jest na poziomie 100%, tylko że prace nad nim idą strasznie powoli. Przydałby się do tego projektu ktoś taki jak Mark Shuttleworth dla Ubuntu, czyli żeby dał kasę na rozwój i marketing a nie zależało mu na zysku (przynajmniej na szybkim i bezpośrednim ze sprzedaży systemu).

Android na pewno będzie jakąś konkurencją dla MS na rynku systemów mobilnych ale na PC chyba dużej konkurencji nie zrobi. Chociaż z drugiej strony jakiś tam kawałek tortu odkroi co pewnie wyjdzie na dobre wszystkim Uśmiech
Efemental :: nasz punkt słyszenia | Blog Magnusa | Fotogaleria

Postanowiłem żyć wiecznie - na razie wszystko idzie po mojej myśli.
Odpowiedz
#13
magnus napisał(a):Android na pewno będzie jakąś konkurencją dla MS na rynku systemów mobilnych ale na PC chyba dużej konkurencji nie zrobi. Chociaż z drugiej strony jakiś tam kawałek tortu odkroi co pewnie wyjdzie na dobre wszystkim Uśmiech
Miejmy nadzieje na coraz wieksze odkrajanie tych kawalkow tortu, bo dobrze to zrobi nam wszystkim, zarowno pod wzgledem ceny jak i jakosci produktow Microsoftu i innych firm(co mozna zaobserwować na rynku przegladarek internetowych) Oczko
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"


Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości