To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kołakowski odeszed
#41
Chodziło mi o to że nie można pisać jaka jest naturalna histryczna rola naszego państwa bo takie wywody są pozbawione sensu.Z powodu tej rzekomej roli mamy być okradani?
Tu ne cede malis
Odpowiedz
#42
jasne. jak się ktoś stoczył,popadł w złe towarzystwo i rozpił to jego wina, i teraz musi zbierać cięgi.
jak to "rzekomej"?
uważasz, że polska gra obecnie rolę mocarstwa?
szalejuś się najadł?

edit:
nie fetyszyzuj pojęcia "roli historycznej". to nie jest jakaś durna "konieczność dziejowa", tylko skrót wyrażenia: "ogół uwarunkowań geograficzno-historyczno-społecznych". taki skrót definicyjny.

Odpowiedz
#43
A gdzie napisałem że Polska ma grać role mocarstwa.Mówiąc o okradaniu miałem na myśli okradanie nas przez władze,która cały majątek narodowy wyprzedaje za bezcen.
Tu ne cede malis
Odpowiedz
#44
idiota napisał(a):jeahwe...
Kołakowski wielkim Filozofem był i jego Dzieło nas Zachwyca.
koniec kropka. a że Kołakowski nie napisał żadnego doniosłego dzieła z zakresu filozofii, to co z tego, skoro i tak zachwyca.

niestety muszę powtórzyć pytanie - co takiego wielkiego dokonał Kołakowski w filozofii? konkretnie proszę.
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#45
jeahwe napisał(a):niestety muszę powtórzyć pytanie - co takiego wielkiego dokonał Kołakowski w filozofii? konkretnie proszę.

To samo, co Kubica w Formule 1 czyli nic. Ale, że tak jak Kubica jest jedynym polskim kierowcą F1 i z tego powodu wszyscy się nim zachwycają tak też Kołakowski jako jedyny polski filozof był "wybitny".
Odpowiedz
#46
jeahwe napisał(a):niestety muszę powtórzyć pytanie - co takiego wielkiego dokonał Kołakowski w filozofii? konkretnie proszę.

http://en.wikipedia.org/wiki/Leszek_Kołakowski

Cytat:tak też Kołakowski jako jedyny polski filozof był "wybitny".

A Mikołaj Kopernik to co?
Odpowiedz
#47
Cleo napisał(a):http://en.wikipedia.org/wiki/Leszek_Kołakowski

no i...?

czy mam po raz trzeci powtarzać pytanie? konkrety proszę!

może podpowiem, gdybym na przykład pytał o to, czego wielkiego dokonał w filozofii Moore, to jedną z możliwych konkretnych odpowiedzi byłoby: "odkrył" błąd naturalistyczny. za to odpowiedzią nie byłoby podanie linku do wikipedii, pod którym można by znaleźć biografię, tytuły kilku dzieł i jakieś ogólne stwierdzenia ("uznany za..." "jedno z najważniejszych..." ale brak konkretów dlaczego).
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#48
jeahwe napisał(a):no i...?

czy mam po raz trzeci powtarzać pytanie? konkrety proszę!

może podpowiem, gdybym na przykład pytał o to, czego wielkiego dokonał w filozofii Moore, to jedną z możliwych konkretnych odpowiedzi byłoby: "odkrył" błąd naturalistyczny. za to odpowiedzią nie byłoby podanie linku do wikipedii, pod którym można by znaleźć biografię, tytuły kilku dzieł i jakieś ogólne stwierdzenia ("uznany za..." "jedno z najważniejszych..." ale brak konkretów dlaczego).

Moim zdaniem ten artykuł dość wyraźnie pokazuje za co jest doceniany. Na przykład tu:

Cytat:Eventually, Kołakowski came to believe that the totalitarian cruelty of Stalinism was not an aberration, but instead the logical end product of Marxism, whose genealogy he examined in his monumental Main Currents of Marxism, his major work published in 1976-1978, which won him international renown.
Odpowiedz
#49
the totalitarian cruelty of Stalinism was not an aberration, but instead the logical end product of Marxism

rzeczywiście, ogromne dokonanie w filozofii! jego nowatorstwo aż onieśmiela!
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#50
jeahwe napisał(a):the totalitarian cruelty of Stalinism was not an aberration, but instead the logical end product of Marxism

rzeczywiście, ogromne dokonanie w filozofii! jego nowatorstwo aż onieśmiela!

Nie wiem, może masz rację uznając, że to takie nic, ale jak widać ludzie "z branży" oceniający jego dokonania uważają inaczej.
Odpowiedz
#51
którzy ludzie z "branży" i jak uzasadniają swoja opinię?

poza tym to od kiedy od faktycznie doniosłej filozoficznie treści (której w przypadku Kołakowskiego nikt tu póki co nie wykazał, a jeśli ona istnieje, to nie powinno być trudne jej przywołanie...) ważniejsza jest demokracja? jak ktoś cię pyta o czyjeś dokonania w chemii (czy fizyce, czy czym się zajmujesz, bo pewien nie jestem, ale zdaje się, że coś z dziedziny ścisłej) to też odwołujesz się do trudnych do zidentyfikowania opinii w internecie zamiast konkretnie powiedzieć co ważnego dokonał np. Bohr?
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#52
jeahwe napisał(a):którzy ludzie z "branży" i jak uzasadniają swoja opinię?

poza tym to od kiedy od faktycznie doniosłej filozoficznie treści (której w przypadku Kołakowskiego nikt tu póki co nie wykazał, a jeśli ona istnieje, to nie powinno być trudne jej przywołanie...) ważniejsza jest demokracja? jak ktoś cię pyta o czyjeś dokonania w chemii (czy fizyce, czy czym się zajmujesz, bo pewien nie jestem, ale zdaje się, że coś z dziedziny ścisłej) to też odwołujesz się do trudnych do zidentyfikowania opinii w internecie zamiast konkretnie powiedzieć co ważnego dokonał np. Bohr?

Napisałam przecież, że nie wiem :p
Odpowiedz
#53
idiota napisał(a):umarł. kopnął w kalendarz, uderzył w dzwon, wącha kwiatki od spodu. połołał go bóg. jest w niebie teraz.

No to nara.
Odpowiedz
#54
On był pochodzenia żydowskiego i nie był ochrzczony ,to chyba nie był katolikiem.Jak jechał na kler to był gość .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości