To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galeria dla amatorów i nie tylko
#1
W tym miejscu można zamieszczać własnoręcznie wykonane fotki przyrody ożywionej. Opis gatunkowy mile widziany, a w razie braku identyfikacji spróbujemy coś zaradzić wspólnymi silami. Wiadomo, ze nie zawsze się to uda, ale co z tego. Najczęściej bedą to różnej maści stawonogi, z racji liczebność i powszechność występowania. Ptaki są zbyt trudnym obiektem, wymagającym dobrego sprzętu i cierpliwości, ale może komus się powiedzie. Pasjonaci ptaków, niektózy przynajmniej, dyskalifikuja każde zdjęcie, na ktorym nie uchwycono oka ptaka, i to wyraźnie.Ale to zawodowcy, a my mozemy sobie pozwolić na amatorszczyznę. Liczę na makanę, heninsyna, zreszta na wszystkich. Jako pomyslodawca zacznę.

Samica darownika przedziwnego opiekująca się kokonem i grupka żuków gnojarzy.


Załączone pliki
.jpg   Darownik przedziwny.jpg (Rozmiar: 86.06 KB / Pobrań: 42)
.jpg   żuk leśny.jpg (Rozmiar: 100.12 KB / Pobrań: 38)
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#2
avidal napisał(a):W tym miejscu można zamieszczać własnoręcznie wykonane fotki przyrody ożywionej. [...]

Uśmiech

pewnie wieczorem wybiorę coś, na początek
Oczko
Świat nie potrzebuje Ciebie, nie potrzebuje Nikogo.

[SIZE="1"]http://chomikuj.pl/em_en[/SIZE]
Odpowiedz
#3
Małe żyjątko poniżej to larwa popularnego pływaka żółtobrzeżka, długość ok. 8 cm. ale ponoć spokojnie przecina skórę człeka;
[Obrazek: d8f119bf3be59b15m.jpg]

Ptasio - na moim ulubionym forum przyrodniczym " Bocian " nie są , aż tak radykalni by przyjmować zdjęcia tylko z tęczówką oka ! Oczko
Poniżej, wprawdzie mocno brzydki zoom, ale ptaki w miarę ciekawe tj. coraz częściej występujące w Polsce czaple białe , starorzecza Bugu w ok. Broku !
[Obrazek: 283c1061af13f4e2m.jpg]
kumpel TORA NAAGI - aktualnie w trakcie lotu nad kukułczym gniazdem w towarzystwie Yossariana !!!
Odpowiedz
#4
Gratuluję zwłaszcza larwy. Wypasiona sztuka, pewnie wkrótce będzie sie przeobrażać. Do tej pory nie robiłem zdjęć, chyba że przypadkiem, więc nie mam żadnych archiwów,z których móglbym czerpać. Może uda się mi coś uchwycić ciekawego na bieżąco. Czyli po powrocie żony w weekend; zabrała aparat.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#5
Ja dam na początek zwykłą muchę Uśmiech
Oko widać w miarę wyraźnie mam nadzieję Duży uśmiech
[Obrazek: normal_IMG_8855.jpg]
Tutaj nieco większe:
http://foto.magnax.pl/albums/makro_up/IMG_8855.jpg

Dobra, jeszcze jedno, bo sytuacja dość ciekawa:
[Obrazek: normal_IMG_8846.jpg]
Oczko
http://foto.magnax.pl/albums/makro_up/IMG_8846.jpg

Reszta na:
http://foto.magnax.pl (albumy "Makro" i "Liberec" - kilka fotek z ZOO, ale niezbyt udane, bo pogoda była kiepska wtedy).

No chyba, że chcecie, żebym wrzucał tutaj.
Jeszcze na dysku i na płytach trochę zwierzątek mam - z reguły z ogrodów zoologicznych lub owadów.
Efemental :: nasz punkt słyszenia | Blog Magnusa | Fotogaleria

Postanowiłem żyć wiecznie - na razie wszystko idzie po mojej myśli.
Odpowiedz
#6
[Obrazek: 8c3729c43eeca561m.jpg]
Żaba moczarowa szuka ciepła ...

A to już najzwyklejsza ropucha szara:
[Obrazek: e35c5d2052271cdam.jpg]


Krótka ściąga o płazach w naszym kraju:
http://bocian.org.pl/plazy/krajowe-gatunki
kumpel TORA NAAGI - aktualnie w trakcie lotu nad kukułczym gniazdem w towarzystwie Yossariana !!!
Odpowiedz
#7
Magnusie, zdjęcia ze mucha nie siada. Szczególnie mucha, a dokładnie plujka rudogłowa. Poprawiałeś coś?

Wiosną natknąłem się przypadkiem na gniazdo założone przez parkę kosów, w ktorym samiczka złożyła 5 zielonkawych jaj. A kiedy tydzień później ostrożnie zajrzałem tam ponownie, okazalo się ze rodzina się powiększyła.


Załączone pliki
.jpg   jeść!.jpg (Rozmiar: 97.28 KB / Pobrań: 15)
.jpg   kos, jaja.jpg (Rozmiar: 99.84 KB / Pobrań: 12)
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#8
Super fotki robicie! 8)
ja na początek wrzucam ostatnie (wczorajsze).
dość banalne portrety Ślimaka winniczka (Helix pomatia)
[ATTACH]327[/ATTACH][ATTACH]328[/ATTACH][ATTACH]329[/ATTACH][ATTACH]330[/ATTACH][ATTACH]331[/ATTACH]


Załączone pliki
.jpg   winniczek1.jpg (Rozmiar: 88.4 KB / Pobrań: 6)
.jpg   winniczek2.jpg (Rozmiar: 89.39 KB / Pobrań: 4)
.jpg   winniczek3.jpg (Rozmiar: 94.78 KB / Pobrań: 1)
.jpg   winniczek4.jpg (Rozmiar: 96.35 KB / Pobrań: 5)
.jpg   winniczek5.jpg (Rozmiar: 98.97 KB / Pobrań: 3)
Świat nie potrzebuje Ciebie, nie potrzebuje Nikogo.

[SIZE="1"]http://chomikuj.pl/em_en[/SIZE]
Odpowiedz
#9
Dorzucę jednego łodzianina.


Załączone pliki
.jpg   winni.jpg (Rozmiar: 88.42 KB / Pobrań: 11)
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#10
to może dla odmiany:[ATTACH]333[/ATTACH] kaczka krzyżówka Anas platyrhynchos
[ATTACH]334[/ATTACH] w leśnym rowie

[fotki robione z dużej odległości i pod słońce. mam chyba gdzieś lepsze, to potem dorzucę]
:|


Załączone pliki
.jpg   123.jpg (Rozmiar: 113.91 KB / Pobrań: 11)
.jpg   4.jpg (Rozmiar: 95.05 KB / Pobrań: 13)
Świat nie potrzebuje Ciebie, nie potrzebuje Nikogo.

[SIZE="1"]http://chomikuj.pl/em_en[/SIZE]
Odpowiedz
#11
[Obrazek: 76109660.th.jpg] [Obrazek: 52226850.th.jpg] [Obrazek: 26357877.th.jpg]
[Obrazek: 99380564.th.jpg] [Obrazek: 33836716.th.jpg] [Obrazek: 25978167.th.jpg]
[Obrazek: 53380601.th.jpg] [Obrazek: 53119026.th.jpg]
[Obrazek: 81966887.th.jpg] [Obrazek: 11626228.th.jpg]

Gdyby ktoś chciał, żeby mu tapetę zrobić albo coś - proszę pisać. Te obrazki to tylko pokazówki, na kompie mam ich lepszej jakości kopie.

Najbardziej podoba mi się zdjęcie tutaj ukazane jako trzecie. Uśmiech

Zdjęcia robione były dodawanym do zestawy obiektywem, więc są takiej jakości, jakie są. Za trzy miesiące kupuję jakiś porządny obiektyw do makro. :twisted:
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#12
mam jeszcze wczorajsze biedronki Uśmiech
[ATTACH]335[/ATTACH]


Załączone pliki
.jpg   bierdronki.jpg (Rozmiar: 83.26 KB / Pobrań: 12)
Świat nie potrzebuje Ciebie, nie potrzebuje Nikogo.

[SIZE="1"]http://chomikuj.pl/em_en[/SIZE]
Odpowiedz
#13
U mnie koło domu żyje dziwne zwierze,
coś co nazywa się polskim koliberem, lub furczakiem gołąbkiem jak potem sprawdziłem.

Tak cholernie szybkiego owada jeszcze nie widziałem !
Potrafi stać nieruchomo w powietrzu,
i nagle w ułamku sekundy uskoczyć o jakieś dwa trzy metry
w dowolną stronę, i ponownie się zatrzymać nieruchomo w powietrzu

Oczywiście jak wsadza tą swoją faję do kwiatów,
to na nich nie siada tylko wisi również w powietrzu.

Wspaniałe zwierzę, długo byłem pod wrażeniem.

Tutaj macie tego gada:
http://fotogalerie.pl/fotki/upload/25/33...638525.jpg
http://foto.recenzja.pl/foty/fruczak_gol...c3c64.jpeg

Długo zastanawialiśmy się z tatą, czy to ptak, czy ćma.
Ale ta jego faja przemawiała za tym, że nie ptak.
Odpowiedz
#14
Porek brzozowy:
[Obrazek: 8ca2448e0819d654m.jpg]

Pniarek obrzeżny - akurat ten 2 metry od figury niedźwiedzicy spod samiuśkiej Ślęży !
[Obrazek: 3087ac0cefa439e7m.jpg]

Nie mam własnych zdjęć, ale polecam uwadze jako ... bardzo smaczne a`la sznycel robione jadalne młode huby z gatunku żółciak siarkowy i bardzo popularna żagiew łuskowata !

Jako ciekawostka - troszkę wcześniej niźli rzecz /napój / opisywał wielokrotnie Mariusz Wilk w swoich tropach-łazęgach po Rosji, piłem dwa rodzaje napojów z huby w ok. Leningradu !
Jeden na kształt piwa smakowo i raczej mało alkoholowy, drugi tz. briaga to już typowy bimber, wzroku nie straciłem, mocny piekielnie, ale nie udało się ustalić z jakich hub napój przyrządzano ...

:]
kumpel TORA NAAGI - aktualnie w trakcie lotu nad kukułczym gniazdem w towarzystwie Yossariana !!!
Odpowiedz
#15
Bimber z huby. Kto by pomyslał.
AdVice, zidentyfikowałem, jak mi się zdaje, kilka z twoich stworków. Ja lubię wiedziec, co przedstawia zdjęcie. Oczywiscie nie zawsze jest to proste.Na przyklad bzygowate (fot.6 i 7) bywają bardzo podobne do siebie.
2.Wstęzyk gajowy
3,4. Wstężyk austriacki. Oba gatunki jadalne.
6,7. Kwiatówka zmierzchnicowata.
5,9,10. Plujka, jak dla mnie lucilia skórnica.

Aztec, fotki z sieci, czy sam robiłeś?
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#16
avidal napisał(a):Magnusie, zdjęcia ze mucha nie siada. Szczególnie mucha, a dokładnie plujka rudogłowa. Poprawiałeś coś?

Tylko kadrowane i po zmniejszeniu trochę ostrości dodane.

Sprzęt bardzo amatorski - Canon S50 + dokręcone 2 szkiełka (close-up +2 i +4) na takim specjalnym adapterze mocowanym do gniazda statywu, bo S50 nie ma żadnego pierścienia niestety.
No i kupę cierpliwości na łące Uśmiech
Efemental :: nasz punkt słyszenia | Blog Magnusa | Fotogaleria

Postanowiłem żyć wiecznie - na razie wszystko idzie po mojej myśli.
Odpowiedz
#17
dziś nie mam za bardzo czasu więc tylko 2 'obce' zwierzaki

gekon (w toalecie na campingu - północna Toskania)
[ATTACH]337[/ATTACH]

i struś w podwórku - Konstancin p.Warszawą
[ATTACH]338[/ATTACH]

Oczko


Załączone pliki
.jpg   H2 (01).jpg (Rozmiar: 87.31 KB / Pobrań: 13)
.jpg   struPICT0051.jpg (Rozmiar: 48.97 KB / Pobrań: 6)
Świat nie potrzebuje Ciebie, nie potrzebuje Nikogo.

[SIZE="1"]http://chomikuj.pl/em_en[/SIZE]
Odpowiedz
#18
moje gadziny (tez skromnie):

jaszczurka żyworodna Zootoca vivipara
[ATTACH]339[/ATTACH]

jaszczurka zwinka Lacerta agilis
[ATTACH]340[/ATTACH]

gniewosz plamisty Coronella austriaca
[ATTACH]341[/ATTACH]

żmija zygzakowata Vipera berus
[ATTACH]343[/ATTACH]

żmija zygzakowata jeszcze raz
[ATTACH]342[/ATTACH]

Oczko


Załączone pliki
.jpg   Zootoca vivipara.jpg (Rozmiar: 43.77 KB / Pobrań: 16)
.jpg   Lacerta agilis.jpg (Rozmiar: 103.85 KB / Pobrań: 12)
.jpg   gniewosz2.jpg (Rozmiar: 98.88 KB / Pobrań: 13)
.jpg   żmija1(Vipera berus).jpg (Rozmiar: 97.27 KB / Pobrań: 18)
.jpg   żmija(Vipera berus)2.jpg (Rozmiar: 97.39 KB / Pobrań: 14)
Świat nie potrzebuje Ciebie, nie potrzebuje Nikogo.

[SIZE="1"]http://chomikuj.pl/em_en[/SIZE]
Odpowiedz
#19
jeszcze raz jaszczurka żyworodna
komplecik:
[ATTACH]344[/ATTACH]
...
i jeszcze raz moja ulubiona sarna na którą polowałem przez miesiąc w lesie kabackim Uśmiech
[ATTACH]345[/ATTACH][ATTACH]347[/ATTACH]
Oczko


Załączone pliki
.jpg   12345.jpg (Rozmiar: 100.95 KB / Pobrań: 11)
.jpg   sarna1.jpg (Rozmiar: 99.32 KB / Pobrań: 11)
.jpg   sarna2.jpg (Rozmiar: 100.28 KB / Pobrań: 8)
Świat nie potrzebuje Ciebie, nie potrzebuje Nikogo.

[SIZE="1"]http://chomikuj.pl/em_en[/SIZE]
Odpowiedz
#20
makana napisał(a):moje gadziny (tez skromnie):

jaszczurka żyworodna Zootoca vivipara
[ATTACH]339[/ATTACH]

jaszczurka zwinka Lacerta agilis
[ATTACH]340[/ATTACH]

gniewosz plamisty Coronella austriaca
[ATTACH]341[/ATTACH]

żmija zygzakowata Vipera berus
[ATTACH]343[/ATTACH]

żmija zygzakowata jeszcze raz
[ATTACH]342[/ATTACH]

Oczko


Farciarzu,jestem zazdrosny. Poluje na gady od pewnego czasu i jedyne co sfotografowałem, to jaszczurkę żyworódkę na moim osiedlu, którą szcześliwie,dla niej, znalazłem, i odniosłem do lasu. ;(
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości